• Promocja

Obiektyw Fujinon XF 200mm f/2 R LM OIS WR + konwerter Fujinon TC XF 1.4

W magazynie: 1

17 999,00 zł / 20 149,00 zł
  • -2 150,00 zł
0 Opinia(e) 
Ilość sztuk

Nowy teleobiektyw New FUJINON XF200mmF2 R LM OIS WR

Wyjątkowo jasny , F2, teleobiektyw dla bezlusterkowej serii X wyróżnia się niezwykle wysoką jakością obrazu i doskonale współpracuje z nowym telekonwerterem XF.

Model FUJINON XF200mmF2 R LM OIS WR jest jasnym teleobiektywem, który pozwala na pełne wykorzystanie możliwości matrycy FUJIFILM X-TransTMCMOS i zapewnia ostrość na całej powierzchni kadru, także przy pełnym otworze przysłony. Wykorzystując jego doskonałą sprawność optyczną oraz potencjał w zakresie tworzenia pięknego efektu bokeh, można nim wiernie uchwycić klimat każdej sceny. Co więcej, obiektyw dysponuje nową funkcją Focus Preset, która pozwala na szybką zmianę ostrości do uprzednio ustawionej pozycji, co w wielu sytuacjach niesłychanie ułatwia fotografowanie. Tubus obiektywu został wykonany ze stopu magnezu, dzięki czemu jest zarówno lekki, jak i wyjątkowo trwały. Obiektyw jest także odporny na kurz, wilgoć i niskie temperatury do -10 stopni Celsjusza, dzięki czemu będzie idealnie sprawdzał się nawet w trudnych warunkach i codziennej pracy profesjonalnego fotografa.

Obiektyw XF1.4X TC F2 WR jest wysokiej jakości telekonwerterem, który po umieszczeniu pomiędzy aparatem i głównym obiektywem zwiększa długość ogniskowej o 1.4x. Po połączeniu z obiektywem XF200mmF2 R LM OIS WR, telekonwerter zapewnia długość ogniskowej będącej ekwiwalentem 427mm w systemach małoobrazkowych. Konstrukcja optyczna telekonwertera minimalizuje aberracje i zapewnia wysoką jakość obrazu także przy maksymalnym (F2) otworze przysłony.

Podstawowe cechy

(1)Wyjątkowa jakość obrazu i piękny bokeh

K onstrukcja optyczna obiektywu obejmujes19 elementów ułożonych w 14 grupach. Zawiera ona jeden dużej średnicy element super ED oraz dwa dużej średnicy elementy ED, by minimalizować aberrację chromatyczną.

Przy przygotowywaniu soczewek o dużej średnicy wykorzystano niezwykle precyzyjną technologię polerowania opracowaną przy tworzeniu obiektywów telewizyjnych, co pozwoliło uzyskać wysoką rozdzielczość obrazowania oraz możliwość tworzenia atrakcyjnego efektu bokeh. Duże soczewki są produkowane z precyzją dopuszczającą tolerancje nie większe niż 0.1μm.

Szybka praca AF jest możliwa dzięki niewielkiej wadze grupy soczewek odpowiadajacych za ustawianie ostrości orz zastosowaniu silników liniowych.

(2)Wydajna stabilizacja obrazu

Obiektyw oferuje stabilizację obrazu o skuteczności do 5.0 EV przy pomiarach prowadzonych zgodnie z wytycznymi organizacji CIPA. Obiektyw rozpoznaje warunki fotografowania, np. wodzenie za fotografowanym obiektem czy też fotografowanie ze statywu i automatycznie stosuje optymalny poziom stabilizacji obrazu.

(3)Łatwa obsługa AF

・Funkcja Focus Preset*1natychmiast zmienia ostrość do określonej wcześniej pozycji co ułatwia fotografowanie bez potrzeby ponownej regulacji ostrości.

Przełącznik zakresu ostrości ogranicza zakres odległości dla automatycznej regulacji ostrości. Uaktywnienie tej funkcji zawęża zakres odległości fotografowania i przyspiesza działanie AF przy fotografowaniu obiektów znajdujących się w odległości co najmniej 5 metrów.
Przycisk Kontroli ostrości*1umieszczony jest na końcu tubusu obiektywu. Skorzystaj z przełącznika ostrości (Focus Swich), aby przypisać do niego wybraną funkcję: Focus Preset, AF-ON czy też Focus Lock.
*1Firmware aparatu musi być zaktualizowany , aby można było uaktywnić funkcję Focus Preset oraz przycisk kontroli ostrości. Aktualizacja firmware’u ma być przygotowana w tym samym czasie, gdy obiektyw zostanie wprowadzony na rynek.

(4)Szybki, cichy i niezwykle precyzyjny autofocus

Dla zapewnienia szybkiej, cichej i niezwykle precyzyjnej pracy AF obiektyw wykorzystuje silniki liniowe.

Wprowadzono w nim także nowy mechanizm, który - gdy aparat nie jest używany - ustawia w stałym położeniu poruszaną silnikiem grupę ustawiania ostrości. Redukuje to wszelkie wibracje, jakich źródłem mogą być odłączone magnesy silników liniowych.

(5)Zaawansowana konstrukcja odporna na zróżnicowane warunki

Dzięki konstrukcji wykonanej ze stopu magnezu, obiektyw jest lekki, a jednocześnie mocny i wytrzymały.

Tubus obiektywu jest uszczelniany w 17 miejscach, by zapewnić odporność na kurz, wilgoć oraz niskie temperatury aż do -10 stopni Celsjusza.

Przednia soczewka pokryta jest fluorem, by nie osiadały na niej krople wody i kurz, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie obiektywu podczas fotografowania w plenerach i nie zawsze sprzyjających warunkach

Srebrny, matowy kolor zmniejsza ryzyko przegrania się obiektywu podczas gorących letnich dni. Zastosowany sposób malowania powierzchni sprzyja dyfuzji światła, dzięki czemu obiektyw nie generuje silnych refleksów świetlnych.

(6) Kompatybilność z mocowaniem statywu Arca-Swiss

Mocowanie statywu jest kompatybilne z zaczepem Arca-Swiss, jak również gwintami mocowania statywu 1/4-cala oraz 3/8-cala.

(7)Zestaw z wysokiej jakości telekonwerterem XF1.4X TC F2 WR

Wysokiej jakości telekonwerter wydłuża ogniskową o 1.4x, a jednocześnie w pełni kontroluje aberracje przy pełnym otworze przysłony wynoszącym F2.0. Po połączeniu z obiektywem XF200mmF2 R LM OIS WR, telekonwerter zapewnia ogniskową 427mm - ekwiwalent dla formatu małoobrazkowego.

Typ matrycy:
Kompatybilny APS-C
Ogniskowa [mm]:
200
Średnica filtra [mm]:
105 mm
Waga [g]:
2,265 g
Stabilizacja:
Wbudowana stabilizacja optyczna. Obiektyw oferuje stabilizację obrazu o skuteczności do 5.0 EV przy pomiarach prowadzonych zgodnie z wytycznymi organizacji CIPA.
Mocowanie:
Fujifilm X
Kąt widzenia [stopnie]:
8,1° / 5,4 dla APS-C
Minimalna wartość przysłony [f/]:
2
Maksymalna wartość przysłony [f/]:
22
Skala odwzorowania:
0,12x
Osłona przeciwsłoneczna:
w zestawie, osłona kołowa
Wymiary (średnica x długość) [mm]:
Φ122mm x 205.5mm

Komentarze

Na razie nie dodano żadnego komentarza.

Napisz swoją opinię

Obiektyw Fujinon XF 200mm f/2 R LM OIS WR + konwerter Fujinon TC XF 1.4

Nowy teleobiektyw New FUJINON XF200mmF2 R LM OIS WR

Do tego produktu polecamy

Moje ulubione produkty

close
close

Aparat Sony A7RII (ILCE7RM2)

close

Obiektyw Zeiss Batis 2.8/18

close
close

Gimbal DJI Ronin RSC 2

close

Filtr Hoya UV HMC 37mm

close

Filtr Hoya UV HMC 40,5mm

close
close

Aparat Fujifilm X-S10

close

Aparat Sony DSC-HX99

0