Raty Santander Bank Polska 10 x 0%

Darmowa dostawa od 500 zł

  • Promocja

Aparat Sony A7CR ILCE7CR

Indeks produktu: ILCE7CR

Wysyłamy w 24h

Dostępny
15 999,00 zł / 16 399,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 15 999,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 15 999,00 zł

  • -400,00 zł
Ilość sztuk

Sony A7C R to aparat bezlusterkowy z pełnoklatkową matrycą o rozdzielczości 61 megapikseli.

A7CR to wersja z wysoką rozdzielczością modelu A7C II, który ma matrycę 33 megapikseli. Aparat ma kompaktowy i lekki korpus, który jest identyczny jak w A7C II. Posiada nowy procesor BIONZ XR, który zapewnia szybką pracę i lepszą jakość obrazu. System autofokusa jest zaawansowany i precyzyjny, a stabilizacja obrazu w korpusie może skompensować do 7 stopni drgań. Sony A7CR ma również bogate możliwości w zakresie nagrywania wideo, w tym zapis 4K 60p 10-bitowy 4:2:2 i tryb S-Cinetone. Aparat jest kompatybilny z szerokim wyborem obiektywów z mocowaniem Sony FE.

Sony A7C R to aparat idealny dla entuzjastów fotografii krajobrazowej, portretowej i makro, którzy szukają pełnoklatkowej jakości i szczegółowości w kompaktowej obudowie. Aparat ma łatwą w obsłudze i ma praktyczne funkcje, takie jak przełącznik trybu foto/wideo i tarcza na przedzie korpusu. Aparat ma również wygodny uchwyt i wypukłe przyciski. Wizjer i ekran są niestety niskiej rozdzielczości, ale wystarczające do podglądu obrazu. Aparat ma pojedynczy slot na kartę SDHC, USB-C, złącze mikrofonu i słuchawek oraz mikro HDMI.

Niezrównana rozdzielczość małego, lekkiego korpusu
Pozwól przewyższyć swoje oczekiwania. Najlepsza w swojej klasie, pełnoklatkowa matryca Exmor R™ o rozdzielczości 61,0 megapikseli — jak w modelu α7R V — jest teraz dostępna w serii α7C. Aparat α7CR zabierzesz wszędzie, by nie umknął Ci już żaden szczegół.

Pełnoklatkowy, 61,0-megapikselowy przetwornik obrazu Exmor RTM
System osłabiania szumów, soczewki „gapless on-chip”, przeciwodblaskowa powłoka optyczna, eliminacja optycznego filtra dolnoprzepustowego znajdującego się zwykle przed matrycą oraz inne własne technologie w przetworniku wykonanym w technologii BSI zapewniają wysoką rozdzielczość, dużą czułość, niski poziom szumu i szeroki zakres dynamiczny.

Procesor obrazu BIONZ XRTM
Najnowszy procesor obrazu BIONZ XR zwiększa szybkość i rozszerza możliwości przetwarzania zdjęć i filmów. Zapewnia naturalne przejścia tonalne, realistyczne kolory, niski poziom zakłóceń, lepszy obraz, a także szybsze działanie menu.

Wysoka czułość, duży zakres dynamiczny i niski poziom zakłóceń
Zaawansowana technologia przetwarzania obrazu pozwala fotografować i filmować z czułością ISO od 100 do 32 000. 15-stopniowy zakres dynamiczny przy niskiej czułości zapewnia płynne, realistyczne przejścia tonalne od głębokich cieni po światła.

Zawsze dokładna ekspozycja i odwzorowanie kolorów
Zaawansowany procesor SI dokładnie ustawia balans bieli, nawet gdy obiekt znajduje się w cieniu. Odcienie karnacji, listowia i innych elementów są naturalne w niemal każdym oświetleniu. Realistyczny wygląd mają też przejścia tonalne na portretach i innych obrazach.

Funkcja Pixel Shift Multi Shooting reagująca na zmiany warunków
Funkcja Pixel Shift Multi Shooting wykorzystuje precyzję wbudowanego w korpus systemu stabilizacji obrazu. Wykonuje serię zdjęć przesuniętych o piksel w celu połączenia ich na komputerze w jeden obraz o olbrzymiej rozdzielczości. Z 16 zdjęć zawierających łącznie około 963,2 miliona pikseli powstaje obraz o rozdzielczości około 240,8 miliona pikseli (19 008 × 12 672 piksele).

Funkcja kompensacji migotania
Automatyczne wykrywanie migotania sztucznych źródeł światła umożliwia dobór czasu otwarcia i momentu wyzwolenia migawki w taki sposób, aby zminimalizować efekty tego zjawiska.

Różne ustawienia rozmiaru obrazu RAW i format HEIF
Dostępne są trzy rozmiary (L/M/S) bezstratnie skompresowanego obrazu RAW. Wersje M i S mają jednakową rozdzielczość (26/15 megapikseli) w trybach pełnoklatkowym i APS-C. Aby łatwiej udostępniać obrazy JPEG i HEIF, można zapisać je w jakości Lekki.

„Twórczy wygląd” — bardziej zróżnicowana ekspresja
Funkcja „Twórczy wygląd” zapewnia 10 wstępnie zdefiniowanych ustawień, które pozwalają nadawać rejestrowanym zdjęciom i filmom różne „wyglądy”. Ustawienia te można wykorzystywać bezpośrednio lub dostosowywać do własnego zamysłu.

Zaawansowane rozpoznawanie obiektów z użyciem procesora SI
Procesor ze sztuczną inteligencją wspomaga rozpoznawanie osób z użyciem wyuczonych danych o kształtach i postawach ludzi. Rozpoznaje też inne obiekty: zwierzęta, owady i pojazdy. Poprawia to wydajność rozpoznawania i śledzenia w czasie rzeczywistym, zwiększa dokładność i niezawodność systemu Fast Hybrid AF i pozwala ustawiać i śledzić ostrość w szerszej strefie.

Szacowanie postawy człowieka z wykorzystaniem modelowania szkieletu
Dzięki innowacyjnemu przetwarzaniu z użyciem SI aparat α7CR może wykorzystać dane o kształtach obiektów do dokładnego rozpoznawania ruchu, a przez to znacznie lepiej rozpoznawać oczy ludzkie. Technologia szacowania postawy człowieka dokładnie rozpoznaje nie tylko oczy, lecz także położenie tułowia i głowy. Pozwala to na przykład nastawiać i śledzić ostrość, gdy obiekt jest odwrócony od aparatu lub nosi kask, okulary przeciwsłoneczne itp.

Rozpoznawanie szerszego zakresu obiektów
Procesor ze sztuczną inteligencją wspomaga rozpoznawanie dodatkowych obiektów, takich jak oczy ptaków i pasących się zwierząt. Nowe, połączone ustawienie Zwierzę/Ptak eliminuje przełączanie. Rozpoznawane są też samochody/pociągi i samoloty (w całości lub od przodu) oraz głowy owadów.

Systematyczne śledzenie w czasie rzeczywistym
Funkcja śledzenia w czasie rzeczywistym z użyciem sztucznej inteligencji pozwala skupić się na kompozycji ujęcia, a śledzenie ostrości powierzyć aparatowi. Aby ją włączyć, wystarczy wskazać żądany obiekt i do połowy wcisnąć spust migawki. Rozpoznawanie i śledzenie obiektów działa teraz bardziej efektywnie i w szerszym zakresie sytuacji.

Systematyczne śledzenie w czasie rzeczywistym
Funkcja śledzenia w czasie rzeczywistym z użyciem sztucznej inteligencji pozwala skupić się na kompozycji ujęcia, a śledzenie ostrości powierzyć aparatowi. Aby ją włączyć, wystarczy wskazać żądany obiekt i do połowy wcisnąć spust migawki. Rozpoznawanie i śledzenie obiektów działa teraz bardziej efektywnie i w szerszym zakresie sytuacji.

Mobilność podczas filmowania w wysokiej rozdzielczości
Aparat α7CR pozwala nagrywać szczegółowe filmy 4K z wykorzystaniem oversamplingu z rozdzielczości 6,2K, a dzięki mobilności może pracować w gimbalu lub na dronie. Lista jego funkcji obejmuje ponadto profil S-Cinetone™ do nadawania obrazowi kinowego wyglądu, nagrywanie z użyciem krzywych logarytmicznych, śledzenie w czasie rzeczywistym z zaawansowanym rozpoznawaniem obiektów, stabilizację obrazu w trybie aktywnym, kompensację zmian kąta widzenia podczas regulacji ostrości i wiele innych.

S-Cinetone: łatwe kreowanie kinowego wyglądu
Profil obrazu Sony S-Cinetone wierniej oddaje kolory i odcienie skóry. Zapewnia naturalne tony ze środka skali, niezbędne do uzyskania barw zdrowej skóry, oraz łagodne kolory i atrakcyjne światła. W rezultacie obraz ma kinowy wygląd nawet bez korekcji kolorów.

Nagrywanie z użyciem krzywych Log i tabel LUT
Krzywa gamma S-Log3 pozwala wykorzystać ponad 14 stopni dynamiki tonalnej aparatu α7CR. Z myślą o dalszej obróbce zapewniono ustawienia przestrzeni barw S-Gamut3 i S-Gamut3.Cine. Do sprawdzania wyglądu przetworzonego filmu można używać własnych tabel LUT (Look Up Table).

Liczba efektywnych pikseli [mln]:
61
Rozmiar matrycy:
pełnoklatkowa (24x36 mm)
Typ matrycy:
CMOS
Nagrywanie w rozdzielczości HD:
tak, 120kl/s
Rozmiar LCD [cale]:
3"
Rozdzielczość LCD [piksele]:
1,036,800
Ekran dotykowy:
tak
Wizjer:
wizjer elektroniczny 1,0 cm (0,39") (XGA OLED)
Autofokus:
hybrydowy system AF (AF z detekcją fazy/AF z detekcją kontrastu)
Złącze mikrofonowe:
tak (mini jack stereo 3,5 mm)
Złącze słuchawkowe:
tak (mini jack stereo 3,5 mm)
Wi-Fi:
tak
Waga [g]:
429g bez akumualtora
Wymiary [mm] - wysokość:
71,1
Wymiary [mm] - szerokość:
124
Wymiary [mm] - głębokość:
63,4
Stabilizacja:
Tak
Model akumulatora:
NP-FZ100
Obracany LCD:
tak
Czułość ISO:
Fotografie: ISO 100–51 200 (z możliwością rozszerzenia do ISO 50–204 800), filmy: odpowiednik ISO 100–51 200 (z możliwością rozszerzenia do ISO 100–102 400)
Zdjęcia seryjne:
tak, do 8 kl./s
Filmowanie:
tak
Format zapisu danych:
XAVC S: MPEG-4 AVC/H.264, XAVC HS: MPEG-H HEVC/H.265
Menu w języku polskim:
tak
Bagnet:
E-mount
Rodzaj karty:
SD
Złącze HDMI:
tak

Do tego produktu polecamy

Moje ulubione produkty

Aktualnie brak ulubionych produktów

0