Raty Santander Bank Polska 10 x 0%

Darmowa dostawa od 500 zł

 • Promocja

Obiektyw SIGMA Art 50mm F1.4 DG DN Sony FE

Indeks produktu: OSSE50/1.4 A DG DN

Wysyłamy w 24h

Dostępny
4 189,00 zł / 4 485,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 4 269,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 4 189,00 zł

 • -296,00 zł
Ilość sztuk

Obiektyw SIGMA 50mm F1.4 DG DN Art Sony E to nowy standardowy obiektyw dedykowany do aparatów pełnoklatkowych.

Nowy standard stałoogniskowych obiektywów „Art F1.4”

Najnowszym uzupełnieniem serii obiektywów F1.4, która stała się synonimem linii Art, jest SIGMA 50mm F1.4 DG DN Art, standardowy obiektyw zaprojektowany do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych. Zachowując koncepcję oryginalnego obiektywu SIGMA 50mm F1.4 DG HSM Art, który zdefiniował reputację serii Art F1.4, SIGMA ponownie zbadała, co jest naprawdę ważne w standardowym obiektywie używanym w wielu różnych sytuacjach fotografowania. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, obiektyw ten jest idealnym połączeniem między optymalnym rozmiarem a szybkim autofokusem wymaganym w dzisiejszych systemach bezlusterkowych, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej klasy parametrów optycznych. Oprócz jasności F1.4 i dużego, pięknego efektu bokeh, różne aberracje zostały optymalnie zniwelowane w dążeniu do jednolitej i zrównoważonej charakterystyki obrazu w całej szerokości kadru, od środka do jego krawędzi. Rezultatem jest nowy „Art F1.4 50mm”, obiektyw niezwykle wszechstronny pod względem wyrazistości, poręczności i użyteczności, który został zaprojektowany, aby pomóc fotografom w tworzeniu ich najlepszych prac.

Bezkompromisowe parametry optyczne

W oparciu o najnowszą technologię projektowania optycznego, obiektyw posiada 14 elementów optycznych skupionych w 11 grupach, w tym 3 soczewki asferyczne i 1 element ze szkła SLD. Obiektyw skutecznie tłumi różne aberracje, takie jak astygmatyzm, którego nie można skorygować w aparacie. Pomimo dużego otworu przysłony F1.4, udało się uzyskać wysoką jakość obrazu na brzegach kadru i zminimalizować komę do tego stopnia, iż obiektyw sprawdzi się nawet przy trudnych ujęciach gwiazd i nocy, z wymagającym ostrym źródłem światła punktowego. Oprócz wysokiej rozdzielczości na przysłonie F1.4, obiektyw zapewnia piękny i naturalny efekt bokeh, który nie odwraca uwagi od wyeksponowanego na zdjęciu planu.

Błyskawiczny AF zapewniający szybkie i wygodne fotografowanie

50mm F1.4 DG DN Art od SIGMY jest pierwszym obiektywem z linii Art, przeznaczonym specjalnie do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych, w którym zastosowano silnik liniowy „HLA”. Ponadto, dzięki zastosowaniu pojedynczej dwustronnej soczewki asferycznej jako elementu ogniskującego, obiektyw zapewnia szybkie i ciche ustawianie ostrości oraz wysoką wydajność śledzenia. Dzięki maksymalnej przysłonie F1.4 i wydajnemu systemowi AF, obiektywu można z powodzeniem używać w różnych sytuacjach, jak fotografowanie w ciemnych miejscach, fotografowanie poruszających się obiektów, a także nagrywanie wideo.

Wysokie osiągi i niewielkie gabaryty

Przy nowej pięćdziesiątce skupiono się na odchudzeniu tubusu obiektywu poprzez zmniejszenie wagi soczewki ogniskującej i zoptymalizowanie układu soczewek, aby osiągnąć „optymalny rozmiar” dla systemów bezlusterkowych bez uszczerbku dla koncepcji „maksymalnego nacisku na wydajność optyczną” linii SIGMA Art. Obiektywowi udało się osiągnąć zarówno najwyższą wydajność, jak i rozmiar wymagany dla lekkiego i mobilnego narzędzia fotograficznego.

Pełen zakres funkcji i wysoka jakość wykonana

Tubus obiektywu jest wyposażony w przełącznik trybu ustawiania ostrości, przełącznik włączenia i wyłączenia kliknięcia pierścienia przysłony, przełącznik blokady pierścienia przysłony, aby zapobiec niezamierzonemu działaniu, oraz przycisk AFL do przypisania dowolnej funkcji z aparatu. Te funkcje zostały zaprojektowane z myślą o intuicyjnej obsłudze podczas fotografowania. Obiektyw ma konstrukcję odporną na kurz i zachlapania, a przednia soczewka obiektywu jest pokryta powłoką hydrofobową i olejoodporną, dzięki czemu nadaje się do wielu różnych warunków fotografowania. Obiektyw jest kompaktowy, lekki i łatwy w użyciu, a jednocześnie zapewnia wysoką jakość wykonania zapewnioną przez niezawodną technologię przetwarzania fabryki Aizu „Made in Japan”.

Zdjęcia przykładowe wykonane obiektywem SIGMA Art 50mm f1.4 DG DN:

ZDJĘCIA PRZYKŁADOWE

Parametry techniczne:

 • Konstrukcja obiektywu: 11 grup, 14 elementów (1 soczewka SLD i 3 soczewki asferyczne),
 • Kąt widzenia: 46.8°,
 • Liczba listków przysłony: 11 (przesłona zaokrąglona),
 • Minimalna przysłona: F16,
 • Minimalna odległość ogniskowania: 45cm,
 • Maksymalny współczynnik powiększenia: 1:6.8,
 • Rozmiar filtra: 72mm,
 • Wymiary (średnica × długość):  78.2 mm × 109.5mm,
 • Waga: 670g,
 • Kraj produkcji: Japonia.

W zestawie:

 • Futerał,
 • osłona przeciwsłoneczna (LH782-02),
 • dekiel przedni 72mm (LCF-72mm III),
 • dekiel tylny (LCR II).
Średnica filtra [mm]:
72mm
Autofokus:
tak (HLA)
Waga [g]:
670g
Stabilizacja:
nie
Mocowanie:
Sony FE
Kąt widzenia [stopnie]:
46.8°
Minimalna wartość przysłony [f/]:
f1.4
Maksymalna wartość przysłony [f/]:
f16
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]:
45cm
Budowa:
11 grup, 14 elementów (1 soczewka SLD i 3 soczewki asferyczne)
Skala odwzorowania:
1:6.8
Wymiary (średnica x długość) [mm]:
78.2 ×109.5mm
Liczba listków przysłony:
11 zaokrąglonych

Do tego produktu polecamy

Moje ulubione produkty

Aktualnie brak ulubionych produktów

0