Santander Consumer Bank. RATY 10 x 0%.  Przy zamówieniach online.

Kamera cyfrowa Sony FX30 + CASHBACK 900 zł ILME-FX30B ILMEFX30B

Indeks produktu: ILMEFX30B

Wysyłamy w 24h

Dostępny
10 699,00 zł
Ilość sztuk

Kamera cyfrowa Sony ILME-FX30 z wymienną optyką (ILME-FX30B)

Dzięki Sony FX30 wkroczysz do świata kinematografii. ILME-FX30 zapewnia wysoki zakres dynamiki z S-Log3, Dual Base ISO, tryb Cine EI. Posiada również wyjście RAW i funkcję synchronizacji Time Code.

Kamera FX30 utrwala wspaniałe obrazy o prawdziwie filmowym wyglądzie przy wykorzystaniu oversamplingu z rozdzielczości 6K. Dzięki małym wymiarom można ją zabierać wszędzie. Zaawansowany system AF i funkcje stabilizacji pozwalają skupić się na kompozycji, a nie doborze ekipy filmowej i konfiguracji sprzętu.

Sony FX30 - stworzona do opowiadania obrazem

Dzięki profilowi S-Cinetone obraz nagrywany kamerą Sony FX30 od samego początku może mieć piękny, filmowy wygląd. Inne kluczowe funkcje takie jak: dwie bazowe czułości ISO czy tryb Cine EI, opracowano z myślą o atrakcyjnym wyglądzie obrazu w produkcji filmowej.

Sony FX30

Kontynuacja tradycji serii Cinema Line

Dorobek w branży filmowej połączony z supernowoczesną technologią obrazu. Kamery Cinema Line są owocem zdobywanego przez dziesięciolecia doświadczenia w produkcji filmowej popartego najnowocześniejszymi, zaawansowanymi technologiami Sony z dziedziny obrazu cyfrowego.

ILME-30 Matryca APS-C

ILME30 - Wyjątkowa rozdzielczość dzięki zaawansowanej technologii

Matryca CMOS Exmor R wykonana w technologii BSI formatu APS-C rejestruje piękne obrazy o wyjątkowej rozdzielczości i małej głębi ostrości. Oversampling z rozdzielczości 6K zwiększa ilość informacji w nagraniu i sygnale wyjściowym 4K, a procesor BIONZ XR pozwala uzyskać realistyczne odwzorowanie kolorów, niski poziom zakłóceń oraz naturalne przejścia tonalne.

Sony FX30 S-cinetone

S-Cinetone kinowy wygląd obrazu bez żadnych korekt

Profil obrazu S-Cinetone w kamerze Sony FX30 nadaje kinowy wygląd kolorom, odcieniom skóry i innych elementom wizualnym już w czasie nagrywania. Eliminuje to wykonywanie korekt w postprodukcji.

ILME-FX30B S-Log3

Niewyczerpane możliwości ekspresji dzięki S-Log3

Kamera FX30 Sony umożliwia użycie krzywej gamma S-Log3, zapewniającej spójną kolorystykę ujęć z różnych kamer i wykorzystanie całego potencjału przetwornika obrazu. Szerszy zakres barw i ponad 14-stopniowa dynamika tonalna pozwalają nadać obrazowi prawdziwie kinowy wygląd w postprodukcji.

FX30 LUTs

Dokładny podgląd obrazu dzięki własnym tabelom LUT

FX30 obsługuje dostosowywane tabele LUT, zarówno zaprogramowane fabrycznie, jak i wgrane przez użytkownika. Dzięki temu obraz na monitorze LCD i wyjściu HDMI może dawać dokładniejszy pogląd na wygląd końcowego materiału*.

*Importować można pliki CUBE (.cube) z 17- lub 33-punktową tabelą LUT 3D. Plików LUT z siatkami w innym rozmiarze można używać po konwersji w programie Catalyst Browse/Prepare.

FX30B 10 bit 4:2:2

Większa swoboda edycji dzięki 10 Bit 4:2:2

Sony FX30 umożliwia wewnętrzny zapis materiału wideo w formacie 4:2:2 10 bitów z kompresją Long GOP lub All-Intra. Utrwala zatem więcej informacji o kolorze, pozwalając uzyskać pełniejsze, bardziej naturalne przejścia tonalne w postprodukcji.

Tryby Cine EI, Cine EI Quick i Flexible ISO

Tryb Cine EI* odznacza się szerokim zakresem dynamiki tonalnej i pozwala uzyskać najwyższą możliwą jakość obrazu. Tryb Cine EI Quick* upraszcza konfigurację poprzez automatyczne przełączanie bazowej czułości ISO, a Flexible ISO daje największą elastyczność w wybieraniu ustawień ekspozycji.

*Wymagany jest program Catalyst Browse/Prepare lub rozszerzenie Catalyst Prepare Plugin (rozszerzenie programu Adobe Premiere Pro).

Dwie bazowe czułości ISO: 800 i 2500

W przypadku zdjęć przy słabym oświetleniu funkcja ta pozwala ręcznie zmienić czułość ISO z 800 na 2500. Zbliżony poziom szumów przy obu ustawieniach oznacza możliwość rejestracji wyraźniejszego obrazu w słabym oświetleniu.

Sony FX30 S&Q mode

Nagrywanie w zwolnionym tempie — do 120 kl./s

Nagrywając obraz w rozdzielczości 4K z prędkością do 120 klatek na sekundę*, można używać systemu AF i tworzyć wyjątkowo płynne ujęcia w nawet pięciokrotnie zwolnionym tempie**. Oznacza to nowe możliwości opowiadania obrazem.

*Przycinanie obrazu o około 38%. Wymagana jest edycja w postprodukcji lub dokonanie nagrania w trybie S&Q. W przypadku trybu S&Q, gdy liczba klatek na sekundę wynosi 120 (100 w trybie PAL) lub więcej, wymagana jest karta pamięci CFexpress typu A.

**W trybie S&Q nie jest możliwe nagrywanie dźwięku.

Stabilna ostrość dzięki niezawodnemu systemowi AF

Stabilny, uniwersalny system AF kamery FX30 sprawdza się w różnorodnych warunkach. Pokrywa rozległy obszar i umożliwia niezawodne śledzenie obiektu w czasie rzeczywistym w niemal całym kadrze przy wykorzystaniu opracowanych przez Sony, opartych na sztucznej inteligencji algorytmów rozpoznawania obiektów. Z kolei system Real-time Eye AF dokładnie ustawia ostrość na twarz i oczy ludzi, ptaków lub zwierząt*.

*W przypadku niektórych obiektów i sytuacji dokładne ustawienie ostrości może być niemożliwe.

Active mode FX30

Stabilizacja obrazu w korpusie do zdjęć z ręki

Active Mode* to tryb 5-osiowej stabilizacji obrazu z wykorzystaniem precyzyjnego czujnika żyroskopowego i kompensacji optycznej. Umożliwia on filmowanie z ręki w rozdzielczości 4K bez użycia gimbala.

*W trybie Active Mode następuje nieznaczne przycięcie obrazu. W przypadku ogniskowych od 200 mm wzwyż zalecane jest ustawienie „Standardowy”. Tryb Active Mode nie działa, gdy nagrywanie odbywa się z prędkością od 120 (100) kl./s wzwyż. Dotyczy to również funkcji S&Q.

Sony FX30 Body ILME-FX30B

Kompensacja „oddychania” ostrości

Kamera ma funkcję kompensacji „oddychania” ostrości. W połączeniu ze zgodnymi obiektywami ogranicza ona zmiany pola widzenia przy przenoszeniu ostrości z jednego obiektu na inny. Dalszą kompensację ostrości umożliwia oprogramowanie do postprodukcji* wykorzystujące metadane z kamery.

*Funkcja kompensacji „oddychania” jest dostępna w programach Catalyst Browse/Prepare oraz w przeznaczonym do programu Adobe Premiere Pro rozszerzeniu Catalyst Prepare.

Kamera cyfrowa Sony FX30 - gotowa do zabrania w każde miejsce

Kompaktowa, lekka kamera FX30 może pracować na gimbalach i dronach, pozwala też podłączać różne urządzenia. Zaprojektowano ją z myślą o długotrwałych ujęciach, a jej mocna konstrukcja jest dostosowana do użytku w trudnych warunkach.

Lekka, kompaktowa obudowa zaprojektowana z myślą o mobilności i wygodnej obsłudze.

Kamera FX30 z akumulatorem i kartą pamięci waży 646 g (951 g z uchwytem z gniazdami XLR). Ma charakterystyczną, płaską u góry obudowę, przystosowaną zarówno do filmowania z ręki, jak i montażu w gimbalu. Uchwyt kamery zaprojektowano z myślą o optymalnej stabilności, uniwersalności i wygodzie podczas długotrwałych zdjęć z ręki.

Kamera FX30 Top Handle XLR

Trzy gwintowane otwory na akcesoria w uchwycie z gniazdami XLR*

Zewnętrzne monitory, rejestratory, akumulatory, lampy wideo, odbiorniki sygnału z mikrofonu bezprzewodowego. Wszystkie te i inne akcesoria można bezpiecznie i stabilnie zamocować na uchwycie z gniazdami XLR.

*Uchwyt z gniazdami XLR nie jest dostarczany z wersją ILME-FX30B (zawierającą wyłącznie korpus).

ILME-FX30B USB-C power

Niezawodna praca przy długotrwałym nagrywaniu w 4K

Efektywny system chłodzenia i stabilne zasilanie (z pojemnego akumulatora z serii Z lub przez łącze USB PD*) zapewniają niezawodne działanie kamery FX30 podczas długich sesji zdjęciowych.

*Ładowanie i zasilanie przez łącze USB obsługiwane są tylko przez port USB Type-C. Podczas zasilania przez łącze USB w aparacie musi być zainstalowany akumulator. Akumulator w aparacie może wyładowywać się nawet podczas zasilania przez łącze USB. Zależy to od używanego źródła zasilania i warunków pracy aparatu.

FX30

Trwały korpus ze stopu magnezu

Korpus i osłony kamery FX30 są wykonane z lekkiego stopu magnezu, zwiększającego niezawodność i wytrzymałość w trudnych warunkach pracy.

Nowe główne menu - szybki dostęp do często używanych funkcji

Główne menu w formie listy pozwala wybrać liczbę klatek na sekundę*, czas otwarcia migawki i inne ważne parametry ujęcia. Funkcję wyświetlania głównego menu można przypisać do przycisku własnego. Pozwoli to szybko sprawdzać i korygować ustawienia przed rozpoczęciem zdjęć. Zawartość głównego menu jest dostosowana do aktualnego trybu pracy: fotografowania lub filmowania.

*Mimo że podawane liczby klatek na sekundę są liczbami całkowitymi, rzeczywiste klatkaże wynoszą 23,98p (24p), 29,97p (30p) i 59,94p (60p).

SOny fx30 slot na 2 karty

Dwa gniazda zgodne z kartami CFexpress typu A i SD

CFexpress typu A to nowy standard kompaktowych nośników danych odznaczających się dużą prędkością zapisu i odczytu. Można na nich zapisywać filmy 4K o dużej przepływności. Dwa gniazda dają możliwość zapisu naprzemiennego lub równoczesnego.

FX30B LCD dotykowy

Dotykowy monitor LCD o dużej rozdzielczości

Otwierany na bok, uchylny tylny monitor daje swobodę komponowania ujęć i regulacji. Jest wystarczająco jasny, by używać go w plenerze w ciągu dnia.

Bogaty zestaw łączy w niewielkiej obudowie

Do podłączenia zewnętrznych rejestratorów i monitorów można użyć łącza HDMI typu A. Kamera jest też wyposażona w gniazda USB Type-C, Multi/Micro-USB, mikrofonowe i słuchawkowe, a także w stopkę Multi Interface z cyfrowym łączem audio.

Przesyłanie 16‑bitowych danych RAW łączem HDMI

Z myślą o zaawansowanych modelach pracy łącze HDMI umożliwia przesyłanie 16-bitowych danych RAW* do zgodnego rejestratora zewnętrznego**. Film RAW ma rozdzielczość 4672 × 2628 [16:9] - wyższą niż w standardzie DCI 4K***.

*Można wybrać liczbę klatek na sekundę (59,94p/50p/29,97p/25p/23,98p) i przestrzeń barw.

**Według stanu na wrzesień 2022 r. planowana jest obsługa urządzeń ATOMOS NINJA V, NINJA V+ i SHOGUN CONNECT. Uwaga: w przypadku urządzenia ATOMOS NINJA V maksymalna liczba klatek na sekundę wynosi 30. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontaktowanie się z działem pomocy firmy ATOMOS.

***Rozdzielczość DCI-4K: 4096 × 2048

Liczba efektywnych pikseli [mln]:
Około 20,1 megapiksela (efektywnie) podczas filmowania, około 26,0 megapikseli (efektywnie) podczas fotografowania, około 27,0 megapikseli (ogółem)
Przetwornik:
CMOS Exmor R formatu Super 35 APS-C (23,3 × 15,5 mm)

Do tego produktu polecamy

Moje ulubione produkty

Aktualnie brak ulubionych produktów

0