Santander Consumer Bank. RATY 10 x 0% PRZY ZAMÓWIENIACH ONLINE.

 • Promocja

Obiektyw Sigma Art 85mm F1.4 DG DN Sony FE

Indeks produktu: OSSE85/1.4_A_DG_DN

Wysyłamy w 24h

Dostępny
4 776,00 zł / 5 176,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 5 176,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 4 776,00 zł

 • -400,00 zł

Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®

Wybierając dodatkową gwarancję zyskujesz nawet do 5 lat extra ochrony dla swojego sprzętu.

Ilość sztuk

Obiektyw stałoogniskowy Sigma Art 85 mm f/1.4 DG DN autofocus Sony FE.

SIGMA Art 85mm F1.4 DG DN pod Sony-E to mały, lekki oraz kompaktowy obiektyw, "odchudzona" wersja wcześniejszej wersji obiektywu Sigma Art 85mm F1.4 DG HSM. Redefinicja współczesnych obiektywów zaprojektowanych wyłącznie pod aparaty bezlusterkowe.

Obiektyw SIGMA ART 85mm F1.4 DG DN to nowoopracowany obiektyw portretowy, przeznaczony do współpracy z aparatami bezlusterowymi wyposażonymi w mocowanie Sony-E. Obiektyw łączy w sobie godną linii Art, ostrość obrazu od pełnej przysłony F1.4 z pięknym efektem bokeh. Ogniskowa 85mm i plastyczny bokeh zapewniony przez 11-sto listkową przysłonę gwarantują wyróżnianie fotografowanego obiektu z tła, co jest jednym z kluczowych elementów fotografii portretowej czy reportażowej.

Nowy silnik AF, nowy patent Sigma Corporation - W obiektywie zastosowano nowej klasy silnik krokowy, który jest zoptymalizowany pod kątem pracy AF z detekcją fazy oraz kontrastu. Silnik odpowiedzialny za ustawianie ostrości jest zupełnie nową konstrukcją, opatentowaną przez Sigma Corporation. Układ napędu AF zapewnia nie tylko płynne i błyskawiczne ustawianie ostrości, ale jest w pełni kompatybilny również z detekcją twarzy, oczu lub źrenicy, a jego konstrukcja również znacznie zmniejsza sam korpus obiektywu. Nowy silnik AF pozycjonuje obiektyw nie tylko w fotografii portretowej, jego szybkość reagowania i ustawiania ostrości z powodzeniem sprawdzi się również w fotografii sportowej, wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z dynamicznymi zmianami w kadrze.

Obiektyw został wyposażony w szereg funkcji, które zainteresują  zawodowych fotografów, jak i zaawansowanych hobbystów. Pierścień zmiany przysłon, może zostać zupełnie zablokowany, zapobiegając jego przypadkowemu przełączeniu podczas fotografowania bądź filmowania. Chcąc wykorzystać go w pracy, mamy możliwość korzystania z dwóch trybów: z lekko wyczuwalnym „click” lub płynną zmianą jego położenia, szczególnie przydatną podczas filmowania.

Do dyspozycji mamy również przełącznik AF/MF oraz bardzo istotny przycisk „AFL”, który umożliwia przypisywanie różnych funkcji z korpusu aparatu.

Mimo rekordowych osiągów ostrości, SIGMA 85mm F1.4 DG DN | Art jest lekkim i kompaktowym obiektywem. Obudowę wykonano ze stopów magnezu i dobrze znanych z poprzednich modeli linii Art, termicznie stabilnych kompozytów. Wszystkie pierścienie, przełączniki oraz mocowanie obiektywu są wyposażone w dodatkowe uszczelnienia uodparniając konstrukcję na kurz i zachlapania.

Układ optyczny składa się pięciu soczewek o niskiej dyspersji SLD (Special Low Dispersion) i jednej soczewki asferycznej. W obiektywie 85mm F1.4 DG DN | Art zastosowano najnowsze szkło o wysokim współczynniku załamania światła, które jeszcze dokładnej koryguje wyselekcjonowane aberracje, których nie można zniwelować programowo po stronie aparatu. Dzięki szczególnemu naciskowi na korekcję wzdłużnej aberracji chromatycznej, użytkownicy będą cieszyć się ostrymi obrazami, pozbawionymi aberracji już od przysłony F1.4.

Zdjęcia przykładowe wykonane Sigmą 85mm f1.4 DG DN w linku poniżej:

ZDJĘCIA PRZYKŁADOWE

Parametry techniczne Sigma 85mm f/1.4 DG DN ART:

 • ogniskowa: 85mm
 • konstrukcja: 15 elementów w 11 grupach (5 SLD i 1 asferyczna)
 • max wartość przysłony: F16
 • min wartość przysłony: 1.4
 • listki przysłony: 11 (kołowa przysłona)
 • kąt widzenia: 28,6
 • dystans minimalny: 85 cm 
 • średnica filtra: 77mm
 • wymiary (śr. x dł.): 82,8mm x 94,1 mm
 • waga: 630g
 • mocowanie: e-mount
Ogniskowa [mm]:
85
Średnica filtra [mm]:
77
Autofokus:
tak
Waga [g]:
630
Stabilizacja:
brak
Kąt widzenia [stopnie]:
28,6
Minimalna wartość przysłony [f/]:
1.4
Maksymalna wartość przysłony [f/]:
16
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]:
85
Skala odwzorowania:
1:8.4
Wymiary (średnica x długość) [mm]:
82,8x94,1

Do tego produktu polecamy

Moje ulubione produkty

Aktualnie brak ulubionych produktów

0