• Promocja

Obiektyw Sigma S 150-600mm F5-6.3 DG DN OS SPORTS L-MOUNT - CASHBACK

Dostępność 1-3 dni

Niedostępny
6 190,00 zł / 6 690,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 6 690,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 6 190,00 zł

  • -500,00 zł

Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®

Wybierając dodatkową gwarancję zyskujesz nawet do 5 lat extra ochrony dla swojego sprzętu.

Powiadom mnie jeśli produkt będzie dostępny
Przetwarzanie...
Powiadomimy Cię gdy produkt będzie dostępny
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie później...
Ilość sztuk

Sigma 150-600mm F5-6.3 DG DN OS Sports L-MOUNT pierwszy zmiennoogniskowy ultra teleobiektyw SIGMA z linii Sports, zaprojektowany od podstaw do aparatów bezlusterkowych. Sigma 150-600mm spełnia wszystkie oczekiwania jakie stawiane są obiektywom z serii Sports, czyli wyjątkowy poziom jakości optycznej, wysoki poziom funkcjonalności oraz wykonanie z najwyższej jakości materiałów. Dodatkowo, szybki i precyzyjny autofokus wyposażony w nowy sensor magnetyczny, zapewnia doskonałą pracę mechanizmu automatycznego ustawiania ostrości, także w trybie śledzenia szybko poruszających się obiektów.

Sigma 150-600mm DN - bezkompromisowa jakość obrazu w całym zakresie ogniskowych

Obiektyw Sigma 150-600mm F5-6.3 DG DN OS Sports oferuje wyjątkową jakość optyczną w całym zakresie ogniskowych, zarówno w centrum jak i na brzegu kadru, którą z pewnością zadowolą się także profesjonaliści.  Konstrukcja optyczna, oparta na najnowszej technologii projektowania, składa się z 25 elementów zawartych w 15 grupach i obejmuje szereg specjalnego rodzaju soczewek (FLD, SLD) które zapewniają dokładną kontrolę różnego rodzaju aberracji. Pozwala to na uzyskanie obrazów o bardzo wysokiej rozdzielczości i kontraście, nie tylko na ogniskowej 600mm, która jest najważniejszą ogniskową w tego typu obiektywach, ale także w całym zakresie ogniskowych – bez żadnych kompromisów. Obiektyw został zaprojektowany również z myślą o jakości obrazu znajdującego się poza głębią ostrości tzw. bokeh, dzięki czemu zyskujemy niezwykle przyjemną dla oka kompresję obrazu.

Dzięki ulepszeniom konstrukcji optycznej i mechanicznej, a także szeroko zakrojonym testom symulacyjnym, obiektyw Sigma 150-600mm F5-6.3 DG DN OS Sports osiąga również wysoką odporność na flary i duszki, zapewniając ostre i kontrastowe zdjęcia podczas fotografowania pod światło. Na najszerszej ogniskowej tj. 150mm, obiektyw ma imponującą minimalną odległość ostrzenia, która wynosi 58cm od matrycy aparatu, a maksymalna skala odwzorowania wynosi 1:2.9 (dla 180mm, ustawianie ostrości od 61cm) czyniąc z niego również świetnym narzędziem do fotografii makro. W przypadku mocowania L-mount możliwe jest użycie teleobiektywów x1.4 i x2.0, dzięki czemu maksymalna ogniskowa obiektywu może wynieść nawet 1200mm.

Szybki, precyzyjny AF
Sigma 150-600mm F5-6.3 posiada zaawansowane funkcjonalności, które definiują obiektywy z linii SIGMA Sports, przeznaczone do fotografowania obiektów o szybkim ruchu. Dzięki systemowi AF sterowanemu przez silnik krokowy obiektyw łączy szybki i cichy autofokus z doskonałym śledzeniem poruszających się obiektów. Jest to szczególnie imponujące w przypadku ultra-teleobiektywu, w którym ostrości muszą przemieszczać się na znaczną odległość. Co więcej, nowy i bardzo precyzyjny czujnik magnetyczny umożliwia bardzo dokładne pozycjonowanie w celu zapewnienia niezwykle szybkiego i precyzyjnego ustawiania ostrości. 

Funkcja Optycznej Stabilizacji (OS) zapewnia skuteczną stabilizację obrazu, która oferuje przewagę około 4 stopni EV. Istnieje możliwość zmiany ustawień Optycznej Stabilizacji za pomocą przełącznika trybu niestandardowego, aby najlepiej dopasować ją do warunków fotografowania. Obiektyw posiada przełącznik Focus Limiter oferujący trójstrefową modyfikację AF, co pomaga przyspieszyć działanie AF, a na mocowaniu L- mount można ustawić niestandardowy limit ostrości za pomocą SIGMA USB DOCK. Obiektyw posiada również trzy przyciski AFL, którym można przypisać różne funkcje po stronie aparatu w zależności od modelu używanego aparatu. Gwarantuje to, że kluczowe ustawienia można dostosować do własnego stylu fotografowania i mieć do nich łatwy dostęp, dzięki czemu można szybko dostosować się do zmieniających się warunków.

Wyjątkowa jakość wykonania 
Obiektyw Sigma 150-600mm F5-6.3 DG DN OS łączy wysoką  jakość wykonania, którą definiują standardy linii SIGMA Sports z doskonałą funkcjonalnością, biorąc pod uwagę różne środowiska fotografowania i tryby pracy oczekiwane od ultra-teleobiektywu. Odporna na kurz i zachlapania konstrukcja, która zapobiega przedostawaniu się kropel wody lub kurzu do obiektywu, w połączeniu z powłoką hydrofobową i oleofobową nałożoną na przedni element, zapewnia spokój ducha nawet w trudnych warunkach fotografowania.

Obiektyw Sigma 150-600mm F5-6.3 DG DN OS Sports posiada funkcję Dual Action Zoom, która obsługuje zarówno zoom prosty (tzw. push-pull), jak i zoom pierścieniowy, umożliwiając szybką i intuicyjną zmianę kąta widzenia. Ponadto zastosowaliśmy także nowy przełącznik  Zoom Torque, za pomocą którego można zmieniać opór pierścienia zmiany ogniskowej lub zablokować go na szerokim końcu, zapewniając łatwość obsługi zoomu, a także eliminację wysuwania się obiektywu. Na korpusie obiektywu znajduje się magnezowy łącznik statywowy mocowany do zacisku typu Arca Swiss. Stopka jest zdejmowana i może być zastąpiona opcjonalną stopką obiektywu (typu wymiennej stopki obiektywu) lub zamontowana na monopodzie.

Dodatkowe uszczelnienia
W obiektywie zastosowano liczne dotkowe uszczelnienia. Pierścienie, przedni tubus, przyciski oraz przełączniki, mocowanie obiektywu zostały wyposażone w dodatkowe uszczelki zapewniające ochronę przed przenikaniem pyłów oraz wody. Obiektyw jest "bryzgoszczelny", nie jest wodoodporny.

Zaawansowany panel funkcyjny:

  1.  programowalny przycisk AFL
  2.  przełącznik pierścienia ZOOM: L - tubus zablokowany; T - tubus pracuje ze zwiększonym oporem ; S -  tubus pracuje z niskim oporem;
  3.  przełącznik AF / MF
  4.  ogranicznik zakresu ostrości,
  5.  przełącznik trybów stabilizacji optycznej. OFF: stabilizacja wyłączona, 1: klasyczna praca układu stabilizacji, 2: tryb pracy przeznaczony do panoramowania oraz fotografowania z dynamiczną zmianą położenia obiektywu,
  6. Nastawy indywidualne Custom 1, Custom 2. W przypadku L-Mount możliwość modyfikacji wg własnych potrzeb poprzez USB DOCK.
Ogniskowa [mm]:
150-600
Średnica filtra [mm]:
95
Waga [g]:
2100
Minimalna wartość przysłony [f/]:
5-6.3
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]:
58-280
Budowa:
25 elementów w 15 grupach
Skala odwzorowania:
1:2.9
Osłona przeciwsłoneczna:
jest
Bagnet:
L-MOUNT
Wymiary (średnica x długość) [mm]:
109 x 265
Powiadom mnie jeśli produkt będzie dostępny
Przetwarzanie...
Powiadomimy Cię gdy produkt będzie dostępny
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie później...

Do tego produktu polecamy

Moje ulubione produkty

Aktualnie brak ulubionych produktów

0