• Promocja
 • Nowość
 • Pakiet

Zestaw Sony PXW-FX6 (ILME-FX6) + uchwytu Shape FX6RH + Klatka Shape SHFX6ROD z dolną bazą i mocowaniem na rurki 15mm

Wysyłka: natychmiast

Dostępny
31 498,00 zł / 33 869,00 zł
 • -2 371,00 zł
0 Opinia(e) 

Ten pakiet zawiera

Ilość sztuk

Zestaw zawierający: kamkorder Sony PXW-FX6 (ILME-FX6) wraz z przedłużeniem uchwytu Shape z przewodem sterowania (FX6RH) oraz klatką z dolną bazą i mocowaniem na rurki 15mm (SHFX6ROD).

Kamera Sony PXW-FX6 z serii Cinema Line z systemami Fast Hybrid AF ILME-FX6 Real-time Eye AF, trybem nagrywania obrazu 4K (QFHD) z szybkością 120 kl./s, ponad 15-stopniowym zakresem dynamicznym i technologią przetwarzania koloru S-Cinetone.

Przy standardowych ustawieniach kamery FX6 obraz jest utrwalany z użyciem wyglądu S-Cinetone, opracowanego pierwotnie do kamkordera Sony FX9. Został on starannie dostosowany do wymogów twórców, dzięki czemu zapewnia bogate kolory i naturalne odcienie skóry. Pełnoklatkowy, wykonany w technologii BSI, 10,2-megapikselowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R ma imponujące zdolności przechwytywania światła. Szybki odczyt danych i ponad 15-stopniowy zakres dynamiczny zapewniają świetny obraz z mniejszą ilością szumu.

Bazowa czułość ISO 800 zapewnia optymalny zakres dynamiczny w dobrze oświetlonych wnętrzach i plenerach. Można też wybrać rozszerzoną czułość ISO 12 800 przeznaczoną do zdjęć w słabym oświetleniu. Pokrywający rozległą strefę system AF wykorzystuje algorytmy inteligentnego śledzenia i umieszczone na przetworniku czujniki fazy do stałego śledzenia obiektu w niemal całym kadrze (627 pól AF wykrywających fazę pokrywa około 89% kadru). Hybrydowy system AF działa dokładnie nawet przy małej głębi ostrości i filmowaniu w formacie 4K(QFHD) 120p. System Real-time Eye AF i funkcja rozpoznawania twarzy zapewniają dokładne, stabilne ustawianie ostrości na rozmówcę lub uczestników wydarzenia. Zaawansowane przetwarzanie w czasie rzeczywistym precyzyjnie utrzyma ostrość na oku, nawet jeśli filmowana osoba patrzy w górę lub w dół.7 poziomów szybkości przejść AF i 5 poziomów czułości zmian obiektu AF pomaga lepiej oddać twórczy zamysł przy zmianie filmowanego obiektu lub przenoszeniu ostrości. Do wyboru są różne ustawienia obszaru ostrości, jak Elastyczny punktowy, Strefa czy Szeroki. Aby zmienić wybrany obszar w czasie zdjęć, wystarczy dotknąć monitora LCD. Kiedy włączona jest funkcja „Asysta AF”, obrót pierścienia ostrości wyłącza automatykę ostrości, umożliwiając szybki wybór innego obiektu. System AF włącza się z powrotem po zatrzymaniu pierścienia.

Kamera FX6 pozwala rejestrować obraz 4K (QFHD) z szybkością do 120 kl./s. Tryb (S&Q) umożliwia wybór od 1 do 120 kl./s w celu dokładnego uchwycenia ruchu i odtworzenia pięknego obrazu w 5-krotnie zwolnionym tempie (przy 24 kl./s).

Kamera FX6 jest doskonale przygotowany na trudne warunki, choć waży zaledwie 0,89 kg. Aby zapewnić niezawodność w trudnych warunkach, do wykonania korpusu, osłon i górnego uchwytu użyto sprawdzonego, lekkiego stopu magnezu. Specjalnie zaprojektowany system wentylacji i konstrukcja obudowy pomagają uniknąć przegrzania podczas zdjęć z dużą szybkością klatek i w rozdzielczości 4K (QFHD). Liczbę radiatorów, kształt otworów wlotowych i wylotowych powietrza, umiejscowienie cichego wentylatora i sposób przepływu powietrza dobrano tak, by uzyskać optymalne chłodzenie.Teraz można używać nie tylko wewnętrznego kodeka Long GOP, lecz także All-Intra, niezależnie kodującego każdą klatkę przy przepływności do 600 Mb/s. Pozwala on dokładniej utrwalić złożony ruch i usprawnia edycję. Gdy wymagana jest precyzja w postprodukcji, można nagrywać 16-bitowy obraz RAW na kompatybilny rejestrator zewnętrzny podłączony do wyjścia SDI i równocześnie zapisywać pliki XAVC-I na nośnik w kamerze. Obraz RAW z matrycy ma rozdzielczość 4096 × 2160 lub 3840 × 2160. Można wybrać 59,94, 50, 29,97, 25, 24 lub 23,98 kl./s.

W kamerze zaprogramowane są cztery pliki sceny SDR (S-Cinetone, Standardowy, Fotografia, ITU709) i dwa HDR. Dostępnych jest też 16 pamięci na własne tabele LUT 3D do nadawania obrazowi żądanego wyglądu bez postprodukcji.

W zestawie:

 • Akumulator
 • Górny uchwyt
 • Książeczka gwarancyjna
 • Monitor LCD  
 • Osłona ekranu LCD
 • Osłona mocowania obiektywu
 • Pilot na uchwycie
 • Przewód USB-C
 • Przewód zasilający
 • Wskazówki wstępne
 • Zasilacz sieciowy
 • Zaślepka złącza górnego uchwytu  
 • Zestaw zimnej stopki
 • Ładowarka

Przedłużanie rękojeści SHAPE FX6RH do kamery Sony FX6 to regulowany uchwyt o zmiennej długości ze zdalnym sterowaniem, zaprojektowany w celu zmiany położenia uchwytu FX6 z dala od kamery, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej funkcjonalności. Kompaktowy zarówno podczas przechowywania, jak i podróży.

Ramię mierzy zaledwie 5,6 cala po złożeniu i można je zwiększyć do maksymalnej długości 11 cali podczas pracy. Użytkownik ma również do dyspozycji zakres regulacji długości wynoszący 2 cale, co zapewnia bardziej spersonalizowane i wygodne dopasowanie. Uchwyt łatwo montuje się na kamkordera FX6 za pomocą połączenia rozety w stylu ARRI i śruby pokrętła z jednej strony oraz natywnego połączenia uchwytu Sony z drugiej. Dołączony przedłużacz LANC męski na żeński łączy uchwyt pilota z korpusem kamery, zachowując pełną funkcjonalność po przeniesieniu. Spiralny kabel męski na żeński jest wyposażony w złącze męskie LANC 3,5 mm na jednym końcu i żeńskie na drugim.

Samo ramię jest wyposażone w opatentowany przez firmę SHAPE przycisk zwalniania, który umożliwia obrót przegubu o pełne 360° do dowolnego wymaganego kąta. SHAPE jest dobrze znany ze swojego opatentowanego systemu Push-button, używanego obecnie przez tak wielu profesjonalistów w branży. Technologia została opracowana, aby zapewnić filmowcom szybką i łatwą regulację. Naciskając przycisk, możesz obracać się o 360 stopni, aby umieścić uchwyt zdalnego przedłużacza w najlepszej pozycji do użytku. Naciśnij, wyreguluj, zwolnij, a następnie jest zablokowany.

Klatka Shape FX6 SHFX6ROD z dolną bazą i mocowaniem na rurki 15mm została wykonana z solidnego i lekkiego aluminium w technologii CNC.

Zawiera dopasowaną do kształtu kamery boczną płytę z rozetą ARRI, górną płytę i płytkę adaptera. Klatka operatorska dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo kamery w trakcie realizowania ujęć.

Zestaw posiada wiele gwintowanych otworów montażowych 1/4'' i 3/8''. Dzięki nim możliwe jest przymocowanie do klatki różnych akcesoriów, takich jak monitory podglądowe, zewnętrzne mikrofony, lampy LED i wiele innych.

W zestawie znajduje się górna płyta kompatybilna z fabrycznym górnym uchwytem kamery Sony FX6. W dolnej często płytki znajduje się kilka otworów montażowych 1/4'' i 3/8'' kompatybilnych ze standardowymi mocowaniami statywowymi.

Całość została wykonana z solidnego i lekkiego aluminium obrabianego w technologii CNC. Dzięki temu klatka pozwala na zbudowanie lekkiego zestawu operatorskiego, który jednocześnie zapewni bezpieczeństwo zamontowanej kamery Sony FX6.

W zestawie znajduje się baza z mocowaniami na rurki 15 mm. Jej lekka konstrukcja zapewnia solidne mocowanie dedykowanych rurek. Podstawa pod rod została zaprojektowana tak, aby umożliwić korzystanie z systemu Follow Focus lub Matte Box. Posiada 2 punkty mocowania 1/4'' i 3/8'' do bezpiecznego zamocowania korpusu kamery Sony FX6. W zestawie znajduje się para rurek 15 mm o długości 12''.

Nowy produkt

Komentarze

Na razie nie dodano żadnego komentarza.

Napisz swoją opinię

Zestaw Sony PXW-FX6 (ILME-FX6) + uchwytu Shape FX6RH + Klatka Shape SHFX6ROD z dolną bazą i mocowaniem na rurki 15mm

Zestaw zawierający: kamkorder Sony PXW-FX6 (ILME-FX6) wraz z przedłużeniem uchwytu Shape z przewodem sterowania (FX6RH) oraz klatką z dolną bazą i mocowaniem na rurki 15mm (SHFX6ROD).

Do tego produktu polecamy

Moje ulubione produkty

close
close
close

Aparat Sony A7RII (ILCE7RM2)

close

Obiektyw Zeiss Batis 2.8/18

close
close

Gimbal DJI Ronin RSC 2

close

Filtr Hoya UV HMC 37mm

close

Filtr Hoya UV HMC 40,5mm

close
close

Aparat Fujifilm X-S10

close

Aparat Sony DSC-HX99

close

Rejestrator Tascam DR-70D

close
close
close
close
close
close
close

Aparat FujiFilm GFX100S

close
close
close

Sony PFD-50DLA

close

Rekorder Atomos Ninja V 5"

close
close

Filtr Tiffen 4x4 Pro-Mist 1

close
close
close
close
close
close

Karta Sony XQD 120 GB

close

X Slider STANDARD

close

Żarówka OSRAM 64516 300W

close
close

Aputure V-Screen VS-1 FineHD

close
close
close

Rejestrator Zoom H6

close

Monitor Feelworld F5 5" 4K

close

Akumulator NP-F750, 3500 mAh

close
close
close
close

Filtr Hoya Protector HD 72mm

close

Statyw LMC-1900 63-221 cm

close
close
close
close
close
close
close

Kamera Sony HXR-NX5R

0