• Promocja

Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 16-55 mm f/2.8 R LM WR

W magazynie: 1

4 654,00 zł / 5 299,00 zł
  • -645,00 zł
0 Opinia(e) 
Ilość sztuk

Obiektywy FujiFilm X
Najwyższej klasy optyka do aparatów FujiFilm X

Seria XC - to przystępne cenowo a jednocześnie gwarantujące wysokiej jakości obraz obiektywy zmiennoogniskowe. Są doskonałym rozwiązaniem dla początkujących użytkowników.
Serii XF - kierowana do wymagających użytkowników obejmuje zarówno stałoogniskowe obiektywy o doskonałych jasnościach jak i obiektywy zmiennoogniskowe.
Seria XF z dodatkowym oznaczeniem WR - to specjalnie uszczelniane, dedykowane do pracy w niekorzystnych warunkch atmosferycznych modele o doskonałych parametrach optycznych i mechanicznych.

Pełen zakres obiektywów obejmuje całe powszechnie używane pole widzenia zapewniając jednocześnie najwyższą jakość obrazu i mechaniki działania.

Przeznaczenie
XF 16-55 mm f/2.8 R LM WR to profesjonalny obiektyw typu zoom dedykowany do bezlusterkowych aparatów FujiFilm. Najwyższej jakości optyka, stała jasność, uszczelniana konstrukcja, szybki AF oraz zakres ogniskowych 16-55 mm sprawiają, że model ten jest podstawowym narzędziem pracy wielu zawodowych reporterów, fotografów ślubnych czy podróżników.

Doskonała jakość optyczna
Cechą szczególnie wyróżniającą obiektyw XF 16-55 jest jego najwyższa jakość optyczna. Na konstrukcję obiektywu składa się 17 elementów rozmieszczonych w 12 grupach. Wśród nich zastosowano aż 3 soczewki asferyczne (odpowiedzialne za wyjątkową ostrość i szczegółowość) oraz 3 soczewki ze szkła ED ograniczające aberrację chromatyczną oraz zapewniające doskonałą ostrość na całej powierzchni.

Bardzo wysoki poziom ostrości oraz równomierność naświetlenia (brak winietowania) występuje nawet przy maksymalnym otworze przysłony f/2,8.

Autorskie powłoki przeciwodblaskowe
W obiektywie  XF 16-55 mm f/2.8 R LM WR zastosowano aż dwie technologie powłok Fujifilm: HT-EBC oraz Nano-GI (Gradient Index). Wpłynęło to na zdecydowane ograniczenie występowania flar i tzw. duszków. Praca pod światło jest bardzo przyjemna i mało kiedy występująca flara jest efektem przypadkowym. Takie rozwiązanie zwiększa użyteczność obiektywu pozwalając na swobodne użytkowanie nawet w ostrym słońcu.
Najczęściej używany zakres ogniskowych

Zastosowany w obiektywie zakres ognioskowych 16-55 mm odpowiada kątom widzenia charakterystycznym dla ogniskowych 24-84 mm w aparatach małoobrazkowych. Są to najczęściej używane ogniskowe w niemal każdym rodzaju fotografii, od fotografii reporterskiej, rodzinnej, ślubnej, portertowej czy pamiątkowej poprzez krajobraz i przyrodę. Obiektyw 16-55 stanowi podstawę pracy niemal każdego zawodowego fotografa.
Duży, stały otwór przysłony

Połączenie popularnego zakresu ogniskowych z dużą, stałą w całym zakresie ogniskowych jasnością pozwala na wykonanie niemal każdego rodzaju zdjęć, w każdych warunkach oświetleniowych. Duża wartość przysłony to również możliwość uzyskania "płytkiej" głębi ostrości. Stałą wartość przysłony w całym zakresie docenią również osoby zajmujące się filmowaniem gdzie naświetlenie pozostanie stałe nawet przy zmianie ogniskowej w trakcie ujęcia.
Atrakcyjne rozmycie tła dzięki 9-listkowej przysłonie

Zastosowana w tym modelu 9-listkowa, kołowa przysłona pozwala na uzyskanie gładkiego, atrakcyjnego efektu bokeh przez co obiektyw dobrze sprawdzi się w fotografii portretowej czy podczas fotografowania i filmowania w scenach o wysokim kontraście oświetlenia znajdującego się za obiektem.

Szybki, celny i cichy autofokus
Zmniejszenie masy pierwszej soczewki oraz zastosowanie podwójnego silnika liniowego sprawia, że AF jest wyjątkowo szybki i cichy. Podłaczając obiektyw do aparatów wykorzystujących detekcję fazową oóźnienie  może wynieść zaledwie 0,06 sekundy. Układ AF wykorzystuje sygnał pobierany bezpośrednio z matrycy, co umożliwia niezwykle precyzyjne i szybkie ustawienie ostrości.
Solidna, uszczelniana konstrukcja

Wykonana z metalu, elegancka obudowa została w 14 miejscach uszczelniona pozwalając na korzystanie z obiektywu nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych (kurz, śneg) czy mróz do -10 stopni. Dla zachowania szczelności obiektyw powinien być używany z uszczelnianymi korpusami aparatów FujiFilm X. Bagnet obiektywu został wykonany z mosiądzu gwarantując pewność mocowania.

Specjalnie wyprofilowane żłobienia na pierścieniu ostrości oraz przysłony pozwalaja na wygodne operowanie, zwłaszcza w trybie MF. Możliwe jest również korzystanie z trybu AF z ręczną korektą ostrości.

Ogniskowa [mm]:
16-55
Średnica filtra [mm]:
77
Waga [g]:
655
Stabilizacja:
Brak
Kąt widzenia [stopnie]:
83.2- 29
Minimalna wartość przysłony [f/]:
2.8
Maksymalna wartość przysłony [f/]:
22
Budowa:
17 elementów w 12 grupach (3 soczewki asferyczne i 3 o super niskiej dyspersji)
Skala odwzorowania:
maksymalne powiększenie 0,16x
Osłona przeciwsłoneczna:
w zestawie
Bagnet:
FujiFilm X
Wymiary (średnica x długość) [mm]:
83.3 x 106

Komentarze

Na razie nie dodano żadnego komentarza.

Napisz swoją opinię

Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 16-55 mm f/2.8 R LM WR

Obiektywy FujiFilm X
Najwyższej klasy optyka do aparatów FujiFilm X

Do tego produktu polecamy

Moje ulubione produkty

close
close

Aparat Sony A7RII (ILCE7RM2)

close

Obiektyw Zeiss Batis 2.8/18

close
close

Gimbal DJI Ronin RSC 2

close

Filtr Hoya UV HMC 37mm

close

Filtr Hoya UV HMC 40,5mm

close
close

Aparat Fujifilm X-S10

close

Aparat Sony DSC-HX99

0