• Promocja

Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 56mm f/1.2 R APD

Wysyłka 3-4 dni

Niedostępny

4 919,00 zł / 5 349,00 zł
  • -430,00 zł
0 Opinia(e) 
Ilość sztuk

Obiektyw Fujinon XF 56 mm f/1.2 R APD to obiektyw przeznaczony dla wszystkich miłośników fotografii portretowej i atrakcyjnie wyglądającego rozmycia tła.

Połącznie ogniskowej 56 mm (odpowiednik 85 mm w matrycach pełnoklatkowych) z bardzo dużą jasnością oraz filtrem apodyzacyjnym pozwala wykonać niepowtarzalne portrety i wszelkie inne zdjęcia gdzie ważne jest atrakcyjne rozmycie tła.

Ogniskowa 56 mm stosowana w aparatach z matryca APS-C daje kąt widzenia wynoszący 26,5 stopnia a więc tyle ile popularne obiektywy 85 mm w aparatach pełnoklatkowych. Taki kąt widzenia pozwoli na zachowanie odpowiedniego dystansu między fotografem a modelem oraz uzyskanie bardzo atrakcyjnej perspektywy. Ogniskowa 56 mm w bardzo atrakcyjny sposób odwzorowuje fotografowane obiekty, bez najmniejszych zniekształceń.

Maksymalna wartość przysłony obiektywu XF 56 mm wynosi f/1,2. Taka wartość pozwala nie tylko na uzyskanie bardzo małej glębi ostrości ale również fotografowanie w bardzo słabych warunkach oświetleniowych bez konieczności używania statywu czy też zwiększania czułości ISO. To doskonałe rozwiązanie do wykonywania portretów w naturalnym oświetleniu.

Zastosowany w obiektywie filtr apodyzacyjny jest szczególnie przydatny w obiektywach portretowych. Wpływa on na rozmycie tła i uzyskanie bardziej atrakcyjnego efektu bokeh. Plamki rozmycia tła są bardziej "miękkie". Na obiektywie znajduje się dodatkowa podziałka z informacją o rzeczywistej (efektownej) ilości wpuszczonego światła w stosunku do ustawionej przysłony. Działanie filtra apodyzacyjnego pokazuje poniższy schemat. Filtr apodyzacyjny jest rodzajem filtra szarego, gradacyjnego na jednej z soczewek. Jego działanie jest najbardziej widoczne przy maksymalnie otwartej przysłonie.

Wyłączając zastosowanie filtra apodyzacyjnego konstrukcja obiektywu Fujinon XF 56 mm f/1.2 R APD jest bardzo zbliżona do wersji bez filtra i składa się z 11 elementów rozmieszczonych w 7 grupach. Wśród zastosowanych soczewek znajdują się 2 soczewki ED o bardzo niskiej dyspersji oraz soczewka asferyczna. Takie połączenie chroni przed powstawaniem aberracji chromatycznej oraz sferycznej zapewniając ostre, szczegółowe obrazy w naturalnych kolorach.

Połączenie wysokiej ostrości z "miękkim" rozmytym tłem idealnie skupia uwagę na tym co na zdjeciu najważniejsze sprawiając wrażenie trójwymiarowości na zdjęciu.

Każda z soczewek obiektywu XF 56 mm f/1.2 R APD została obustronnie pokryta autorską powłoką Fujifilm HT-EBC (High Transmittance Electron Beam Coating) zabezpieczającą przed powstawaniem refleksów i tzw. duszków.

Aparaty FujiFilm X wyposażone w otymalizator modulacji obiektywu wyciągają z obiektywu jeszcze więcej zapewniając najwyższej jakości obrazowanie.

Pomimo wyjątkowo dużej jasności f/1,2 obiektyw wyróżnia się niewielką waga i gabarytami. Waga 405 gram w połączeniu z kompaktowymi aparatami FujiFilm X jest znacznie niższa niż obiektywów o takiej samej jasności dedykowanych do lustrzanek.

W zestawie z obiektywem znajduje się filtr szary o gęstości NDx8. Ułatwia on fotografowanie przy mocno otwartej przysłonie nawet w słoneczne dni.

Parametry:

  • Ogniskowa [mm]: 56
  • Kąt widzenia [stopnie]: 28.5
  • Przysłona [f/]: 1.2
  • Stabilizacja: brak
  • Budowa: 11 elementów w 8 grupach
  • Osłona przeciwsłoneczna: brak
  • Średnica filtra [mm]: 62
  • Waga [g]: 405
  • Wymiary (średnica x długość) [mm]: 73.2x69.7

Ogniskowa [mm]:
56
Jasność obiektywu [f/]:
1.2
Średnica filtra [mm]:
62
Waga [g]:
405
Kąt widzenia [stopnie]:
28,5
Budowa:
11 elementów w 8 grupach

Komentarze

Na razie nie dodano żadnego komentarza.

Napisz swoją opinię

Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 56mm f/1.2 R APD

Obiektyw Fujinon XF 56 mm f/1.2 R APD to obiektyw przeznaczony dla wszystkich miłośników fotografii portretowej i atrakcyjnie wyglądającego rozmycia tła.

Moje ulubione produkty

close
close

Aparat Sony A7RII (ILCE7RM2)

close

Obiektyw Zeiss Batis 2.8/18

close
close

Gimbal DJI Ronin RSC 2

close

Filtr Hoya UV HMC 37mm

close

Filtr Hoya UV HMC 40,5mm

close
close

Aparat Fujifilm X-S10

close

Aparat Sony DSC-HX99

0