• Promocja

Obiektyw Fujinon XF 80mm f/2.8 R LM OIS WR Macro

Wysyłka 2-5 dni

Niedostępny

4 139,00 zł / 4 569,00 zł
 • -430,00 zł
0 Opinia(e) 
Ilość sztuk

Stałoogniskowy Obiektyw Fujinon XF 80 mm f/2.8 z funkcją Macro

Fujifilm XF 80 mm f/2.8 R LM OIS WR Macro to typowy obiektyw makrofotograficzy o skali odwzorowania 1:1. Ogniskowa 80 mm stosowana w aparatach z matrycą APS-C jest również doskonałym rozwiązaniem do fotografii portretowej czy sportów halowych. Wbudowana stabilizacja pozwala na swobodne fotografowanie "z ręki" oraz płynne filmowanie co docenią miłośnicy filmów makrofotograficznych.

Na budowę obiektywu składa się z 16 soczewek umieszczonych w 12 grupach. Wśród zastosowanych rozwiązań optycznych znajduje się jedna soczewka asferyczna, jedna Super ED o bardzo niskiej dyspersji oraz trzy ED o niskiej dyspersji. Taka konstrukcja optyczna pozwoliła zminimalizować aberrację chromatyczną oraz sferyczną, dzięki czemu zdjęcia są pełne szczegółów, a nieostrości są delikatnie zarysowane. Przednia soczewka obiektywu została pokryta fluorem zabezpieczając obiektyw przed osadzaniem się kurzu i wody.

Obiektyw XF80 mm został wyposażony w dwie nowoczesne technologie wpływające na działanie AF. Linearny silnik odpowiada za szybkie i ciche ustawienie ostrości co ma szczególne znaczenie przy fotografowaniu owadów.

Floating Focus System, czyli system płynnego ogniskowania dzieli soczewki na dwie grupy w zależności od odległości ostrzenia i porusza każdą z nich niezależnie skracając czas ustawiania ostrości a jednocześnie eliminując możliwość powstania błędów optycznych.

Ball Slide System  - to system polegający na zastosowaniu ceramicznych kulek odpowiedzialnych za ruch soczewek. Rozwiązanie to eliminuje możliwość obrotu soczewek względem siebie pozwalając na uzyskanie ostrego, pozbawionego wad optycznych obrazu w całym kadrze.

Liczne uszczelnienia obiektywu (oznaczone symbolem WR) pozwalają na użytkowanie w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. W makrofotografii przyrodniczej ma to szczególne znaczenie gdyż często zdjęcia tego typu wykonywane są we mgle czy porannej rosie. Dla zapewnienia szczelności wymagane jest używanie obiektywu z uszczelnianymi korpusami aparatów FujiFilm.

Zastosowanie w obiektywie stabilizacji obrazu przydaje się zarówno podczas fotografowania jak i filmowania. Podczas fotografowania stabilizacja pozwala na wydłużenie ekspozycji aż o 5 wartości EV (wg. standardu CIPA). Oznacza to, że możliwe jest wydłużenie czasu naświetlania bez poruszenia aż o 32x. W trybie filmowania stabilizacja pomaga na nagranie płynnych obrazów bez drgań.

Konstrukcja obiektywu została zamknięta w solidnej, metalowej obudowie. Pierścienie ostrości oraz przysłony zostały specjalnie wyprofilowane umożliwiając wygodne użytkowanie nawet w rękawiczkach. Obiektyw waży 750 gram a jego wymiary to 80x130 mm przez co doskonale pasuje go gabarytów zaawansowanych bezlusterkowców FujiFilm X.

Parametry techniczne:

 • Ogniskowa: 80mm
 • Kąt widzenia: 20.1 stopni
 • Przysłona: f2.8
 • Minimalna odległość ostrzenia AF/MF: 25cm
 • Stabilizacja: Tak
 • Skala odwzorowania: 1:1
 • Osłona przeciwsłoneczna: w zestawie
 • Mocowanie: FujiFilm X
 • Średnica filtra: 62mm
 • Waga: 750g
Ogniskowa [mm]:
80
Jasność obiektywu [f/]:
2.8
Średnica filtra [mm]:
62
Waga [g]:
750
Kąt widzenia [stopnie]:
20,1
Budowa:
16 elementów, 12 grup

Komentarze

Na razie nie dodano żadnego komentarza.

Napisz swoją opinię

Obiektyw Fujinon XF 80mm f/2.8 R LM OIS WR Macro

Stałoogniskowy Obiektyw Fujinon XF 80 mm f/2.8 z funkcją Macro

Do tego produktu polecamy

Moje ulubione produkty

close
close

Aparat Sony A7RII (ILCE7RM2)

close

Obiektyw Zeiss Batis 2.8/18

close
close

Gimbal DJI Ronin RSC 2

close

Filtr Hoya UV HMC 37mm

close

Filtr Hoya UV HMC 40,5mm

close
close

Aparat Fujifilm X-S10

close

Aparat Sony DSC-HX99

0