• Nowość

Obiektyw SIGMA CINE 40mm F1.5 z mocowaniem E

Indeks produktu: OSE40/1.5_METRIC

Wysyłka 3-7 dni

Niedostępny

16 990,00 zł
0 Opinia(e) 
Ilość sztuk

Obiektyw SIGMA CINE 40mm F1.5 z mocowaniem E

Sigma High Speed Prime Line 40mm T1.5 FF E-Mount

OBIEKTYW FILMOWY - seria CINE

Obiektyw kompatybilny z pełną klatką FF

Najwyższa rozdzielczość filmowania 6K - 8 K

Mocowanie: E

Obiektyw bez flourowych oznaczeń.

W odpowiedzi na wysokie wymagania dla soczewek w dobie ultra wysokiej rozdzielczości Sigma opracowała nową linie obiektywów kinowych CINE. Zachowując w 100% ten sam znakomity układ optyczny, obiektywy filmowe Sigma zostały wyposażone w zupełnie 100% nowy zoptymalizowany układ mechaniczny obejmujący wszystkie podstawowe funkcje potrzebne w nowoczesnej kinematografii.

Konstrukcja obiektywu posiada takie same uszczelnienia jak obiektyw 150-600 Sport. Każdy ruchomy pierścień jest uszczelniony tak, aby nie dostała się do wew. obudowy woda i kurz - obiektyw jest gotowy do pracy w trudnych warunkach.

Zastosowane pierścienie do zmiany przesłony, zooma oraz ostrości zawierają przepustnice ze specjalnej żywicy która umożliwia cichą pracę. Cecha ta eliminuje wszelkie metaliczne dźwięki co pozwala użytkownikowi na robienie zdjęć czy filmowanie w miejscach gdzie wymagana jest cisza.

Konstrukcja Optyczna

W przypadku obiektywów szerokokątnych fotografowie oczekują pozbawionej zniekształceń, wysokiej jakości obrazu, zarówno w centrum kadru, jak i jego brzegach. Wykorzystywane do fotografii architektury nie mogą powodować zakrzywień linii.

Sigma wykorzystała długoletnie doświadczenie przy projektowaniu i produkcji obiektywów szerokokątnych wraz z nowymi standardami jakości kontroli przy użyciu własnego systemu pomiarowego A1.

Zaawansowany układ 15 soczewek ułożonych w 11 grupach gwarantuje pełną ostrość obrazu już od przysłony T1,5.

Aż 3 soczewki wykonano ze specjalnych szkieł FLD oraz 4 soczewki z SLD. Każda soczewka jest pokryta warstwami antyrefleksyjnymi likwidującymi bliki i flary, dzięki czemu obiektyw zachowa odpowiedni kontrast nawet przy fotografowaniu pod słońce

FLD - szkło o ultra niskiej dyspersji, które oferuje wydajność na najwyższym poziomie, a jego właściwości są podobne do fluorytu.

SLD - szkło o niskiej dyspersji mające na celu minimalizację aberracji chromatycznej

Dzięki zastosowaniu wewnętrznego ogniskowania przednia soczewka pozostaje nieruchoma, dzięki czemu można zastosować filtry polaryzacyjne, połówkowe czy szare ND niezbędne przy filmowaniu.

Cechy obiektywów CINE:

Pyłoszczelna i bryzgoodporna obudowa

Konstrukcja obiektywu posiada takie same uszczelnienia jak obiektyw 150-600 Sport. Każdy ruchomy pierścień jest uszczelniony tak aby nie dostała się do wew. obudowy woda i kurz - obiektyw jest gotowy do pracy w trudnych warunkach.

Aby stawić czoło najwyższym wymaganiom profesjonalisty - korpus wykonany jest w 100% z metalu.

Dobór skali odległości na pierścieniu ostrości

W zależności od preferencji użytkownika obiektyw może być wyposażony w pierścień ostrości ze skalą w metrach (m) lub stopach (ft).

Wersja Fully Luminous

W tej wersji wszystkie informacje umieszczone na obudowie obiektywu (ogniskowa, przesłona, skali odległości) są pokryte specjalną farbą świecącą w ciemnościach. Pozwala to na pewniejszą kontrole podczas filmowania w warunkach słabego oświetlenia.

Grawerowanie laserowe

W celu zwiększenia trwałości - na każdym pierścieniu wszystkie informacje są grawerowane laserowo co zwiększa ich trwałość na dłuższą metę.

Rozmiar przedniej osłony obiektywu 95mm (2) - Ta średnica jest kompatybilna z pozostałymi obiektywami Sigmy.

Standaryzowane pozycje biegów (3)(4)(5) - Eliminuje potrzebę regulacji ustawień ostrości, napędu silnika czy innych akcesoriów nawet jak zmienimy obiektyw.

Pitch gear 0.8 M (3)(4)(5) - Jest standardem dla obiektywów kinowych zapewniając kompatybilność z istniejącymi akcesoriami.

180° kąt obrotu pierścienia ostrości (3) - Umożliwia bardzo precyzyjne ustawienie ostrości.

160° kąt obrotu pierścienia zooma (4) - Umożliwia bardzo precyzyjne przybliżanie.

60° kąt obrotu pierścienia przysłony (5) - Zapewnia płynne sterowanie przesłoną bez kliknięć co jest standardem w bardzo wysokiej klasie obiektywów kinowych.

Cicha praca pierścieni (3)(4)(5)

Każdy pierścień zawiera przepustnice ze specjalnej żywicy co prowadzi do cichej pracy. Cecha ta eliminuje wszelkie metaliczne dźwięki co pozwala użytkownikowi na robienie zdjęć czy filmowanie w miejscach gdzie wymagana jest cisza.

Balans kolorów

Standaryzowany we wszystkich obiektywach CINE, zaprojektowany zgodnie ze standardem CCI Sigma. Sprawia to, że korekcja kolorów jest bardzo prosta.

Ulepszone mocowanie EF (6)

Otwór na kołek oporowy został wzmocniony tak aby zwiększyć długotrwałe użytkowanie (dotyczy mocowania Canon EF).

Stopka mocowania obiektywu (7)

Pomaga zminimalizować obciążenie korpusu aparatu zwiększając jednocześnie jego stabilność. Wysokość stopki jest dostosowana do innych akcesoriów. Można ją także zamocować na górze obiektywu.

Zmiana mocowania obiektywu ( usługa płatna )

Usługa ta pozwala użytkownikom konwertować mocowanie do i z mocowań EF i E. Sigma zmieni w Twoim obiektywie zarówno mocowanie jak i wewnętrzne elementy tak aby obiektyw był kompatybilny z aparatami innej firmy.

Uwaga : usługa konwersji nie jest dostępna dla mocowań PL

Mosiężne mocowanie bagnetu.

Łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie

Made in Japan - najwyższa jakość wykonania.

Wszystkie procesy produkcyjne w firmie Sigma – od form odlewniczych do poszczególnych części – powstają w całości w Japonii pod kontrolą zintegrowanego systemu produkcyjnego. Jesteśmy obecnie jednym z niewielu producentów, których produkty są wytwarzane wyłącznie w Japonii.

Specyfikacja techniczna Sigma High Speed Prime Line 40mm T1.5 FF EF-Mount:

Ogniskowa - stała 40mm  

Przesłona -  T1,5 do T16

Pokrycie obrazu - FF ø 43,3

Listki przesłony - 9 kołowych

Kąt widzenia:

FF - 48,5°

S35 - 34,2°

APS-C - 33°

Średnica filtra - 82mm

Dystans minimalny - 0,4m

Wymiary (długość.): mocowanie E - 157mm

Waga:                     mocowanie E - 1620g

Dostępne mocowania - EF, E, PL

Ogniskowa [mm]:
40
Średnica filtra [mm]:
82
Mocowanie:
E
Minimalna wartość przysłony [f/]:
T1,5
Maksymalna wartość przysłony [f/]:
T16
Waga [kg]:
1,62
Wymiary [mm] - długość:
157

Komentarze

Na razie nie dodano żadnego komentarza.

Napisz swoją opinię

Obiektyw SIGMA CINE 40mm F1.5 z mocowaniem E

Obiektyw SIGMA CINE 40mm F1.5 z mocowaniem E

Moje ulubione produkty

close
close

Aparat Sony A7RII (ILCE7RM2)

close

Obiektyw Zeiss Batis 2.8/18

close
close

Gimbal DJI Ronin RSC 2

close

Filtr Hoya UV HMC 37mm

close

Filtr Hoya UV HMC 40,5mm

close
0