Mikrofony nakamerowe RODE - porównanie

VideoMicro
Rode VideoMicro to kompaktowy mikrofon do kamery/aparatu. Idealny dla filmowców, którzy muszą być szybko gotowi do nagrań. Jest to najmniejszy w ofercie Rode mikrofon, a także najbardziej przystępny cenowo.
Jakie są najważniejsze funkcje?
- Kompaktowa konstrukcja - waży zaledwie 42 g i ma 80 mm długości, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla filmowców, vlogerów i nie tylko.
- Kardioidalna charakterystyka kierunkowa - w przeciwieństwie do pozostałych mikrofonów z tej serii, zapewnia bardziej naturalny dźwięk podczas nagrywania w pomieszczeniach.
- Nie wymaga baterii
Dlaczego ten model?
VideoMicro to idealny mikrofon dla vloggerów, filmowców będących ciągle w ruchu, oraz roviących dynamiczne ujęcia. Podróżujących osób nagrywających, którzy szukają lekkiego mikrofonu, który podniesie jakość dźwięku znacznie powyżej tego, co zapewnia większość aparatów. Kardioidalna charakterystyka sprawia, że ​​VideoMicro jest również dobrą opcją dla osób poszukujących niedrogiego mikrofonu, który zapewnia szerszy, mniej kierunkowy dźwięk.


VideoMic GO II
Rode VideoMic GO II oferuje doskonałą jakość dźwięku, a jednocześnie jest bardzo prosty w użyciu. Jest ultralekki 89g i wyposażony w innowacyjne funkcje nowej generacji, dzięki czemu jest fantastycznym dodatkiem do udanego dźwięku.
Jakie są najważniejsze funkcje?
- Wyjście TRS 3,5 mm do użytku z aparatami i wyjście USB-C do użytku ze smartfonami, tabletami i komputerami
- Niezwykle lekki, zaledwie 89 gramów i kompaktowy.
- Łatwy w użyciu - zasilany przez urządzenie, co oznacza, że ​​nie wymaga baterii, wystarczy go podłączyć i gotowe
- Kompatybilny z aplikacjami RØDE w celu uzyskania dostępu do zaawansowanych funkcji.
Dlaczego ten model?
VideoMic GO II posiada zarówno wyjście TRS 3,5 mm jak i wyjście USB do bezpośredniego podłączenia do smartfonów, tabletów i komputerów, co czyni go bardziej wszechstronnym. VideoMic GO II jest również kompatybilny z całym pakietem aplikacji RODE, w tym z RODE Connect do nagrywania podcastów w profesjonalnej jakości.

VideoMic NTG
VideoMic NTG to wszechstronny, kompaktowy mikrofon typu shotgun. Model ten nadaje się do szerokiej gamy zastosowań filmowych, ale ma również wyjście USB do bezpośredniego podłączenia do komputera. Dzięki temu VideoMic NTG może być używany jako w pełni funkcjonalny mikrofon USB, wraz z wyjściem słuchawkowym i kontrolą poziomu.
Jakie są najważniejsze funkcje?
- Zmienna regulacja wzmocnienia, która pozwala precyzyjnie regulować moc wyjściową mikrofonu, od poziomu mikrofonu, poziom liniowy, aż po odsłuch.
- Wyjście 3,5 mm z automatycznym wykrywaniem. Automatycznie przełącza się między TRS i TRRS.
- Cyfrowe przełączanie - steruje filtrem górnoprzepustowym, tłumikiem 20dB, podbiciem wysokich częstotliwości.
- Wbudowany akumulator litowo-jonowy zapewnia ponad 30 godzin nagrywania. Ładowanie przez USB-C w zaledwie 2 godziny.
- Kompatybilny z aplikacjami RODE w celu uzyskania dostępu do zaawansowanych funkcji
Dlaczego ten model?
VideoMic NTG dzięki wysokiej jakości mocowaniu antywstrząsowemu, przesuwanej szynie na zimną stopkę i zintegrowanemu zarządzaniu kablami idealnie pasuje do każdej kamery/aparatu. Jest również wystarczająco lekki i kompaktowy, aby można go było używać ze smartfonami i małymi aparatami.
Niezależnie od tego, czy chodzi o podcast, kręcenie filmów, gry, transmisje na żywo. VideoMic NTG jest również kompatybilny z RODE Connect, prostym i wydajnym oprogramowaniem do transmisji na żywo i podcast, umożliwiającym podłączenie do 4 VideoMic NTG w celu uzyskania pełnoprawnej konfiguracji podcastingu lub streamingu.

VideoMic Pro
Rode VideoMic Pro to jeden z najlepiej sprzedających się mikrofonów, świetna opcja do nagrywania w szerokim zakresie zastosowań filmowych i telewizyjnych.
Jakie są najważniejsze funkcje?
- Superkardioidalna charakterystyka kierunkowa.
- Kompaktowa obudowa - 150 mm długości i zaledwie 85 g
- 3-pozycyjna regulacja wzmocnienia – w tym podbicie +20dB, które idealnie nadaje się do użycia z aparatami, skutecznie redukując ilość szumów.
- Filtr górnoprzepustowy (przy 80 Hz) do redukcji szumów.
- Działa na baterię 9V.
Dlaczego ten model?
Zawiera mnóstwo nowych funkcji, które są bardzo przydatne. Zaktualizowana kapsuła i obwody zapewniają dźwięk o jakości telewizyjnej, który będzie brzmiał na wysokim poziomie. Opcja włączenia wzmocnienia +20dB zapewnia większą swobodę podczas nagrywania cichszych dźwięków, takich jak dialogi. Jest również niewiarygodnie lekki (zaledwie 85 g), dzięki czemu idealnie nadaje się do długich sesji lub jako mikrofon na wysięgniku.

VideoMic Pro+
VideoMic Pro+ to najwyższej klasy mikrofon z serii Rode VideoMic. Oferuje te same funkcje, co VideoMic Pro, dodatkowo kilka przydatnych funkcji profesjonalnych.
Jakie są kluczowe funkcje?
- Superkardioidalna charakterystyka kierunkowa
- Wyższa czułość
- Przełączanie cyfrowe - 2-stopniowy filtr górnoprzepustowy, 3-stopniową regulacją wzmocnienia
- Odłączany kabel dla większej elastyczności podczas podłączania do różnych urządzeń nagrywających
- Podbicie wysokich częstotliwości - poprawa szczegółowości i wyrazistości nagrań.
- Kanał bezpieczeństwa – przełącznik włączający drugi kanał audio nagrany przy -10dB. Jest to bardzo pomocne, jeśli nagrywasz źródło dźwięku, którego głośność zmienia się. Jeśli dźwięk stanie się zbyt głośny i zacznie się zniekształcać, kanał bezpieczeństwa będzie dostępny jako kopia zapasowa.
- Funkcja automatycznego zasilania — wykrywa, kiedy mikrofon jest odłączony od kamery, wyłączając zasilanie, aby oszczędzać baterię
- Więcej opcji zasilania - VideoMic Pro+ może być zasilany za pomocą dołączonego akumulatora litowo-jonowego LB-1 przez microUSB, oferując ponad 100 godzin. Może być również zasilany dwoma bateriami AA.
- Wskaźnik LED – do śledzenia źródła zasilania i stanu ładowania.
Dlaczego ten model?
VideoMic Pro+ doskonale sprawdza się w szerokiej gamie zastosowań. Został zaprojektowany, aby zapewnić maksymalną elastyczność, z funkcjami, które zapewnią możliwość nagrywania dźwięku o jakości telewizyjnej w niemal każdej sytuacji w terenie, czy w studio. Jeśli jesteś filmowcem i szukasz uniwersalnego mikrofonu, który jest kompaktowy, wytrzymały, przystępny cenowo, ten model będzie dobrym wyborem.

VideoMic X
Rode Stereo VideoMic X to najlepszy mikrofon stereofoniczny. Podobnie jak VideoMic Pro+, jest wyposażony w profesjonalne funkcje.
Jakie są kluczowe funkcje?
- Wyjście minijack 3,5 mm lub mini XLR do podłączenia rejestratorów.
- Filtr górnoprzepustowy (75 Hz, 150 Hz)
- Podbicie wysokich częstotliwości - idealne do uwydatnienia szczegółów i wyrazistości nagrań.
- 3-pozycyjna regulacja wzmocnienia (-10dB, 0, +20dB)
- Działa na baterię 9 V (około 30 godzin) lub zasilanie phantom 48 V (do ciągłego nagrywania).
Dlaczego ten model?
Podobnie jak VideoMic Pro+, Stereo VideoMic X został zaprojektowany tak, aby mieć maksymalną elastyczność podczas nagrywania w terenie, z szeregiem funkcji, które zapewnią, że dźwięk zawsze będzie miał jakość emisyjną. Ważący 300 g Stereo VideoMic X jest cięższy niż Stereo VideoMic Pro i lepiej nadaje się do użytku z kamerami, niż lekkimi aparatami. Jest to idealny mikrofon do nagrań filmów dokumentalnych o przyrodzie, występów muzycznych i transmisji sportowych.Komentarze

Aktualnie brak komentarzy

Moje ulubione produkty

Aktualnie brak ulubionych produktów

0