Raty Santander Bank Polska 10 x 0%

Darmowa dostawa od 500 zł

Slider Kameleon 130 cm (Slide Control)

Indeks produktu: SLK130

Dostępny
1 299,00 zł
Ilość sztuk

Slider Kamelon 130 cm z udźwigiem do 5 kg, do kamer cyfrowych lub ciężkich zestawów DSLR.

Profesjonalny kompaktowy slider Kameleon o długości 130 cm z systemem Slide Control pozwalający na stworzenie płynnych i dynamicznych ujęć. Slide Control to system kontrolowanego ślizgu, umożliwiający utrzymanie płynnego, jednostajnego ruchu wózka. Wyjątkowy efekt został uzyskany dzięki pracy ruchomych części w środowisku olejowym pozwalającym na uzyskanie odpowiedniego oporu. System Slide Control jest opatentowanym rozwiązaniem Foton Accessories.

Slider Kameleon jest jednym z niewielu dostępnych na rynku modeli, w których wykorzystano cztery stalowe rolki pracujące na podwójnych łożyskach kulkowych. Taka budowa, w połączeniu z precyzyjnym wykonaniem rolek o dopuszczalnym „biciu osiowym” maks. 0,02 mm, umożliwiają jednostajny, płynny ruch wózka. Slider Kameleon daje możliwość dopasowania przez użytkownika docisku rolek do profilu prowadzącego. Każdą z rolek można niezależnie i w prosty sposób regulować za pomocą śruby mimośrodowej. Daje to operatorowi możliwość dopasowania sprzętu do własnych potrzeb, a także skorygowania oporu po dłuższej eksploatacji urządzenia.

Wózek jezdny slidera Kameleon wyposażony jest w poziomicę bąbelkową ułatwiającą ustawienie slidera we właściwej pozycji. Dzięki umiejscowionej z boku blokadzie wózek może zostać unieruchomiony w dowolnym miejscu. Wymienne śruby montażowe o standardzie 3/8” i 1/4” pozwalają na zamontowanie każdej głowicy lub urządzenia rejestrującego. Na obu końcach urządzenia znajdują się gumowe odbojniki, ułatwiające delikatne zatrzymanie wózka.   
   
Na profilu prowadzącym slidera Kameleon została laserowo naniesiona skala ułatwiająca tworzenie efektownych ujęć poklatkowych tzw. „time lapse”. Dzięki temu, poza efektem przyspieszonego czasu, uzyskujemy dodatkowy ruch kamery.
   
W spodniej części profilu prowadzącego slidera Kameleon znajdują się dwie płytki montażowe pozwalające na przymocowanie slidera do statywu. Gwintowane otwory 3/8” i 1/4” zapewniają mocowanie slidera na głowicy lub bezpośrednio na kolumnie statywu. Za pomocą monety możemy poluzować śruby blokujące i przesunąć płytkę montażową w dowolne miejsce slidera. Umożliwia to montaż Kameleona na jednym statywie - centralnie lub na dwóch statywach - po przesunięciu płytek montażowych na końce profilu.

Nogi z regulowanymi stopkami można w prosty i szybki sposób obrócić, chowając pod spód urządzenia na czas transportu. Każda stopka ma regulowaną wysokość w zakresie 25 mm co ułatwia ustawienie slidera na nierównych płaszczyznach.  
 
Zamocowanie na statywie opcjonalnych podpór o symbolu SLP, pozwala błyskawicznie stworzyć bardzo sztywną konstrukcję. Dzięki temu unikniemy destabilizacji slidera w momencie osiągnięcia przez obciążony wózek skrajnej pozycji. Podpory instaluje się na przeciwległych nogach statywu za pomocą regulowanych uchwytów. Po drugiej stronie mocujemy je do nóg slidera za pomocą zacisków typu „klik”. Na środku podpór znajdują się pokrętła zaciskowe, które umożliwiają natychmiastową regulację długości, pozwalając na ustawianie slidera pod różnym kątem. Instalacja podpór zajmuje kilkadziesiąt sekund, a zmiana pochylenia tylko kilka.   

Do slidera Kameleon dołączony jest profesjonalny, miękki pokrowiec z pikowanego materiału typu Kodura®. Ułatwia on przenoszenie slidera, a ponadto zabezpiecza go w trakcie transportu i przechowywania.    

Specyfikacja slidera Kameleo130 cm:

 • całkowita długość 130 cm,
 • szerokość profilu prowadzącego 50 mm,
 • rozstaw stopek 190 mm,
 • regulacja wysokości 25 mm,
 • w wózku jezdnym: wymienne śruby montażowe 3/8”  i 1/4”, dwie przesuwne płytki instalacyjne do statywów z otworami 3/8”  i 1/4”,
 • waga 3 kg udźwig 5 kg, regulowany docisk rolek za pomocą śrub mimośrodowych, hamulec postojowy boczny,
 • gwarancja 36 miesięcy oraz pełny serwis pogwarancyjny!

W zestawie:

 • slider Kameleon wykonany z materiałów najwyższej jakości: stali oraz twardych stopów aluminium,
 • klucz imbusowy,
 • pokrowiec transportowy wykonany z trwałego, pikowanego materiału.

Opcjonalnie:

 • regulowane podpory stabilizujące SLP,
 • głowica

Do tego produktu polecamy

Moje ulubione produkty

Aktualnie brak ulubionych produktów

0