Santander Consumer Bank. RATY 10 x 0%.  Przy zamówieniach online.

 • Nowość

Obiektyw Sigma 28-45 mm F1.8 DG DN Art L-mount

Przedsprzedaż 20 czerwca

Niedostępny
6 589,00 zł
Powiadom mnie jeśli produkt będzie dostępny
Przetwarzanie...
Powiadomimy Cię gdy produkt będzie dostępny
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie później...
Ilość sztuk

Sigma 28-45 mm F1.8 DG DN Art to pierwszy na świecie zmiennoogniskowy obiektyw ze stałą maksymalną przysłoną F1.8, przeznaczony do pełnoklatkowych aparatów bezusterkowych z bagnetem L-mount

Doskonała jakość obrazu, porównywalna z obiektywami stałoogniskowymi

Niezwykle unikalne parametry obiektywu SIGMA 28-45mm F1.8 DG DN Art idą w parze z doskonałą jakością optyczną, która pod względem rozdzielczości i przejrzystości obrazu, konkuruje z wysokiej jakości obiektywami stałoogniskowymi. Dzięki optymalnemu ulokowaniu 5 soczewek SLD i 3 soczewek asferycznych obiektyw ma skorygowane do minimum wszelkiego rodzaju aberracje. Szczególnie zwrócono uwagę na korekcję wzdłużnej aberracji chromatycznej, wyjątkowo problematycznej w przypadku obiektywów o dużym otworze przysłony. Za wysoce kontrastową pracę pod światło, odpowiada zarówno optymalna konstrukcja obiektywu powstała na bazie zaawansowanych symulacji oraz zastosowanie autorskich powłok Nano Porous Coating i Super Multi-Layer Coating.

Idealne rozwiązanie dla filmowców i fotografów

SIGMA 28-45mm F1.8 DG DN Art posiada szereg cech i rozwiązań, które docenią zarówno zaawansowani fotografowie jak i filmowcy. Obiektyw zachowuje stałą długość podczas zmiany ogniskowej, jedynie minimalnie zmieniając swój środek ciężkości, dzięki czemu świetnie nadaje się do używania na gimbalach. Oddychanie obiektywu podczas zmiany odległości ostrzenia zostało skorygowane niemal do zera, a za niezwykle szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości odpowiada autorski napęd HLA (High Response Linear Actuator). Obiektyw jest wyposażony w pierścień przysłony, z przełącznikiem „de-click” umożliwiającym zmianę przysłony zarówno w trybie skokowym jak i płynnym, a aż 2 przyciski AFL na korpusie obiektywu umożliwiają przypisanie do nich dowolnych funkcji dostępnych z poziomu menu aparatu.

Pancerna obudowa zamknięta w niewielkich rozmiarach

Jak każdy obiektyw z serii Art DG DN, oprócz wysokiej jakości optycznej, SIGMA 28-45mm F1.8 posiada niezwykle wytrzymałą konstrukcję, w której zastosowano liczne uszczelnienia zapobiegające dostawianiu się do środka kurzu lub kropelek wody*. Dodatkowo przednia soczewka obiektywu posiada powłokę odporną na wodę i tłuszcz, dzięki czemu użytkownicy mogą bez obaw fotografować nawet w trudnych warunkach środowiskowych.

Mimo tak unikalnych parametrów, wydajnej optyce i pancernej obudowie, waga obiektywu wynosi tylko 950g (dla mocowania Sony E), a średnica mocowania filtrów wynosi 82mm dzięki czemu jego codzienne użytkowanie jest w dalszym ciągu komfortowe i wygodne. 

*Obiektyw nie jest wodoszczelny, przy dużym natężeniu działania wody, lub kurzu może dojść do przeniknięcia zanieczyszczeń.

Parametry techniczne obiektywu Sigma 28-45 f1.8 DG DN Art:

 • Konstrukcja obiektywu: 15 grup, 18 elementów (5 elementów SLD, 3 elementy asferyczne)
 • Kąt widzenia: 75.4-51.3°
 • Liczba listków przysłony: 11 (przesłona zaokrąglona)
 • Minimalna przysłona: F16
 • Minimalna odległość ogniskowania: 30cm
 • Maksymalny współczynnik powiększenia: 1:4 (45mm)
 • Rozmiar filtra: 82mm
 • Wymiary (średnica × długość):  87,8 mm × 151,4mm
 • Waga: 950g
 • Kraj produkcji: Japonia
 • Akcesoria w zestawie: Futerał, osłona przeciwsłoneczna (LH878-06), dekiel przedni 82mm (LCF-82mm III), dekiel tylny (LCR II)
Średnica filtra [mm]:
82mm
Autofokus:
tak
Waga [g]:
950g
Stabilizacja:
nie
Mocowanie:
L-mount
Kąt widzenia [stopnie]:
75.4-51.3°
Minimalna wartość przysłony [f/]:
f1.8
Maksymalna wartość przysłony [f/]:
f16
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]:
30cm
Budowa:
18 soczewek w 15 grupach (5 elementów SLD, 3 elementy asferyczne)
Osłona przeciwsłoneczna:
w zestawie
Wymiary (średnica x długość) [mm]:
87,8 mm × 151,4mm
Liczba listków przysłony:
11 (zaokrąglone)
Powiadom mnie jeśli produkt będzie dostępny
Przetwarzanie...
Powiadomimy Cię gdy produkt będzie dostępny
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie później...

Do tego produktu polecamy

Moje ulubione produkty

Aktualnie brak ulubionych produktów

0