Santander Consumer Bank. RATY 10 x 0%.  Przy zamówieniach online.

 • Promocja

Rekorder Atomos Ninja Ultra 5,2" HDMI ATOMNJAU01

Indeks produktu: ATOMNJAU01

Wysyłamy w 24h

Dostępny
3 690,00 zł / 3 790,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 3 790,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 3 690,00 zł

 • -100,00 zł
Ilość sztuk

Atomos Ninja Ultra jest zaawansowanym rekorderem i monitorem, który pozwala na nagrywanie i odtwarzanie materiałów wideo w wysokiej jakości, a także na korzystanie z nowoczesnych przepływów pracy w chmurze.

Wybierz swój przepływ pracy
Ninja Ultra można używać na dwa sposoby. W pojedynkę jest to najpotężniejsza platforma Ninja w historii. Po dodaniu przystępnej cenowo aplikacji Atomos Connect staje się ona bramą do niezwykle szybkich i wydajnych przepływów pracy w chmurze, takich jak przesyłanie obrazu z kamery do chmury i Atomos Edit. Możesz nawet edytować swój projekt w chmurze i publikować go w mediach społecznościowych w ciągu kilku minut od nakręcenia akcji. Wybierz Ninja Ultra, jeśli nie jesteś jeszcze gotowy na pracę w chmurze. A jeśli chcesz rozpocząć pracę z przepływami pracy w chmurze, Ninja Ultra i Connect to idealne połączenie.

Nowości, jakie oferuje rekorder Atomos Ninja Ultra: 

 • Zupełnie nowy system operacyjny. Nowy AtomOS 11 - szybszy, z większą liczbą funkcji
 • Więcej kodeków w zestawie. 8K ProRes RAW, ProRes, DNxHD i H.265 - wszystkie za darmo
 • Podwójny zapis**. Podwójne nagrywanie 4Kp60 ProRes RAW i proxy dla chmury
 • Nagrywanie 4K H.265**. Nagrywanie i przesyłanie plików 4K o wysokiej przepływności do chmury
 • SDI Cine. Automatyczne dopasowywanie nazw plików z kamer ARRI, Canon i RED
 • Wi-Fi 6E**. Najlepsze. Szybsze, mniejsze opóźnienia, bardziej stabilne połączenie
 • RemoteView**. Udostępnianie widoku na żywo z ekranu przez Internet
 • Doskonałe narzędzia do monitorowania. Teraz z ekspozycją EL Zone i ARRI false color
 • Opcje Premium**. NDI 4K TX
 • Atomos Care360. Rozszerzona gwarancja premium obejmująca nieprzewidziane uszkodzenia

**Wymaga Atomos Connect. Sprzedawane oddzielnie.

Dostępny tylko z Atomos Connect
Connect zapewnia niezbędną łączność sieciową i SDI z Ninja Ultra i wprowadza do super wydajnych przepływów pracy w chmurze. Pasuje on idealnie do tylnej części Ninja Ultra, umożliwiając podłączenie kamer SDI, konwersję z wejścia SDI na wyjście HDMI oraz korzystanie z WiFi 6E i 1GbE Ethernet. Jest wyposażony w bezprzewodową synchronizację AirGlu i obsługuje aplikację AtomRemote. Jest to najbardziej praktyczny i przystępny cenowo sposób na strumieniowanie, przesyłanie i edycję w chmurze.

Jednoczesne nagrywanie w rozdzielczości 4K 60p ProRes RAW i HD 60p H.265
Nagrywaj pliki w pełnej jakości w ProRes RAW do 4K 60p, jednocześnie nagrywając HD 60p do H.265. To najlepsze rozwiązanie z obu światów. Zwiększ swoją produktywność, przechowując ostateczną kopię w formacie ProRes RAW, gotową do pracy w postprodukcji, i użyj kopii H.265 do działań związanych z kamerą w chmurz.

Automatyczne dopasowywanie nazw plików, kodu czasowego i wyzwalania nagrywania z kamer ARRI, Canon i RED
Poprzednio funkcja "camera to cloud" polegała na dopasowywaniu nazw plików do plików hero i proxy tworzonych przez AtomOS. Teraz, dzięki współpracy z ARRI, Canon i RED, pliki C2C Atomos są dopasowywane z powrotem do oryginalnych nazw plików w kamerze (OCF). Daje to połączony proces podczas dostosowywania plików proxy C2C lub SSD w edycji z plikami z kamery. Na kamerze lub w Atomos: wybór należy do Ciebie.

Doładuj swój internet
Dzięki niższym opóźnieniom, wyższej przepustowości i bardziej stabilnemu połączeniu, WiFi 6E usprawnia przepływy pracy wideo w chmurze. Wszystkie inne warianty Wi-Fi współdzielą te same dwa pasma częstotliwości radiowej: 2,4 GHz i 5 GHz, ale Wi-Fi 6E zajmuje również 6 GHz. Tylko urządzenia Wi-Fi 6E korzystają z tej częstotliwości, więc nie mają konkurencji ze strony starszych formatów Wi-Fi.Wi-Fi 6E jest mniej podatne na zakłócenia i działa na większym zasięgu. Biorąc wszystko pod uwagę, użytkownicy będą mieli co najmniej dwa razy większą przepustowość dostępną w danej odległości od nadajnika.
Nowy format oferuje również niższe opóźnienia i może nawiązywać więcej jednoczesnych połączeń z routerami Wi-Fi 6E. Wi-Fi 6E jest wstecznie kompatybilne z poprzednimi wersjami Wi-Fi, ale jego rozszerzone możliwości będą dostępne tylko podczas łączenia się z innymi urządzeniami Wi-Fi 6E.
Time-lapse - Atomos Ninja Ultra
Skonfiguruj nagrywanie poklatkowe i steruj nim z poziomu Ninja Ultra, całkowicie niezależnie od elementów sterujących kamery. Użyj ekranu Ninja Ultra do dokładnego wyrównania wizualnego i jego ogromnej wymiennej pamięci masowej do dłuższych projektów.

RecordAssist
Ustaw czas rozpoczęcia nagrywania. Jest to idealne rozwiązanie do obsługi wcześniej zaplanowanych wydarzeń, gdy musisz być gdzie indziej. Jeśli masz kilku Ninja, możesz nawet nagrywać w wielu lokalizacjach jednocześnie. Jest to również bezpieczniejszy sposób na nagrywanie niebezpiecznych miejsc bez ryzyka dla ciebie i twoich kolegów. Wreszcie, jest to idealne rozwiązanie do fotografowania dzikiej przyrody. Chcesz uchwycić akcję nad brzegiem rzeki o zachodzie słońca? Po prostu wybierz czas i wróć później.

Rekorder Atomos Ninja Ultra - Kodeki
Nowa linia Ninja zawiera następujące kodeki bezpłatnie, dając więcej możliwości wyboru idealnego kodeka dla swoich projektów.

 • Apple ProRes
 • Apple ProRes RAW
 • H.265
 • DNx (QuickTime)
 • DNx (MXF)* dostępny w późniejszym terminie w 2023 r.

Kodek Apple ProRes jest wstępnie aktywowany do użycia po wyjęciu z pudełka, dzięki czemu można natychmiast rozpocząć nagrywanie. Aby aktywować kodeki H.265 i DNx, odwiedź stronę my.atomos.com, aby zarejestrować swój produkt, a następnie postępuj zgodnie z prostymi instrukcjami online, aby bezpłatnie aktywować te kodeki za pomocą systemu tokenów aktywacyjnych.
Aby aktywować kodek Apple ProRes RAW, należy przejść do portalu my.atomos.com. Jest tam mały dodatkowy krok, aby uzyskać prawidłowy token aktywacyjny i uzyskać dostęp do kodeka za darmo. Następnie wystarczy podłączyć kompatybilną kamerę RAW, aby zakończyć proces. Wystarczy zrobić to tylko raz, aby odblokować ten super elastyczny i unikalny kodek na zawsze.

NDI HD i 4K TX Opcja płatna. Wymaga połączenia Atomos.
NDI to sposób na przesyłanie wideo przez zwykłe sieci (w tym Wi-Fi i komórkowe) w wysokiej jakości, ale przy wyjątkowo niskim zapotrzebowaniu na przepustowość. Jest on coraz częściej wykorzystywany w produkcji na żywo, a teraz Ninja Ultra może uczestniczyć w środowisku NDI. Opcja NDI TX zmienia Ninja Ultra z obsługą Connect w źródło NDI, widoczne dla wszystkich innych autoryzowanych urządzeń w sieci.
RemoteView - Atomos Ninja Ultra
Atomos RemoteView umożliwia bezprzewodowe udostępnianie obrazu z ekranu monitora Atomos innym monitorom Atomos, a także iPadom, komputerom Mac i telewizorom Apple TV. Możesz monitorować to, co dzieje się na planie filmowym i podglądać obraz z każdej podłączonej kamery z dowolnego miejsca na świecie.  Zdalny podgląd nie wymaga drogiego sprzętu i wykorzystuje publiczny Internet, więc jest globalny. Technologia Atomos zapewnia brak opóźnień. Możesz odbierać do czterech kanałów RemoveView na jednym ekranie. Wszystko to można skonfigurować za pomocą prostego interfejsu internetowego. Atomos RemoteView wymaga Atomos Connect, ale nie wymaga dodatkowego sprzętu. Działa dzięki unikalnemu połączeniu AtomOS 11 i Atomos. Cloud Studio, możesz dzielić się z osobą stojącą obok ciebie lub z kimś na drugim końcu świata. Aby zapewnić całkowite bezpieczeństwo, możesz nagrać znak wodny na każdym zdalnym kanale wideo, więc nie ma ryzyka kopiowania. Możesz także oznaczyć swój materiał logo własnym lub klienta. Możesz także umieścić nazwę filmu, datę, typ kamery - dowolne informacje, które mogą być pomocne. Atomos RemoteView wymaga Atomos Connect i subskrypcji Atomos Cloud Services. Używa Atomos Credits dla prostej usługi "pay as you go".
Ulepsz swoją kamerę
Ninja Ultra może przechwytywać sygnały wejściowe HDMI RAW do 8K przy 30 klatkach na sekundę i jednocześnie wysyłać standardowy sygnał wideo przez HDMI dla urządzeń, które nie obsługują formatów RAW. Dzięki wszechstronnemu 5,2-calowemu ekranowi dotykowemu SuperAtom IPS, który zapewnia wyraźny obraz i łatwy dostęp do funkcji AtomOS, Ninja Ultra ma nowy system operacyjny i interfejs użytkownika.
Kadruj. Zrób zdjęcie. Przytnij. Popraw to. Ninja.
Ninja Ultra zawiera wszechstronne narzędzia monitorujące, które pomagają uzyskać idealną kompozycję i ekspozycję w każdym ujęciu. Łatwe w użyciu, ale potężne narzędzia obejmują waveform, focus peaking, false color, zoom controls, custom LUTs i frame guides. Nowe oprogramowanie Ninja Ultra AtomOS 11 jest łatwe do aktualizacji o nowe funkcje i wersje - a także wsparcie dla nowych kamer.
Rekorder Atomos Ninja Ultra - Dowolna kamera, dowolny format. Gdziekolwiek.
Ninja Ultra równie dobrze współpracuje z mniejszymi kamerami w ramach minimalnej konfiguracji, jak i z pełnowymiarowymi zestawami kamerowymi w dużych produkcjach. Ninja Ultra jest wykonana z precyzyjnych materiałów, starannie wykonanych dla maksymalnej trwałości. Waży zaledwie 360 g (0,79 funta), dzięki czemu można go wygodnie używać z ręczną kamerą. Ninja Ultra zawiera przeciwobrotowe 3/8-16 punktów mocowania na górze i na dole. Dostarczany jest z adapterem 1/4 - 20 do łatwego montażu na standardowym sprzęcie szerokiej gamy producentów.

Poziom wyżej
Ninja Ultra została zbudowana z myślą o rozbudowie, z szeregiem portów dla potężnych akcesoriów Atomos. Atomos Connect zapewnia bezprzewodową łączność z chmurą i wiele więcej, a AtomX Cast zapewnia przełączanie wielu kamer podczas wydarzeń na żywo i przesyłania strumieniowego.
Połącz. Kontrola. Konfiguruj. Twórz.
Aplikacja AtomRemote dla systemów iOS i macOS oferuje szereg elementów sterujących dla Ninja Ultra za pośrednictwem Atomos Connect. Pozwala ona konfigurować i kontrolować Ninja z odległości do 15 metrów za pośrednictwem Bluetooth LE, definiując połączenia kamery, wybierając Gamma/EOTF i dostosowując ustawienia Gamut. AtomRemote może sterować odtwarzaniem, wybierać tryby monitorowania, stosować niestandardowe 3D LUT i wyświetlać narzędzia do analizy obrazu, w tym ekspozycję i ostrość. Sterowanie wyjściem obejmuje opcje 4K do HD, podgląd LUT i wyjście HDR.
Doskonała synchronizacja - Ninja Ultra
Atomos AirGlu™ dodaje bezprzewodową technologię kodu czasowego, synchronizacji i kontroli do Atomos Connect dla Ninja i Ninja Ultimate. AirGlu blokuje wiele urządzeń Atomos lub kompatybilnych kamer, rejestratorów dźwięku i aplikacji, dzięki czemu współdzielą one ten sam, dokładny kod czasowy. Jest również w stanie przekazywać informacje o nagrywaniu, stanie baterii i pojemności dysku do jednostki serwerowej. Dowolne urządzenie AirGlu może pełnić rolę serwera, co oznacza, że nie trzeba już dysponować ogromnym budżetem ani angażować się w czasochłonne procesy postprodukcji, aby uzyskać idealnie zsynchronizowane wideo z wielu kamer. AirGlu BT to protokół synchronizacji kodu czasowego Bluetooth przyjęty przez wielu producentów kamer i urządzeń audio, a AirGlu RF to protokół synchronizacji i kontroli dalekiego zasięgu między produktami Atomos connect.
Więcej korzyści z wideo
Ninja obsługuje przepływy pracy wideo Log, przechwytując oryginalny materiał Log i stosując LUT, dzięki czemu można zobaczyć wyniki w dokładnej, widocznej przestrzeni kolorów. Dzięki ekranowi HDR o wysokiej jasności, Ninja zapewnia natychmiastową wizualną informację zwrotną, dzięki czemu można ocenić swoje ujęcia na planie, dostosować je i w razie potrzeby ponownie nakręcić. Obsługujemy formaty logów wielu różnych firm. Jeśli jest dostępny, Ninja przechwytuje 10-bitowe wideo 4:2:2, maksymalizując informacje o kolorze i zmniejszając prawdopodobieństwo "pasmowania" podczas konwersji do widocznej przestrzeni kolorów.

 • Arri: Log CEI160 / LogCEI200 / LogCEI250 / LogCEI320 /LogCEI400 / LogCEI500 / LogCEI640 / LogCEI800 /LogCEI1000 / LogCEI1280 / LogCEI1600
 • Canon: CLog / CLog 2 / CLog 3
 • Fuji: F-Log
 • JVC: JLog
 • Nikon: N-Log
 • Sony: SLog / SLog2 / SLog3
 • Panasonic: VLog
 • Red: Log3G10 / RED LogFilm
 • PQ: - 
 • HLG: -

Aby nagrywać do 8K przy użyciu zaawansowanych formatów gotowych do edycji, takich jak ProRes RAW, ProRes i DNxHD/HR, potrzebujesz szybkiej i solidnej pamięci masowej - i to w dużych ilościach. Ninja obsługuje wymienne dyski SSD, które zapewniają przestrzeń i stałą wydajność, której potrzebujesz. Dyski AtomX SSDmini są bardziej kompaktowe niż standardowe dyski SSD SATA: to przystępna cenowo alternatywa dla karty SD o równoważnej pojemności lub wydajności. Obsługują do 4 TB pamięci masowej, sekwencyjne prędkości odczytu do 550 MB/s i prędkości zapisu do 500 MB/s. Dyski AtomX SSDmini nagrywają do 150 minut materiału 4K ProRes. Mierzący 8 cm długości, 7,5 cm szerokości i ważący zaledwie 88 g, zbudowany na zamówienie dysk idealnie pasuje do Ninja 29 Ultimate bez zmiany jego minimalnej powierzchni.

Parametry techniczne Atomos Ninja Ultra: 

Wyświetlacz 

 • Typ panelu: LCD typu IPS
 • Rozmiar wyświetlacza: 13,2 cm
 • Rozdzielczość: 1920 x 1080
 • Współczynnik proporcji: 16:9
 • Ekran dotykowy: Tak
 • Maksymalna jasność: 1000 nitów / cd/m2
 • Głębia bitowa / obsługa kolorów: 8-bit+FRC (1,07 miliarda kolorów)
 • Kompatybilność z HDR: Hybrid Log Gamma
 • Liczba pikseli na cal (ppi): 427 ppi
 • Monitorowanie LUT w czasie rzeczywistym: HDR

Sterowanie obrazem:

 • Anamorphic De-Squeeze,
 • Tylko niebieski,
 • Fałszywy kolor,
 • Focus Peaking,
 • Parada RGB,
 • Znaczniki ekranu,
 • Wektoroskop,
 • Kształt fali,
 • Zebra

Wejścia/wyjścia

 • Wejścia/wyjścia wideo:  1 x wejście HDMI 2.0, 1 x wyjście HDMI 2.0 
 • Obsługa HDCP: Nie
 • Wbudowany dźwięk: HDMI
 • Wejścia/wyjścia audio: 1 x wejście 3,5 mm
 • Wyjście słuchawkowe 1 x 3,5 mm
 • Wbudowany głośnik: Brak
 • Wejścia/wyjścia zasilania: 1 x wejście baryłkowe
 • Inne wejścia/wyjścia: 1 x USB-C
 • Gniazdo nośnika/karty pamięci: Brak
 • Obsługa systemów plików: exFAT
 • Wi-Fi: Brak
 • Bluetooth: Brak
 • Obsługa formatów  

Krzywa gamma:

 • ARRI Log C,
 • Canon Log,
 • Canon Log 2,
 • Canon Log 3,
 • FUJIFILM F-Log,
 • HDR-HLG,
 • HDR-PQ,
 • JVC J-Log,
 • Nikon N-Log,
 • Panasonic V-Log,
 • Rec709,
 • Sony S-Log,
 • Sony S-Log 2,
 • Sony S-Log 3.

Zasilanie 

 • Zasilanie wejściowe DC: 6,2 do 16,8 VDC
 • Wbudowany akumulator: Brak
 • Typ baterii: Akumulator NP-F
 • Pobór mocy: 30 W
Rozdzielczość:
1920 x 1080
Rozmiar LCD [cale]:
5,2 cale
Ekran dotykowy:
Tak
Waga [g]:
360 g
Wymiary zewn. (szer. x wys. x gł.) [mm]:
151 x 91,5 x 31 mm

Do tego produktu polecamy

Moje ulubione produkty

Aktualnie brak ulubionych produktów

0