• Promocja

Sigma Art 14mm F1.4 DG DN Sony FE

Wysyłamy w 24h

Dostępny
6 879,00 zł / 7 379,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 7 168,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 6 879,00 zł

 • -500,00 zł
Ilość sztuk

Nowa wersja utra-szerokokątnego obiektywu stałoogniskowego Sigma Art 14 mm f/1.4 DG DN

Wszystko co najlepsze do astrofotografii

Rozgwieżdżone niebo, z licznymi punktowymi źródłami światła rozsianymi po całym kadrze jest bardzo wymagającym obiektem dla obiektywu szerokokątnego. 14mm F1.4 DG DN Art to najszerszy na świecie obiektyw F1.4. Zrodził się z pasji naszych inżynierów do uchwycenia możliwie najszerszego, najjaśniejszego, najbardziej zniewalającego rozgwieżdżonego nieba w najwyższej rozdzielczości. Te unikalne parametry, możliwe były do osiągnięcia dzięki zaawansowanej technologii i ogromnemu, ponad 60-letniemu doświadczeniu firmy SIGMA w projektowaniu obiektywów. Na tą niezwykle zaawansowaną konstrukcję optyczną składa się 19 soczewek w 15 grupach, z czego 1 soczewka jest wykonana ze szła SLD (o niskiej dyspersji), 3 soczewki FLD (o charakterystyce zbliżonej do fluorytu) oraz 4 soczewki asferyczne. Pozwoliło to na zaawansowaną korekcję wszelkiego rodzaju aberracji, w tym komy, która zniekształca kształt gwiazd, a więc której niwelacja jest kluczowa w astrofotografii.

Liczne funkcje i akcesoria ułatwiające astrofotografię

Sigma 14mm F1.4 DG DN Art wyposażony jest w wiele funkcji wspierających fotografowanie gwiezdnych krajobrazów:

 • Łącznik statywowy: Odłączane gniazdo statywu kompatybilne z typem Arca-Swiss. Obiektyw jest wyczuwalnie cięższy z przodu, więc łącznik statywowy pomaga w stabilniejszym zamocowaniu go na statywie. Kształt został zaprojektowany tak, aby zapobiegać zakłóceniom nawet podczas korzystania z grzałki obiektywu.
 • Przełącznik MFL (ręczna blokada ostrości): Przełącznik do blokowania ręcznego ustawiania ostrości w żądanej pozycji. Zapobiega przesunięciom ostrości spowodowanym niezamierzonym użyciem pierścienia ostrości. Jest to przydatne w przypadku fotografowania z długim czasem naświetlania.
 • Uchwyt na ogrzewacze obiektywu: Specjalnie zaprojektowany przód obiektywu zapobiega wysunięciu się ogrzewacza obiektywu i spowodowaniu winietowania na obrzeżach ekranu.
 • Tylny uchwyt filtra: Tylny uchwyt filtra jest standardowym wyposażeniem mocowania obiektywu do mocowania tylnego filtra arkuszowego. Dostępny jest również mechanizm blokujący, który zapobiega wypadnięciu filtra.
 • Specjalnie zaprojektowany przedni dekielek z mechanizmem blokującym i otworami na filtry: Osłona przedniej soczewki z mechanizmem blokującym. Posiada również nowo opracowane gniazda filtrów, które mogą pomieścić dwa tylne filtry w zależności od zastosowania. Nasadka jest specjalnie zaprojektowana dla 14mm F1.4 DG DN Art, aby chronić filtry arkuszowe przed zadrapaniami i brudem, zapewniając jednocześnie, że nie zostaną one omyłkowo wyjęte lub zapomniane.

Cechy charakterystyczne dla linii Art

Oprócz funkcjonalności zarezerwowanych specjalnie do fotografowania gwiezdnych pejzaży, obiektyw jest wyposażony w dodatkowe funkcje ułatwiające codzienne fotografowanie, jak np. przycisk AFL, do którego można przypisać dowolną funkcję. Jak każdy obiektyw DG DN Art, tak i 14mm F1.4 posiada pierścień przysłony z opcją blokady, który może być używany zarówno w trybie skokowym jak i płynnym. Korpus jest uszczelniony na wypadek kurzu czy zachalapania, a przednia soczewka obiektywu jest pokryta powłoką hydrofobową i oleofobową, czeki czemu z obiektywu można korzystać także w trudnych warunkach. Za automatyczne ustawianie ostrości odpowiada liniowy silnik HLA, dzięki czemu ostrość jest ustawiana szybko, cicho i niezwykle precyzyjnie. 

Parametry techniczne Sigmy Art 14mm f1.4 DG DN:

 • Konstrukcja obiektywu: 15 grup, 19 elementów (1 soczewka SLD, 3 soczewki FLD i 4 soczewki asferyczne),
 • Kąt widzenia: 114.2°,
 • Liczba listków przysłony: 11 (przesłona zaokrąglona),
 • Minimalna przysłona: F16,
 • Minimalna odległość ogniskowania: 30cm,
 • Maksymalny współczynnik powiększenia: 1:11.9,
 • Wymiary (średnica × długość):  101.4 mm × 149.9mm,
 • Waga: 1170g.
Ogniskowa [mm]:
14mm
Autofokus:
tak
Waga [g]:
1170g
Stabilizacja:
nie
Kąt widzenia [stopnie]:
114,2
Minimalna wartość przysłony [f/]:
f1.4
Maksymalna wartość przysłony [f/]:
f16
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]:
30cm
Bagnet:
e-mount
Wymiary (średnica x długość) [mm]:
101.4 x149,9mm
Liczba listków przysłony:
11, zaokrąglone
Konstrukcja obiektywu:
19 elementów w 15 grupach

Do tego produktu polecamy

Moje ulubione produkty

Aktualnie brak ulubionych produktów

0