Santander Consumer Bank. RATY 10 x 0% PRZY ZAMÓWIENIACH ONLINE.

 • Promocja

Obiektyw Sigma Art 20mm f1.4 DG DN Sony E

Wysyłamy w 24h

Dostępny
4 459,00 zł / 4 759,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 4 277,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

 • -300,00 zł
Ilość sztuk

Obiekty szerokokątny Sigma Art 20mm F1.4 DG DN – dedykowany do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych.

Seria F1.4 reprezentuje linię SIGMA Art, która dąży do najwyższej wydajności optycznej i pracy z piękną plastyką obrazu. Pełnoklatkowa SIGMA 20mm F1.4 DG DN Art to bezlusterkowa wersja obiektywu SIGMA 20mm F1.4 DG HSM Art i jedyny w swoim rodzaju obiektyw z maksymalną przysłoną F1.4 i ultraszeroką ogniskową 20 mm. Oferuje fotografom niesamowitą ostrość obrazu i nieograniczony potencjał kreatywności w zakresie ultraszerokokątnych kadrów przy niewielkich rozmiarach fizycznych obiektywu.

Znakomita jakość optyczna i szereg nieocenionych funkcji - najlepszy obiektyw do astrofotografii

Wyjątkowa jasność F1.4 i imponująca ostrość obrazu w całym kadrze, nawet przy maksymalnej przysłonie, czynią ten obiektyw najlepszym wyborem do astrofotografii. SIGMA 20mm F1.4 DG DN  już od przysłony F1.4 rejestruje gwiazdy jako wyraźne, precyzyjne punkty świetlne, pozbawione efektu komy. Mimo szerokiego kąta widzenia, dzięki zastosowaniu dwustronnej soczewki asferycznej, bez żadnych kompromisów w zakresie wydajności optycznej lub rozmiaru uzyskano możliwość stosowania przedniego gwintu filtra o średnicy 82mm. Dodanie innych nieocenionych funkcji, takich jak tylny uchwyt na filtry i szereg przydatnych przełączników, dodatkowo zwiększa kreatywne możliwości i łatwość użytkowania obiektywu. Niesamowita ostrość i bardzo jasna przysłona w połączeniu z kompaktową obudową i przemyślanymi funkcjami sprawiają, że SIGMA 20mm F1.4 DG DN | Art najlepszy obiektyw do astrofotografii i idealny towarzysz w każdej wymagającej fotografii sytuacji.

Nowy poziom optycznej wydajności

SIGMA 20mm F1.4 DG DN | Art zapewnia wyjątkowo szczegółowy obraz. Układ 17 soczewek ułożonych w 15 grupach, w tym dwóch ze specjalnych szkieł SLD, trzy asferyczne i największą w historii obiektywów SIGMA, dwustronną soczewkę asferyczną. Wszystko w celu doskonałego wytłumienia aberracji optycznych, takich jak koma, lub zniekształceń obrazu również na brzegach kadru. Obiektyw tworzony również z myślą o wymagających astrofotografach, jest kulminacją niezrównanej technologii produkcji i ponad 60-cio letniego doświadczenia w projektowaniu i produkcji Made in Aizu, w jedynej fabryce SIGMA.

Zaprojektowany z myślą o funkcjonalności i doskonałym obrazie

Pomimo ultraszerokokątnego kąta widzenia i bardzo dużej przysłony, obiektyw SIGMA 20mm F1.4 DG DN | Art został wyposażony w przedni gwint do montowania filtrów, ochronnych, szarych czy polaryzacyjnych. Ma to ogromne znaczenie m.in. dla fotografów krajobrazu. Obiektyw jest również wyposażony w tylny uchwyt filtrów, co daje fotografom swobodę łączenia wielu filtrów — na przykład użycie przedniego filtra w celu zmniejszenia ilości światła zanieczyszczenia i tylny filtr zmiękczający do nocnych zdjęć krajobrazów z rozgwieżdżonym niebem. Nowy przełącznik MFL (Manual Focus Lock) wyłączający przypadkową zmianę ostrości, ułatwia skoncentrowanie się na zdjęciu bez martwienia się o przypadkowe rozogniskowanie. Obiektyw jest wyposażony w element ułatwiający montaż ogrzewaczy zapobiegających kondensacji rosy na soczewkach, podczas nocnych zdjęć. Ponadprzeciętna ostrość obrazu, rozmiary, dodatkowe uszczelnia i funkcjonalna obudowa powoduje że jest to doskonałe narzędzie pracy fotografów przyrody, astro i nie tylko.

Doskonała jakość wykonania z szeregiem przydatnych funkcji

SIGMA 20mm F1.4 DG DN | Art jest wyposażony w przedni gwint filtra, oraz tylny uchwyt filtrów żelowych, posiada również nowy przełącznik MFL, który wyklucza możliwość zmiany ostrości, aby zapobiec jej zmianom poprzez przypadkowe przekręcenie pierścienia ostrości. Funkcja będzie szczególnie pomocna podczas fotografowania nocnego nieba, lub dynamicznych scen gdy fotografujemy w trybie MF. Obudowa obiektywu ma poniesioną odporność na kurz i zachlapania* a przednią soczewkę wyposażono w warstwę oleo- i hydrofotobą ułatwiając ich czyszczenie. Przemyślane funkcje, takie jak przełącznik trybu ostrości, dowolnie konfigurowalny przycisk AFL** i przełącznik blokady pierścienia przysłony, aby zapobiec przypadkowym zmianom, dodatkowo zwiększają intuicyjny i elastyczny charakter obiektywu. Przypadkowe odłączenie tulipanowej osłony przeciwsłonecznej zabezpieczono, przyciskiem click. Filmowcy szczególnie docenią szybki i cichy autofokus napędzany silnikiem krokowym i przełącznikiem umożliwiającym zmianę pracy pierścienia przysłony z  zapadkowego click, na płynny, bez dźwięków i dodatkowych oporów. Dzięki wyjątkowej wydajności optycznej i doskonałej jakości wykonania, SIGMA 20mm F1.4 DG DN | Art spełni oczekiwania wielu wymagających fotografów.

Parametry techniczne:

 • Konstrukcja obiektywu: 15 grup, 17 elementów (2 soczewki SLD i 3 soczewki asferyczne)
 • Kąt widzenia: 94,5°
 • Liczba listków przysłony: 11 (przesłona zaokrąglonych)
 • Minimalna przysłona: F16
 • Minimalna odległość ogniskowania: 23 cm
 • 11-sto listkowa kołowa przysłona 
 • Maksymalny współczynnik powiększenia: 1:6,1
 • Rozmiar filtra: φ82mm
 • Wymiary (średnica × długość): φ87,8mm × 111,2mm 
 • Waga: 635g
Średnica filtra [mm]:
82mm
Waga [g]:
635g
Kąt widzenia [stopnie]:
94,5°
Minimalna wartość przysłony [f/]:
f16
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]:
23cm
Wymiary (średnica x długość) [mm]:
87,8 x 111,2mm
Liczba listków przysłony:
11

Do tego produktu polecamy

Moje ulubione produkty

Aktualnie brak ulubionych produktów

0