Santander Consumer Bank. RATY 10 x 0%.  Przy zamówieniach online.

 • Promocja

Blackmagic Design ATEM SDI Pro ISO

Wysyłamy w 24h

Dostępny
3 429,00 zł / 3 499,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 3 499,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 3 429,00 zł

 • -70,00 zł
Ilość sztuk

ATEM SDI Pro ISO posiada przenośną konstrukcję ATEM Mini, ale dzięki złączom SDI umożliwia podłączenie zaawansowanych kamer i nagrywarek o jakości nadawczej. Otwiera to zupełnie nowy świat ultraprzenośnej produkcji na żywo. Niezwykle przenośna konstrukcja pozwala zmieścić cały system do produkcji na żywo o jakości nadawczej w małej torbie lub w plecaku! Można korzystać z wielu kamer na miejscu i strumieniować bezpośrednio do serwisu YouTube lub utworzyć łącze o jakości nadawczej z powrotem do studia dzięki ATEM Streaming Bridge.

ATEM SDI Pro ISO zawiera funkcje ATEM SDI oraz wbudowane strumieniowanie i nagrywanie do 5 źródeł wideo w czasie rzeczywistym! To oznacza czysty sygnał na wszystkich wejściach dla edycji multicam! Projekt DaVinci Resolve jest zapisywany, więc można uruchomić produkcję na żywo do edycji, ponownego miksowania dźwięku czy korekcji koloru.

Kompaktowa konstrukcja ATEM SDI typu „wszystko w jednym” zawiera panel sterowania oraz złącza. Na panelu sterowania znajdują się czytelne przyciski do wyboru źródeł, efektów i przejść. Duże przyciski umożliwiają ich intuicyjną obsługę, pozwalając prezenterowi na samodzielne wykonywanie przejść. Dostępne są nawet przyciski do miksowania dźwięku! Modele ATEM SDI PRO ISO i ATEM SDI EXTREME ISO mają przyciski do nagrywania i sterowania transmisją. Za pomocą przycisków wyboru wyjścia można zmieniać wyjście wideo pomiędzy programem, bezpośrednim sygnałem z kamery i trybem multiview. Na tylnym panelu znajdują się przyłącza SDI do kamer, dodatkowe wejścia mikrofonowe, USB do wyjścia kamerki oraz wiele wyjść SDI „aux” dla wideo programu.

Intuicyjny i łatwy w obsłudze

Nie było jeszcze miksera łatwiejszego w obsłudze. Wystarczy nacisnąć na panelu którykolwiek z ponumerowanych przycisków wejściowych, aby przejść z jednego źródła wideo na drugie. Można wybrać funkcję cięcia lub efekty przejść, naciskając przycisk CUT lub AUTO. W przeciwieństwie do przycisku CUT, AUTO instruuje ATEM SDI, by zastosował efekt wideo podczas przełączania wejść. Do wyboru są intrygujące przejścia takie jak zanikanie lub bardziej spektakularne efekty takie jak efekt zanurzenia w kolorze (dip), DVE ściśnięcia (squeeze) i wypchnięcia (push). Dodawaj DVE do efektów obrazu w obrazie z dowolnymi ustawieniami zdjęć i tłami. „Odtwarzacze multimedialne” służą jako zbiór kadrów na nagłówki i grafiki. Można je wgrać przez zewnętrzne oprogramowanie sterujące.

Podłącz nawet 8 kamer nadawczych

W zależności od modelu, dzięki 4 lub 8 wejściom wideo ATEM SDI pozwala podłączyć kilka kamer, aby uzyskać zróżnicowany widok występu. Kamery z wyjściami SDI, jak Blackmagic Studio lub Blackmagic URSA Broadcast G2, są znacznie lepszej jakości, bo mają lepszą wydajność przy słabym oświetleniu i korzystają z profesjonalnych obiektywów. Wszystkie źródła wideo zostaną zsynchronizowane z mikserem, nawet jeśli pracują w różnych standardach wideo. Konfiguracja na planie jest łatwa i bezproblemowa. Wszystko po prostu działa. Wyobraź sobie swobodę twórczą, jaką daje produkcja na żywo z użyciem wielu kamer, do przeprowadzania wywiadów, reklam, produkcji teatralnych, występów muzycznych, wydarzeń sportowych i wielu innych!

Wyjścia kamerki na oprogramowanie wideo

Dla pełnej kompatybilności wszystkie modele ATEM SDI posiadają port USB działający jak zwykłe źródło kamery internetowej. Wystarczy podłączyć komputer i rozpocząć pracę na jakimkolwiek oprogramowaniu wideo. Oprogramowanie rozpoznaje ATEM SDI jako zwykłą kamerkę, choć w rzeczywistości jest to mikser do produkcji na żywo. Gwarantuje to całkowitą kompatybilność z każdym oprogramowaniem wideo i jakość rozdzielczości Full HD 1080p. Wybierz dowolne oprogramowanie, takie jak Zoom, Microsoft Teams czy Skype jako nowy sposób tworzenia prezentacji o jakości nadawczej w profesjonalnym, wielokamerowym stylu! Wyjście kamerki ATEM SDI działa również z oprogramowaniem do transmisji, takim jak Open Broadcaster, XSplit Broadcaster i wiele innych.

Nadawanie na żywo przez Ethernet za pomocą ATEM SDI Pro

ATEM SDI Pro i ATEM SDI Extreme mają wbudowany silnik strumieniowy do nadawania na żywo za pomocą połączeń Ethernet. Umożliwia to lepszej jakości transmisję na żywo do YouTube, Facebook i Twitch bez opuszczania klatek, przy dużo łatwiejszych ustawieniach. Wystarczy wybrać usługę transmisji i wpisać klucz do transmisji. ATEM Software Control posiada palety do konfiguracji transmisji. Ponadto status transmisji jest wyświetlany w multiview. Status transmisji jest nieskomplikowany. Wskaźnik prędkości transmisji danych pokazuje prędkość internetu wymaganą do używanego formatu wideo. Jeśli technologia nie ma przed Tobą tajemnic, możesz uaktualnić profile transmisji w pliku konfiguracyjnym XML, aby dodać nowe usługi.

Podłącz dane mobilne telefonów 5G lub 4G

W plenerowej produkcji na żywo modele ATEM SDI Pro i Extreme pozwalają na podłączenie telefonu Apple czy Android do portu USB i użycie danych mobilnych. Jest to również doskonały backup głównego połączenia Ethernet. Tethering działa z najnowszymi, szybkimi telefonami sieci 5G, a także z bardziej powszechnie używanymi telefonami sieci 4G. Mikser ATEM automatycznie wykryje, gdy telefon jest podłączony i wykorzysta go do połączenia z internetem, aby z niego korzystać. To eliminuje konieczność zmiany ustawień. Po podłączeniu telefon będzie zasilany z portu USB i pozostanie naładowany dzięki mikserowi. Połączenie telefonu i danych mobilnych sprawia, że ATEM SDI Pro i ATEM SDI Extreme stają się doskonałymi mobilnymi rozwiązaniami do produkcji.

Nagrywaj na dyski flash USB przez ATEM SDI Pro

Modele ATEM SDI Pro i Extreme umożliwiają bezpośrednie nagrywanie danych strumieniowych na dyski flash USB. Otrzymujesz bardzo długie nagrania w tych samych plikach wideo H.264 z dźwiękiem AAC, które nadawałeś. To pozwala bezpośrednio przesłać je na dowolną internetową platformę wideo, taką jak YouTube czy Vimeo. Nagrywanie na kilka dysków jest też możliwe przez hub USB. Kiedy dysk jest pełny, nagrywanie jest kontynuowane na drugim dysku, by odbywało się nieprzerwanie. Ustawienia nagrania i wybór dysku są konfigurowane w ATEM Software Control, a w multiview można wyświetlić status nagrywania.

Montuj produkcję na żywo z osobnymi nagraniami ISO

Modele ATEM SDI Pro ISO oraz Extreme ISO umożliwiają montaż wydarzenia na żywo, gdyż jednocześnie nagrywają wiele strumieni wideo, w tym czyste sygnały ze wszystkich wejść i programu. Użyte obrazy z puli multimediów są zapisywane razem z plikami wideo. Pliki wideo zawierają etykiety metadanych, takich jak zsynchronizowany kod czasowy czy numery kamer. To umożliwia ponowny montaż programu z nową korekcją kolorów, efektami i grafikami. Nagrane zostają też wszystkie źródła dźwięku, umożliwiając jego profesjonalny remiks.

Edytuj produkcję na żywo w DaVinci Resolve

Modele ISO zapisują też pliki projektu DaVinci Resolve, więc jednym kliknięciem możesz otworzyć produkcję na żywo jako edycję wideo. Dodane zostaną wszystkie cięcia, zaniknięcia i grafiki z puli multimediów . To umożliwia precyzyjne zestrajanie punktów edycji lub nawet całkowite podmienianie ujęć! DaVinci Resolve Sync Bin pozwala edytować ujęcia za pomocą interfejsu multiview. Wszystkie pliki ISO będą automatycznie dopasowane według kodu czasowego, co pozwala przewijać wszystkie kąty kamery i zobaczyć je idealnie zsynchronizowane.

Dodawaj ekscytujące efekty wideo

Jedną z zalet ATEM SDI są profesjonalne wartości produkcyjne, które można osiągnąć dzięki szerokiej gamie wbudowanych efektów wideo. Przycisk CUT zapewnia natychmiastowe cięcie podczas przełączania między źródłami. Przycisk AUTO jest profesjonalnym pojęciem stosowanym w przypadku dużych mikserów nadawczych, używanym do aktywacji przejść efektów wideo. Przyciski czasu trwania efektów wideo pozwalają na ustawienie co 0,5, 1, 1,5 i 2 sekundy. Można też wybrać rodzaj efektu. Efekt Mix pozwala na płynne przejście między źródłami, a Dip zanika, przechodząc w kolor w trakcie przejścia. Alternatywnie użyj intrygujących efektów DVE, które wysyłają obraz poza ekran podczas przejścia między źródłami.

Używaj profesjonalnych mikrofonów

Dwa niezależne wejścia audio stereo 3,5mm pozwalają podłączyć komputer oraz mikrofony krawatowe. Po rozpoczęciu transmisji na żywo, ale przed rozpoczęciem programu, można podłączyć odtwarzacz muzyczny, aby stworzyć wprowadzającą ścieżkę dźwiękową. Dwa dodatkowe wejścia audio stereo zapewniają prowadzącemu i gościowi programu możliwość przypięcia mikrofonów podczas wywiadu. Wszystkie wejścia audio do ATEM SDI mają na panelu przyciski do regulacji poziomu głośności i umożliwiają wejścia do miksera dźwięku. Ponadto wszystkie modele posiadają mikser audio Fairlight ze wszystkimi wejściami SDI, a oba podłączone do miksera wejścia mikrofonowe pozwalają miksować na żywo ze wszystkich źródeł dźwięku. ATEM SDI Extreme posiada też wyjście słuchawkowe.

Automatycznie konwertuje dowolny format wejścia SDI

Każde wejście wideo 3G-SDI ma własny dedykowany konwerter standardów. To oznacza, że ATEM SDI automatycznie przekonwertuje źródła 1080p, 1080i i 720p do standardu wideo miksera. Domyślnie mikser automatycznie konfiguruje swój format wideo, jednak można go też ustawić ręcznie na dowolny inny standard wideo! Wyjścia SDI są prawdziwymi wyjściami „aux”, co pozwala niezależnie dostosować źródłowy sygnał wideo kierowany do każdego wyjścia SDI. Wszystkie wyjścia można podłączyć do kamer, bo zawierają one informacje o sterowaniu kamerą i tally. Na bardziej zaawansowanych modelach ATEM SDI Pro i ATEM SDI Extreme można wybrać wyjście SDI do wyświetlania wbudowanego multiview!

Wbudowane ukryte funkcje do transmisji

Przy całej łatwości w obsłudze, ATEM SDI kryje w sobie wysokiej klasy funkcje nadawania. Jest idealny do szkolenia nowych ekip produkujących na żywo, bo posiada te same funkcje, co ogromne miksery używane w dużych studiach nadawczych. Oferuje ATEM Advanced Chroma Key, mikser audio Fairlight, DVE, bazę kadrów na grafiki i wiele więcej. Wystarczy uruchomić darmową aplikację ATEM Software Control na systemie Mac lub Windows przy jednoczesnym połączeniu przez USB lub Ethernet, aby uzyskać dostęp do rozbudowanych funkcji ATEM SDI. Przy odrobinie eksperymentowania można nauczyć się, jak stworzyć produkcję na żywo o jakości nadawczej. Tylko ATEM SDI jest prawdziwym mikserem nadawczym ukrytym w niewielkiej i przystępnej cenowo konstrukcji.

Zawiera darmowy ATEM Software Control Panel

ATEM Software Control uwalnia ukrytą moc ATEM SDI i umożliwia dostęp do każdej funkcji miksera. Aplikacja posiada wizualny interfejs użytkownika miksera z paletami parametrów do szybkich dostosowań. Mimo że normalnie można podłączyć się przez USB, podłączenie przez Ethernet umożliwia połączenie z ATEM SDI wielu użytkowników za pomocą oddzielnych kopii oprogramowania ATEM Software Control na różnych komputerach. Oprogramowanie pozwala na dostęp do kompleksowego miksowania dźwięku z zastosowaniem efektów, wczytywanie kadrów a nawet na zaawansowane programowanie makro. Można ponadto zapisać stan miksera jako plik XML. Gdy potrzebujesz odtworzyć klip, możesz również sterować nagrywarkami dysków HyperDeck przez Ethernet.

DVE dla obrazu w obrazie, przejść i efektów

Jedną z najbardziej niesamowitych funkcji ATEM SDI jest wbudowany DVE, który pozwala na efekty obrazu w obrazie i przejścia DVE. DVE pozwala tworzyć profesjonalne efekty obrazu w obrazie o niestandardowych ramkach 3D, cieniach i podświetleniu. Jakość obrazu jest równie wysoka co w najwyższej klasy modelach mikserów ATEM, a DVE obsługuje pozycjonowanie, zmianę rozmiaru i skalowanie – wszystko to w czasie rzeczywistym. DVE może także służyć do tworzenia niesamowitych przejść dzięki 16 różnym efektom DVE ściśnięcia (squeeze) oraz DVE wypychania (push). DVE zawiera funkcję „fly key”, która pozwala tworzyć przejścia wycierania grafiki z użyciem własnych grafik.

Profesjonalne przejścia podczas transmisji

ATEM SDI zawiera szeroką gamę natywnych przejść HD o jakości nadawczej, takich jak mix, dip, wipe i inne. Wszystkie przejścia można dostosować za pomocą regulacji parametrów, takich jak czas trwania, kolor i szerokość ramki, pozycja i kierunek. DVE można użyć też w przejściach, pozwalając grafice przemieścić się ponad krawędzią wycierania. Nazywa się to przejściem typu wipe i jest często stosowane w programach sportowych. W celu eliminacji błędów, ATEM SDI posiada funkcję podglądu przejścia, aby można było je sprawdzić przed transmisją na antenie.

Źródła i status monitora z ATEM SDI Pro multiview

Podczas tworzenia większych produkcji na żywo z użyciem wielu kamer, bardzo przydatny jest jednoczesny widok wszystkich źródeł wideo na jednym ekranie. ATEM SDI Pro i ATEM SDI Extreme zawierają profesjonalny multiview, pozwalający zobaczyć wszystkie wejścia wideo, podgląd i program na monitorze z pojedynczym SDI. Aby wybrać tryb multiview, naciśnij przycisk M/V na panelu sterowania. Każdy widok kamery zawiera wskaźniki tally sygnalizujące, kiedy które źródło jest na antenie oraz niestandardowe etykiety i mierniki dźwięku. Ponadto modele ATEM SDI Extreme pozwalają wybrać do 16 dostosowanych widoków. Multiview ma nawet status nagrywania, transmisji oraz mikser audio!

Specyfikacja

Łącza:

 • Całkowita liczba wejść wideo: 4
 • Całkowita liczba wyjść: 3
 • Całkowita liczba wyjść „aux”: 2
 • Całkowita liczba wejść audio: Wtyk mini jack 2 x 3,5mm stereo.
 • Całkowita liczba wyjść audio: Brak, tylko wbudowane audio.
 • Połączenie z kodem czasowym: Brak
 • Wejścia wideo SDI: 4 x 3G-SDI, 10-bitowe przełączalne HD / 2-kanałowe wbudowane audio.
 • Ponowna synchronizacja wejścia wideo: Na wszystkich 4 wejściach SDI.
 • Konwertery liczby klatek na sekundę i formatów: Na wszystkich 4 wejściach SDI.
 • Wyjście programowe SDI: 2
 • Ethernet: Ethernet obsługuje 10/100 BaseT dla oprogramowania sterującego, aktualizacji oprogramowania oraz bezpośredniego lub sieciowego połączenia z panelem.
 • Interfejs komputera: 1 x USB typu C 3.1 Gen 1 do nagrywania na dyski zewnętrzne, wyjścia kamery internetowej, oprogramowania sterującego, aktualizacji oprogramowania i podłączenia panelu.

Standardy:

 • Standardy wideo HD dla wejścia: 720p50, 720p59,94, 720p60, 1080p23,98, 1080p24, 1080p25, 1080p29,97, 1080p30, 1080p50, 1080p59,94, 1080p60, 1080i50, 1080i59,94, 1080i60
 • Standardy wideo HD dla wyjścia: 1080p23,98, 1080p24, 1080p25, 1080p29,97, 1080p30, 1080p50, 1080p59,94, 1080p60
 • Standardy wideo dla transmisji: 1080p23,98, 1080p24, 1080p25, 1080p29,97, 1080p30, 1080p50, 1080p59,94, 1080p60
 • Standardy wideo Ultra HD: Brak
 • Próbkowanie wideo: 4:2:2 YUV
 • Precyzja kolorów: 10-bitowa
 • Przestrzeń kolorów: Rec 709
 • Konwersja przestrzeni barw: Sprzętowa w czasie rzeczywistym.

Audio:

 • Mikser audio: Mikser: 6 wejść 2-kanałowch.
 • Możliwość włączenia/wyłączenia funkcji „Audio Follow Video” dla każdego kanału oraz osobna regulacja wzmocnienia dla każdego kanału. Pomiar poziomu dźwięku i wartości szczytowej. Plus nowe ulepszenia audio Fairlight: kompresor, bramka, ogranicznik, 6 pasm korektora parametrycznego. Regulator master gain.
 • Wejście analogowe: Niezbalansowane stereo
 • Opóźnienie wejścia analogowego: Maks. 8 klatek
 • Impedancja wejściowa: 1.8k
 • Maks. poziom wejściowy: +6dBV
 • Zasilanie podłączonych mikrofonów: Dostępne na obu wtykach mini jack 3,5mm.

Nadawanie:

 • Transmisja bezpośrednia: ATEM SDI Pro ISO obsługuje bezpośrednią transmisję na żywo za pomocą protokołu Real Time Messaging Protocol (RTMP) za pośrednictwem sieci Ethernet lub współdzielone mobilne połączenie internetowe przez USB typu C.

Nagrywanie:

 • Bezpośrednie nagrywanie wideo i audio: Port USB typu C 3.1 Gen 1 może nagrywać bezpośrednio na nośniki zewnętrzne.
 • Nagrywanie wideo: 4 x wejście SDI ISO jako format H.264 .mp4 w jakości do 70Mb/s w standardzie wideo ATEM z dźwiękiem AAC. / 1 x wyjście programu jako format H.264 .mp4 przy ustawieniu jakości transmisji i standardzie wideo ATEM z dźwiękiem AAC.
 • Nagrywanie audio: 6 x 2-kanałowe wejście audio nagrywane jako oddzielne 24-bitowe pliki .wav 48KHz. W tym 2 x analogowe wejście audio stereo i 4 x 2-kanałowe wbudowane wejście audio SDI.
 • Miksowanie: Przełączanie programów nagrane jako plik projektu DaVinci Resolve .drp.
 • Format nośników danych: Obsługuje nośniki sformatowane w systemie plików ExFAT (Windows/Mac) lub HFS+ (Mac).

Monitoring multiview:

 • Monitoring multiview: 1 x 10 widoków, w tym Program/Podgląd z możliwością konfiguracji po lewej/prawej, 4 wejścia SDI, Odtwarzacz multimedialny, Stan transmisji, Stan nagrywania i Mierniki audio.
 • Standard wideo multiview: HD

Sterowanie:

 • Panel sterowania: Wbudowany panel sterowania. Zawiera oprogramowanie sterujące. Obsługuje opcjonalny panel sprzętowy
 • Przyłącze panelu sterowania: Ethernet obsługuje 10/100 BaseT. Umożliwia bezpośrednie lub sieciowe połączenie panelu z mikserem. Służy również do aktualizacji oprogramowania. ATEM SDI obsługuje bezpośrednie połączenie USB typu C.
 • Kompatybilność panelu sterowania: Zawiera ATEM Software Control Panel. Kompatybilny również z panelami ATEM 1 M/E Advanced Panel i ATEM 2 M/E Advanced Panel.
 • Zawiera panel sterowania: ATEM Software Control Panel jest dostępny bezpłatnie dla Mac 11.0 Big Sur, Mac 12.0 Monterey lub nowszych oraz Windows 10 lub 11.

Do tego produktu polecamy

Moje ulubione produkty

Aktualnie brak ulubionych produktów

0