Rejestrator dźwięku Tascam Portacapture X8 32bit, 8 kanałów

Dostępność 7-14 dni

Niedostępny
2 095,00 zł
Powiadom mnie jeśli produkt będzie dostępny
Przetwarzanie...
Powiadomimy Cię gdy produkt będzie dostępny
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie później...
Ilość sztuk

Rejestrator Tascam Portacapture X8 to idealny wybór do tworzenia treści audio w wysokiej jakości

Tuż po uruchomieniu, duży, kolorowy ekran dotykowy Portacapture X8 pokaże ekran startowy, który pozwoli na proste wybranie najlepszych ustawień audio do twojego zastosowania. Korzystając z zalet presetów, masz więcej czasu na skoncentrowaniu się na właściwym nagraniu bez zmagania się ze skomplikowanymi ustawieniami.

Jeśli jednak wolisz ustawić wszystko po swojemu, tryb MANUAL zawiera to czego potrzebujesz - w tym Przewodnik Nagrywania, który poprowadzi Cię przez wszystkie wymagane ustawienia, jeśli masz na to ochotę.

Sześć różnych trybów do wyboru:

  • MANUAL (ręczny) To główny tryb do wielościeżkowego nagrywania dla maksymalnie sześciu źródeł i miksu stereo (2-mix).
  • VOICE (głos) Ten tryb jest idealny do nagrywania wywiadów, przemówień i spotkań.
  • PODCAST Użyj tego trybu do tworzenia podcastów z maksymalnie czterema uczestnikami.
  • MUSIC (muzyka) Wybierz ten tryb do nagrania wykonań wokalnych i instrumentalnych.
  • FIELD (plener) Idealny do nagrywania dźwięków natury w plenerze.
  • ASMR Efekt wizualny na ekranie zmienia się w odpowiedzi na dźwięk wejściowy.

Z łatwością ustaw swoje poziomy

Portacapture X8 oferuje wstępne ustawienia poziomów w celu osiągnięcia szerokiego zakresu dynamiki przy użyciu podwójnych przetworników A/C klasy premium i technologii nagrywania z rozdzielczością 32-bit, float. W rezultacie otrzymujemy bezkompromisową jakość audio, nawet przy cichych nagraniach. Przy późniejszej edycji danych audio, możesz zwiększyć głośność bez pogorszenia stosunku sygnału do szumu (S/N). Ponadto, wbudowana funkcja normalizacji może automatycznie wyrównać poziom miksu stereo po nagraniu.

Łącząc te cechy nie ma potrzeby tracenia cennego czasu twórczego na znalezienie odpowiedniego poziomu dźwięku pasującego do nagrania.

Interfejs audio do twojego komputera

Dzięki brakowi konieczności instalacji sterowników, Portacapture X8 może zostać użyty jako kompaktowy mikser z wbudowanymi mikrofonami, do transmisji na żywo przez OBS lub podobne platformy, oraz oferuje również bezpośrednie nagrywanie narracji i dialogów do filmu, bezpośrednio do programu DAW czy oprogramowania do edycji.

Portacapture X8 transmituje do ośmiu ścieżek (sześć wejść plus miks stereo) poprzez USB. Dzięki wsparciu dla standardu zasilania przez USB Typu-C, urządzenie może jednocześnie obsłużyć dowolny zewnętrzny mikrofon wymagający zasilania phantom poprzez złącze USB. Podczas konferencji audio/wideo, możesz użyć Portacapture X8 jako mikrofon stereo i jednocześnie nagrywać dźwięk.

Wielkoformatowe mikrofony premium

Portacapture X8 posiada dwa wysokiej jakości mikrofony pojemnościowe, o średnicy 14,6mm każdy - to najwięcej z całej naszej linii. Dzięki odłączanemu mechanizmowi, oba mikrofony można z łatwością podłączać i odłączać od urządzenia aby stworzyć wzór kierunkowości A-B lub X-Y.

  • Wzór A-B: Idealny do stworzenia szerokiego obrazu stereo
  • Wzór X-Y: Zapewnia super klarowną reprodukcję dźwięku z redukcją przesunięcia fazy pomiędzy oboma kanałami

W połączeniu z podwójnym przetwornikiem A/C, 32-bitowym przetwarzaniem float i częstotliwością próbkowania do 192kHz, mikrofony te uchwycą wszystko, od najcichszego szelestu po najgłośniejsze przedstawienie.

Bezprzewodowe, zdalne sterowanie (z opcjonalnym adapterem Bluetooth AK-BT1)
Portacapture X8 może być sterowany zdalnie z urządzeń mobilnych takich jak smartfony i tablety (urządzenia iPad i Android) przy użyciu opcjonalnego adaptera Bluetooth AK-BT1 i aplikacji Portacapture Control, którą można pobrać za darmo z Apple Store lub Google Play.

W ten sposób możesz np. nagrywać dźwięki natury w dziczy bez wpływu swojej obecności i własnych hałasów na nagranie.

Bezprzewodowa synchronizacja kodu czasowego z Atomos i innymi urządzeniami
Synchronizacja kodu czasowego (dodana w aktualizacji v1.20) znacząco ułatwia proces postprodukcji, ponieważ pliki mogą być wyrównane przy użyciu podstawy czasowej. Jest to szczególnie pomocne w projektach korzystających z wielu kamer lub rejestratorów. Bezprzewodowa synchronizacja kodu czasowego jest możliwa z Atomos AtomX Sync, UltraSync Blue i innymi kompatybilnymi produktami* takimi jak Atomos Connect i Shogun Connect. (Wymaga opcjonalnego adaptera Bluetooth AK-BT1 do Portacapture X8).

Nagrywanie wielokanałowe do ośmiu ścieżek
Portacapture X8 może rejestrować jednocześnie do ośmiu ścieżek audio (sześć ścieżek indywidualnych + miks stereo). Wybierz, które wejścia będą nagrane na których ścieżkach, dołącz bramkę szumów, kompresor, korektor i pogłos, tak jak zrobiłbyś to na konsolecie mikserskiej.

Tryb MANUAL pozwoli ci na ustawienie poziomów i pozycji stereo dla każdej z sześciu ścieżek wejściowych oraz na stworzenie miksu stereo, gotowego do opublikowania jako podcast, vlog, utwór lub inna zawartość.

W przypadku wejść XLR/TRS, doświadczenie Tascam wykorzystujące opracowane przez siebie przedwzmacniacze mikrofonowe HDDA (High Definition Discrete Architecture), umożliwia nagrywanie dźwięku w wysokiej jakości.

Cztery złącza XLR/TRS oraz wejście i wyjście do twojego aparatu lub innego sprzętu
Dzięki czterem profesjonalnym, blokowanym złączom combo XLR/TRS dla sygnałów o poziomie mikrofonowym lub liniowym, Portacapture X8 jest gotowy na większość twoich codziennych wyzwań przy nagrywaniu. Dodatkowe wejście i wyjście mini-jack pozwalają na połączenie się z aparatem lub innymi urządzeniami audio. Przy tworzeniu nagrania wideo możesz np. nagrać pilota z dźwiękami "klapsa" na swój aparat w celu ułatwienia synchronizacji przy postprodukcji materiału wideo. Można dostosować poziom wyjścia do aparatu, dzięki czemu może współpracować praktycznie z dowolnym modelem. Oczywiście posiada również wyjście słuchawkowe o mocy wystarczającej do kontroli dźwięku nawet w głośnym środowisku.

Wygodna obsługa - gdziekolwiek poczujesz inspirację
Portacapture X8 waży mniej niż 500 gram wraz z bateriami i może zostać zamontowany bezpośrednio na aparacie, kamerze lub innym sprzęcie AV dzięki złączu "zimnej stopki" z tyłu urządzenia. Możesz go również przyczepić do statywu mikrofonowego lub do odbiornika bezprzewodowego.

Przy takim połączeniu twój Portacapture X8 mniej podatny na odgłosy strukturalne i twoje nagrania będą jeszcze lepsze.

Powiadom mnie jeśli produkt będzie dostępny
Przetwarzanie...
Powiadomimy Cię gdy produkt będzie dostępny
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie później...

Do tego produktu polecamy

Moje ulubione produkty

Aktualnie brak ulubionych produktów

0