Santander Consumer Bank. RATY 10 x 0%.  Przy zamówieniach online.

Aparat Sony A7RIVA + CASHBACK 1300 zł ILCE7RM4AB + 1 rok gwarancji

Indeks produktu: ILCE7RM4AB

Wysyłamy w 24h

Dostępny
16 485,00 zł

Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®

Wybierając dodatkową gwarancję zyskujesz nawet do 5 lat extra ochrony dla swojego sprzętu.

Ilość sztuk

Sony dodatkowy rok gwarancji na wybrane produkty

Pełnoklatkowy aparat α7R IVa o rozdzielczości 61,0 MP i nagrywaniem filmów w jakości 4K.

Sony A7RIVa - ILCE7RM4ABPełnoklatkowy przetwornik CMOS o rozdzielczości 60,1 MP

Sony-ILCE7Rm4ab-przetworniiNowo opracowany pełnoklatkowy przetwornik CMOS Sony 35 mm z oświetleniem z tyłu o rozdzielczości 61,0 MP pozwala bezlusterkowemu aparatowi pełnoklatkowemu α7R IV osiągnąć parametry, które wcześniej można było spotkać tylko w konwencjonalnych aparatach średniego rozmiaru. Dzięki bezlusterkowej konstrukcji i braku amortyzatora mechanicznego lustra rozdzielczość jest większa bez ujmy na jakości obrazu. Aparat α7R IV pozwala osiągnąć jakość obrazu, która przekracza oczekiwania dotyczące konwencjonalnych aparatów pełnoklatkowych, zwłaszcza w zakresie niskiej lub średniej czułości. Własna technologia firmy Sony pozwala osiągnąć niezwykle wysoką rozdzielczość i zapewnia cichą pracę oraz dużą czułość.

Ulepszony procesor obrazu wykorzystujący maksymalne możliwości przetwornika CMOS

Aby dorównać parametrom nowego przetwornika obrazu, nowy procesor obrazu BIONZ X o wysokiej szybkości został także ulepszony, aby jeszcze lepiej odtwarzać szczegóły i znacząco redukować szumy. Aby jakość obrazu była wyższa, szumy pojawiające się przy większych ilościach pikseli są minimalizowane, zwłaszcza w standardowym zakresie czułości ISO do 32000.  Szeroki, 15-stopniowy zakres dynamiczny przy niskiej czułości ISO (do zdjęć) pozwala osiągnąć lepszą reprodukcję przejść tonalnych z miejsc zacienionych do jasnych. Ponadto reprodukcja kolorów do fotografii aparatu α7R IV, która zdobyła uznanie w najnowszym modelu α, odtwarza kolor skóry przy portretach i żywe kolory kwiatów, co pozwala osiągnąć naturalne efekty.

Niezwykła rozdzielczość 61,0 MP

Sony-ILCE7Rm4ab-stabilizacja.jpgInne funkcje aparatu α7R IV maksymalizują niezwykle wysoką rozdzielczość obrazu na poziomie 61,0 megapikseli. Jedną z nich jest 5-osiowy wbudowany stabilizator obrazu ze zoptymalizowanymi algorytmami, dzięki którym czas otwarcia migawki może osiągnąć długość 5,5 jednostek. Kolejną niezwykłą funkcją jest migawka sterowana elektronicznie umożliwiająca cichą pracę bez wibracji. Ponadto aparat α7R IV ma wbudowany amortyzator tłumiący ruch migawki, co jeszcze bardziej redukuje wibracje. Wiele funkcji aparatu α7R IV pomaga robić ostre zdjęcia.

14-bitowy format RAW z naturalnymi przejściami tonalnymi

Sony-ILCE7Rm4ab-raw-14-bit.jpgAparat α7R IV obsługuje skompresowany i nieskompresowany 14-bitowy format RAW czego efektem są płynne i bardziej naturalne przejścia tonalne zwiększające jakość obrazu. 16-bitowe przetwarzanie w procesorze obrazu BIONZ X, najnowszy układ LSI i ulepszony procesor obrazu BIONZ X umożliwiają generowanie 14-bitowych danych w formacie RAW nawet podczas sesji w trybie cichym lub zdjęć seryjnych. [1] Przetwornik obrazu [2] Najnowszy szybki układ o dużej skali integracji [3] 16-bitowe przetwarzanie obrazu.

Wizjer OLED UXGA Tru-Finder z 5,76 mln punktów

Sony-ILCE7Rm4ab-wizjer.jpgNowy wizjer elektroniczny o rozdzielczości 5,76 mln punktów zastosowany w aparacie α7R IV zapewnia obraz o wysokiej precyzji, jasności i wysokim kontraście. Odtwarza drobne szczegóły z 1,6 raza większa rozdzielczością niż aparat α7R III. W trybie „High Display Quality” wykorzystywana jest rzeczywista rozdzielczość (około) 61,0 MP do tłumienia mory i schodkowania, dzięki czemu obrazy w wizjerze są precyzyjne i naturalne; Prędkość 120/100 kl./s trybu „Wysoki” liczby klatek na sekundę pozwala osiągnąć płynniejszy ruch, co ułatwia śledzenie poruszających się obiektów. Powłoka z fluoru ułatwia usuwanie brudu lub odcisków palców z obiektywu. Dzięki temu można łatwiej przeglądać pracę w trudnych warunkach i lepiej skoncentrować się na sesji. [1] Wizjer Ultra-XGA OLED Tru-Finder [2] Wizjer Quad-VGA OLED Tru-Finder.

Szeroka, szybka i pewna ewolucja AF

Sony-ILCE7Rm4ab-AF.jpgDzięki większemu obszarowi działania i większej gęstości punktów AF oraz ulepszonemu algorytmowi śledzenia poruszających się obiektów, wydajność AF zwiększyła się, zapewniając dokładne i niezawodne śledzenie skomplikowanych ruchów obiektu i zmian prędkości. System Fast Hybrid AF aparatu α7R IV to połączenie wysokiej prędkości, detekcji fazy, którą można łatwo śledzić, i autofokusa z wykrywaniem kontrastu z wysoką precyzją. System sprawdza się nawet w słabo oświetlonych obiektach takich jak EV-3. AF z detekcją fazy (567 punktów) i AF z detekcją kontrastu (425 punktów) pozwala objąć większy obszar obrazu  (99.7% wysokości i 74.0% szerokości). Ponadto ten niezwykły system AF reaguje tak szybko, jak w modelu α7R III (mimo że przetwarza większe ilości danych z czujnika CMOS o bardzo wysokiej rozdzielczości) nawet w słabo oświetlonych obiektach.

Zdjęcia seryjne z niezwykłą prędkością 10 kl./s z funkcją śledzenia AF/AE

Sony-ILCE7Rm4ab-zdjecia-seryjne.jpgMimo dużej rozdzielczości o wartości 61 MP niezwykły algorytm umożliwia szybkie przetwarzanie danych przy zdjęciach seryjnych o dużej prędkości do 10 kl./s ze śledzeniem AF/AE przez mechaniczną migawkę. Możliwe jest również fotografowanie w trybie zdjęć seryjnych z prędkością do 8 kl./s w trybie podglądu na żywo z minimalnym opóźnieniem wyświetlania. Dzięki temu można śledzić szybko poruszające się obiekty. Po przycięciu pełnoklaktowego obrazu do rozmiaru APS-C lub po wybraniu trybu fotografowania APS-C nadal można otrzymać obrazy o rozdzielczości 26,2 MP. To świetna wiadomość dla osób fotografujących dzikie zwierzęta, którzy polegają na funkcji przycinania po zarejestrowaniu obrazów szybko poruszających się zwierząt lub ptaków z dystansu.

Do 68 obrazów w trybie zdjęć seryjnych

Sony-ILCE7Rm4ab-zdjecia-seryjne2.jpgProfesjonalny fotograf musi osiągać przybliżone wyniki bez zakłóceń. Z 1,5 raza większym buforem pamięci, prędkością systemu i obsługą standardu UHS-II aparat α7R IV może zarejestrować do 68 obrazów w trybie zdjęć seryjnych przy prędkości 10 kl./s. W trybie fotografia APS-C można zrobić około 3 razy więcej zdjęć niż w trybie fotografowania pełnoklatkowego. Uzyskiwanie dostępu do menu / wyświetlanie menu poprzez naciśnięcie przycisku Fn, zmiana ustawień i odtwarzanie może odbywać się podczas zapisywania danych. Liczba zdjęć możliwych do zapisania w pamięci jest wyświetlana podczas odtwarzania.

Fotografowanie bez migotania

Sony-ILCE7Rm4ab-migotanie.jpgMigotanie fluorescencyjnych i innych sztucznych źródeł światła jest wykrywane automatycznie, a nastawa migawki zmieniana jest w celu minimalizacji wpływu migotania na zdjęcie. Pozwala to zmniejszyć anomalie ekspozycji i kolorów w górnej i dolnej części zdjęć przy krótszych czasach otwarcia migawki, jak również uniknąć niespójności ekspozycji i kolorów między zdjęciami seryjnymi, dzięki czemu możesz bez obaw robić zdjęcia w pomieszczeniach.

Dwa gniazda na nośniki obsługujące standard UHS-II

Sony-ILCE7Rm4ab-2-sloty.jpgAparat α7R IV ma dwa gniazda na karty SD — oba obsługują standard UHS-I i UHS-II, co zwiększa prędkość przesyłania danych. Dwie karty znajdujące się w gniazdach mogą zostać użyte do jednoczesnego lub naprzemiennego zapisu danych, oddzielenia danych w formacie RAW od JPEG lub zdjęć z filmów oraz do kopiowania danych pomiędzy kartami. Mechanizm blokowania przesuwania zapobiega niezamierzonemu otwarciu pokrywy karty pamięci.

Bardziej profesjonalne fotografowanie

Sony-ILCE7Rm4ab-np-fz-100.jpgW aparacie α7R IV zastosowano akumulator NP-FZ100 o dużej pojemności (tak jak w modelu α7R III). Dzięki bardziej energooszczędnej konstrukcji obwodów aparat α7R IV zasilany z akumulatora pracuje prawie tak samo długo, jak model α7R III, mimo większej rozdzielczości przetwornika obrazu i wizjera elektronicznego. Na wydłużenie sesji zdjęciowych pozwala ponadto sprzedawany oddzielnie uchwyt pionowy (VG-C4EM) z miejscem na dwa akumulatory i zasilacz (NPA-MQZ1K) mieszczący cztery akumulatory. Aby aparat pracował dłużej, można też użyć zewnętrznych powerbanków podłączanych do złączy USB Type-C® i Multi/Micro USB.

Ulepszony Eye AF w czasie rzeczywistym (oko ludzkie) umożliwia robienie lepszych portretów

Sony-ILCE7Rm4ab-eye-afFunkcja Eye AF w czasie rzeczywistym współgra z technologią śledzenia w czasie rzeczywistym działającą w oparciu o najnowsze zdobycze w dziedzinie SI. Dzięki temu robienie portretów jest bardzo wydajne. Ten progresywny system wykrywa i przetwarza dane dotyczące oczu i twarzy w czasie rzeczywistym i namierza oczy obiektu z niezwykłą precyzją. Gdy funkcja „Face / Eye Priority in AF” jest włączona, Eye AF (tryb AF-C/AF-S/AF-A) można aktywować zarówno własnym przyciskiem, jak i wciskając do połowy przycisk spustu migawki lub wciskając przycisk AF-ON. Ta funkcja umożliwia teraz wybór oka — lewego lub prawego — przed sesją lub podczas fotografowania. Funkcję Eye AF w czasie rzeczywistym można wykorzystać zarówno podczas fotografowania, jaki nagrywania filmów.

Funkcja Eye AF w czasie rzeczywistym do zwierząt pozwala skutecznie śledzić zwierzęta i pupile domowe

Sony-ILCE7Rm4ab-animal-eye-af.jpgZaawansowane rozpoznawanie obiektu na bazie SI w funkcji Sony Eye AF w czasie rzeczywistym obejmuje nowy algorytm obsługujący śledzenie zwierząt. Dzięki temu można szybko, precyzyjnie i automatycznie śledzić i wykrywać oczy zwierząt. Zwiększa to szanse na udane, ostre zdjęcia dzikich zwierząt i domowych pupili — czyli motywów, których utrwalanie było kiedyś sporym wyzwaniem. Obsługiwane są wszystkie tryby ostrości — AF-C, AF-S i AF-A.

Funkcja śledzenia w czasie rzeczywistym pozwalająca utrzymać ostrość na śledzonym obiekcie

Sony-ILCE7Rm4ab-animal-eye-af-2.jpg

Dzięki tej technologii dokładna ostrość jest utrzymywana automatycznie, gdy przycisk migawki jest wciśnięty do połowy. Można wybrać obiekt wedle zamiaru, polegać na urządzeniu α7R IV i skoncentrować się na kompozycji, ponieważ aparat zajmie się śledzeniem obiektu. Nowy algorytm śledzenia w czasie rzeczywistym przetwarza dane przestrzeni, opierając się o dane koloru, wzorca (jasności) i odległości obiektu (głębia), a technologia SI wykrywa twarz i oczy obiektu w czasie rzeczywistym. Funkcja jest dostępna zarówno przy fotografowaniu, jak i nagrywaniu filmów.

AF z detekcją fazy obsługuje obiektywy z mocowaniem A

AF z detekcją fazy działa nawet wtedy, gdy obiektyw z mocowaniem A zostanie zamontowany na modelu α7R IV za pomocą adaptera LA-EA3. System AF z 567 punktami AF z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej zapewnia szerokie pokrycie obszaru obrazu, szybką pracę oraz niezwykle wydajne śledzenie, nawet gdy zamontowany jest obiektyw z mocowaniem typu A.

Funkcja bezprzewodowego sterowania zdalnego przez komputer

iLCE7Rm4ab-remote-controlePrzy użyciu samego aparatu α7R IV można korzystać z nowych funkcji bezprzewodowych obsługiwanych zdalnie z komputera przez Wi-Fi (2,4 GHz/5 GHz ). W ten sposób można zdalnie zmienić ustawienia aparatu lub przesłać zdjęcia podczas pracy. Dzięki temu użytkownik nie jest ograniczony żadnymi kablami zarówno podczas sesji na dworze, jak i w pomieszczeniach. Oprócz tego aparat α7R IV obsługuje funkcje zdalnego sterowania z komputera przez port USB Type-C™ zgodny ze standardem SuperSpeed USB 5 Gb/s (USB 3.2), co pozwala przesyłać obrazy w trybie tetheringu. Nawet duże obrazy w formacie RAW można przesyłać płynnie i sprawdzać od razu na komputerze.

Wszechstronna zgodność z lampą błyskową

Sony-ILCE7Rm4ab-lampa-blyskowa.jpgAparat ma terminal synchronizacji, dzięki czemu umożliwia komfortowe połączenie niededykowanych lamp błyskowych oraz kabli ze standardowymi terminalami ze studyjnymi lampami błyskowymi itp. Opóźnienie zwolnienia migawki zostało zminimalizowane celem zapewnienia płynnego, szybszego działania podczas fotografowania z użyciem lampy. Fotografowanie przy użyciu lampy błyskowej w trybie ciągłym, z szybkością do 10 kl./s zapewnia zaawansowane możliwości rejestracji obrazu. Aby jeszcze zwiększyć wszechstronność, można również wybrać synchronizację z długim czasem ekspozycji oraz synchronizację z drugim przebiegiem kurtyny podczas fotografowania z bezprzewodową lampą zdalną.

Dzięki funkcji Pixel Shift Multi Shooting można teraz komponować fotografię z obrazów 16 pixel-shifted

Sony-ILCE7Rm4ab-pixel-dual-shift.jpgFunkcja Pixel Shift Multi Shooting otwiera nowy wymiar rozdzielczości. Aparat α7R IV obsługuje teraz komponowanie obrazu z 16 obrazów pixel-shifted (wcześniej było możliwe komponowanie z czterech obrazów). Po zastosowaniu zaawansowanej stabilizacji obrazu ta odnowiona funkcja precyzyjnie obraca czujnik w odstępach pół piksela cztery razy i jednego piksela cztery razy na przemian. W efekcie możliwa jest rejestracja 16 obrazów pixel-shifted. Następnie obrazy są komponowane na komputerze w jeden obraz o rozdzielczości około 240,8 mln pikseli (19,008 × 12,672) z pierwotnych danych o równowartości około 963,2 mln pikseli. Dzięki temu jedno zdjęcie może mieć niezwykłą rozdzielczość. Fotografie są rejestrowane z realistycznymi szczegółami, teksturą, kolorem, nastrojem, otoczeniem, co pozwala odtworzyć odcienie z minimalną morą i małymi przekłamaniami koloru. Nawet atmosfera i otoczenia reprodukowane są z niezwykłą wiernością, co pozwala osiągnąć niespotykaną dotąd dokładność.

Niezawodność i odporność na warunki pogodowe w trudnych sytuacjach

Sony-ILCE7Rm4ab-szczelnosc.jpgAparat α7R IV ma jeszcze bardziej wytrzymały korpus. Wykorzystano w nim lekkie i sztywne stopy magnezu (do osłony i ramy wewnętrznej), dzięki czemu aparat jest sztywny i lekki. W odpowiedzi na opinie profesjonalistów zastosowaliśmy szczelniejszą pokrywę baterii, gniazda i lepsze łączenia obudowy. Zawias do pokrywy komory mediów zastąpiono podwójnie zabezpieczonym mechanizmem przesuwania, co zwiększa odporność na wilgoć. Miejsca wdzierania się brudu i wilgoci zostały przeanalizowane, a przy mocowaniu obiektywu dodano obicie, co zwiększa niezawodność w wymagających warunkach.

Nowa konstrukcja sterowania ułatwiająca pracę

Sony-ILCE7Rm4ab-joy.jpgNowy przełącznik wielofunkcyjny pozwala szybko i intuicyjnie zmienić punkt ostrości, dzięki czemu nie umknie Ci żaden ruchomy obiekt. W odpowiedzi na uwagi profesjonalistów zmieniono rodzaj powierzchni, aby zwiększyć szybkość działania przycisków i tym samym ułatwić sterowanie. Ponadto przycisk AF-ON został powiększony i zoptymalizowany pod kątem szybkiego dostępu. Dostosowano jego lokalizację i odczucie kliknięcia. Co więcej, przycisk blokowania pokrętła kompensacji ekspozycji po naciśnięciu blokuje się lub odblokowuje i zapobiega przypadkowemu przekręceniu pokrętła. Dzięki tym usprawnieniom można bardziej skupić się na zwolnieniu migawki, aby natychmiast uchwycić moment.

Różne funkcje dotykowe ułatwiające sterowanie

sony-ILCE7Rm4ab-dotykNastawianie ostrości przez dotknięcie pozwala wybrać obiekt na ekranie przy krańcach kadru. Sterowanie punktu ostrości gładzikiem pozwala przeciągnąć palcem ramkę ostrości do dowolnego pola za pośrednictwem wizjera. Śledzenie dotykiem ułatwia inicjację śledzenia obiektu podczas fotografowania i nagrywania filmów. Podwójne dotknięcie powoduje powiększenie. W dodatku szybkość reakcji gładzika w aparacie α7R IV jest 1,5 razy większa niż w aparacie α7R III.

Nagrywanie realistycznych filmów 4K o wysokiej rozdzielczości

Sony-ILCE7Rm4ab-4k.jpgW przypadku filmów 4K o wysokiej rozdzielczości i szczegółowości, ale minimalnej morze i minimalnym schodkowaniu, tryb Super 35 mm kompresuje dane wymagane do filmów 4K o około 2,4 raza (QFHD: 3840 × 2160). Zaawansowane przetwarzanie aparatu α7R IV pozwala nagrywać filmy 4K z ulepszoną reprodukcją koloru skóry i z płynniejszymi przejściami tonalnymi. Poza krzywymi gamma S-Log3 i S-Log2 aparat α7R IV zapewnia profil zdjęć HLG (Hybrid Log-Gamma) do natychmiastowego przepływu pracy HDR, który obsługuje wiele funkcji związanych z nagrywaniem filmów HDR. Aparat α7R IV obsługuje format XAVC S do nagrywania filmów 4K i umożliwia rejestrowanie obrazów o wysokiej jakości przy wysokiej prędkości transmisji do 100 Mb/s. [1] Wysoka elastyczność pozwalająca na precyzyjne korygowanie obrazów (wymagana korekcja kolorów) [2] Uzyskiwany natychmiast wysokiej jakości obraz (korekcja kolorów niewymagana).

Zwiększona prędkość i precyzja Fast Hybrid AF zwiększająca płynność i stabilność movie AF

Sony-ILCE7Rm4ab-af3.jpgSzybszy i bardziej precyzyjny Fast Hybrid AF pozwala osiągnąć płynniejszy i stabilniejszy autofocus podczas nagrywania filmów. To pozwala znacznie zredukować potrzebę regulowania ostrości podczas korzystania z gimbala lub podczas nagrywania filmów bez pomocy. Nowa funkcja sterowania dotykiem jest również dostępna podczas nagrywania filmów. Wystarczy dotknąć obiektu na monitorze, aby zacząć go śledzić. AF-S można włączyć, wciskając do połowy przycisk spustu migawki (lub przycisk AF-ON). Ułatwia to nagrywanie w sytuacjach, gdzie nie miejsca na błędy, np. podczas ślubów lub tworzenia filmów dokumentalnych.

Skomplikowane nagrywanie dźwięku przez stopkę MI

Sony-ILCE7Rm4ab-mi.jpgInterfejs dźwięku cyfrowego został dodany do stopki Multi Interface (MI Shoe). Połączenie z nowym mikrofonem ECM-B1M Shotgun lub nowym zestawem adaptera XLR-K3M XLR umożliwia nagrywanie czystego dźwięku przy minimalnym spadku jakości. Jest to możliwe dzięki przesyłaniu do kamery dźwięku cyfrowego. System α nie ma akumulatora i jest bezprzewodowy, co ułatwia nagrywanie filmów.

Uniwersalne funkcje nagrywania filmów

W aparacie α7R IV można teraz zmieniać nazwy plików filmowych XAVC S. Na przykład przed sesją można dodać przedrostek, aby łatwiej zidentyfikować pliki podczas pracy przy użyciu kilku aparatów. Dostępna jest także funkcja zdjęć z przerwami do tworzenia filmów poklatkowych. Ten aparat ma szeroki zakres funkcji ułatwiających przepływ pracy profesjonalnych filmowców, między innymi: czysty sygnał HDMI, kod czasowy / bity użytkownika (TC/UB), sterowanie nagrywaniem, wyświetlanie/ustawianie znaczników, funkcja zebry, zwolnione i przyspieszone tempo, jednoczesne nagrywanie filmów proxy, ekstrakcja zdjęć z filmu oraz wspomaganie wyświetlania gamma.

Obsługa współczynnika kształtu obrazu 4:3 i 1:1

Sony-ILCE7Rm4ab-format.jpgPoza konwencjonalnymi współczynnikami kształtu obrazu, którymi są 3:2 i 16:9 aparat α7R IV obsługuje także współczynnik 4:3 i 1:1. Nowe ustawienia współczynnika kształtu obrazu pozwalają profesjonalistom zapisywać dane w bardziej wszechstronny sposób, a tym samym obsłużyć szerszy zakres nośników.

Ulepszona funkcja zapisywania ustawień aparatu

Sony-ILCE7Rm4ab-set.jpgTeraz na karcie pamięci można zapisać dużo większą liczbę ustawień aparatu. Zapisane ustawienia można odczytać na innym aparacie tego samego modelu. Co więcej, dzięki funkcji „Zapisz/załaduj ustawienie” na karcie pamięci można zapisać do 10 zestawów ustawień aparatu. Ustawienia aparatu można zaimportować do aplikacji Imaging Edge i wyeksportować do innego aparatu tego samego modelu.

Możliwość dostosowania służąca maksymalizacji efektów

Sony-ILCE7Rm4ab-klawisze.jpgDzięki funkcji Moje pokrętło, do przedniego i tylnego pokrętła oraz tarczy sterującej można przypisać trzy zestawy opcji menu. Często używane funkcje przypisane do tych pokręteł stają się od razu dostępne do łatwej obsługi, jeśli użytkownik przytrzymuje przycisk funkcji użytkownika. Do przycisków funkcji użytkownika można przypisać 113 funkcji. Do fotografii, filmów i odtwarzania można przypisać niezależne zestawy funkcji.

Interfejs menu z możliwością szybkiego dostosowania

Sony-ILCE7Rm4ab-moje-menu.jpgFunkcja Moje menu pozwala dodać do 30 często używanych funkcji i przywołać je w razie potrzeby. Do tego można stworzyć własne menu idealnie dopasowane do własnych potrzeb. Ilustracje funkcji sterowania dodane do własnych menu ułatwiają ich rozpoznanie. W efekcie obsługa jest intuicyjna. Ekran pomocy można wyświetlić, naciskając przycisk „Usuń” podczas korzystania z ekranów menu.

Funkcja oceniania i Image Jump do efektywnego sortowania na miejscu

Istnieje możliwość oceniania fotografii za pomocą gwiazdek (od 1 do 5). Oceny te mogą pozostać przypisane do obrazów po ich zaimportowaniu do aplikacji Imaging Edge Desktop (przeglądarka) na komputerze. By zapobiec przypadkowym usunięciom obrazów, do tej funkcji oraz do funkcji ochronnej można przypisać przycisk niestandardowy (domyślnie ustawiono przycisk C3 dla funkcji ochronnej). Funkcje oceniania i ochrony mogą być stosowane podczas odtwarzania plików, a grupy zdjęć wykonywanych w trybie ciągłym mogą być sprawdzane, chronione i usuwane na miejscu lub w podróży. Ustawienie Image Jump, które umożliwia przewijanie podglądu co 10/100 zdjęć, i ustawienie podglądu grupowego zdjęć seryjnych pozwala szybko i sprawnie przeglądać zdjęcia.

Ulepszona funkcja przesyłania przez FTP z obsługą przesyłu danych w tle

Sony-ILCE7Rm4ab-ftp.jpgKorzystając z tego aparatu, można przesłać przez Wi-Fi wybrane fotografie do określonego serwera FTP. W celu zwiększenia bezpieczeństwa obsługiwany jest protokół FTPS (File Transfer Protocol przez SSL/TLS). Dzięki temu można szyfrować dane przez SSL lub TLS i maksymalnie zwiększyć zabezpieczenia. Dane na FTP można teraz przesyłać w tle, dzięki czemu nie trzeba przerywać pracy. W aparacie można zarejestrować do 9 serwerów FTP. Te zaawansowane funkcje jeszcze bardziej zwiększają efektywność pracy profesjonalistów. Obrazy można wybierać i przesyłać za pomocą urządzenia mobilnego przez FTP za pośrednictwem aplikacji Transfer & Tagging. Dostępne jest Wi-Fi 5 GHz.

Inteligentna współpraca z urządzeniami mobilnymi i akcesoriami

Sony-ILCE7Rm4ab-rc.jpgNawet gdy aparat jest wyłączony, wciąż można przesyłać przez Wi-Fi fotografie i filmy zapisane na karcie SD w aparacie, jeśli tylko połączenie zostało wcześniej nawiązane. Żądane obrazy można wybrać przez aplikację mobilną Edge Mobile zainstalowaną na urządzeniu mobilnym sparowanym z aparatem.

Sterowanie zewnętrzną lampą błyskową z aparatu

Sony-ILCE7Rm4ab-lampa-blyskowa2Aktualizacja oprogramowania aparatu, lampy błyskowej i bezprzewodowego sterownika radiowego wprowadza funkcję wyboru ustawień w zewnętrznej lampie błyskowej. Funkcja ta umożliwia konfigurowanie ustawień podłączonej lampy błyskowej lub bezprzewodowego sterownika radiowego (oba urządzenia do nabycia oddzielnie) bezpośrednio z aparatu. Większość ustawień, w tym moc błysku, dostępna jest poprzez menu aparatu, a zmiany ustawień są odzwierciedlane na wyświetlaczu lampy.

Zestaw zawiera:

  • Przewód zasilający
  • Akumulator NP-FZ100
  • Osłona przewodu
  • Ładowarka BC-QZ1
  • Pasek na ramię
  • Przykrywka korpusu
  • Osłona stopki akcesoriów
  • Muszla oczna
  • Przewód USB Type-C®
Liczba efektywnych pikseli [mln]:
61
Rozmiar matrycy:
Pełna klatka (typu 35 mm, 35,7 × 23,8 mm)
Typ matrycy:
Exmor R™ CMOS
Rozmiar LCD [cale]:
3
Rozdzielczość LCD [piksele]:
2 359 296
Wizjer:
Wizjer elektroniczny (kolorowy) 1,3 cm (typ 0,5), UXGA OLED, 5 760 000 punktów
Złącze mikrofonowe:
mini jack stereo 3,5 mm
Złącze słuchawkowe:
mini jack stereo 3,5 mm
Waga [g]:
665
Wymiary [mm] - wysokość:
96
Wymiary [mm] - szerokość:
128
Wymiary [mm] - głębokość:
77
Stabilizacja:
tak
Model akumulatora:
NP-FZ100
Czas otwarcia migawki [s]:
Fotografie: 1/8000 do 30 s, B; filmy: 1/8000 do 1/4 (co 1/3 stopnia); do 1/50 w trybie automatycznym (do 1/25 w trybie automatycznego wydłużania czasu otwarcia migawki
Jasność LCD:
Ręczna (5 ustawień od -2 do +2), tryb słoneczny
Lampa błyskowa:
brak, tylko zewnętrzna
Format zapisu danych:
JPEG (zgodność z DCF 2.0, Exif 2.31, zgodność z MPF Baseline), RAW (format Sony ARW 2.3), XAVC S, zgodność z formatem AVCHD 2.0
Menu w języku polskim:
tak
Bagnet:
Sony FE (pełna klatka)
Rodzaj karty:
karta pamięci SDHC (zgodna z UHS-I/II), karta pamięci SDXC (zgodna z UHS-I/II)
Złącze HDMI:
Mikrozłącze HDMI (typ D)

Do tego produktu polecamy

Moje ulubione produkty

Aktualnie brak ulubionych produktów

0