Obiektyw Sigma Art 35mm F1.2 DG DN Sony E OSSE35/1.2_A_DG_DN

Indeks produktu: OSSE35/1.2_A_DG_DN

Wysyłamy w 24h

Dostępny
6 588,00 zł

Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®

Wybierając dodatkową gwarancję zyskujesz nawet do 5 lat extra ochrony dla swojego sprzętu.

Ilość sztuk

Obiektyw Sigma Art 35mm F1.2 DG DN Sony E (OSSE35/1.2_A_DG_DN)

Image

Najnowsza Sigma 35mm F1.2 Art. to pierwszy szerokokątny obiektyw wyposażony w system AF z przysłoną F1.2 do pełnoklatkowych aparatów Sony z mocowaniem E-mount. Obiektyw umożliwia tworzenie kompozycji z bardzo wysoką rozdzielczością i silnym, przyjemnym dla oka efektem bokeh. Obiektyw doskonale sprawdzi się np. w fotografii portretowej, czy reportażowej gdzie oczekujemy dużej ostrości obrazu i plastycznego rozmycia tła. Sigma 35mm F1.2 ukazuje nową koncepcję rozwoju obiektywów linii Art, której celem jest dostarczenie optyki zapewniającej obrazowanie na kolejnym, wyższym poziomie. Dzięki nowym możliwościom konstrukcyjnym, inżynierowie zmniejszyli poziom wszelkich aberracji optycznych, dzięki temu obiektyw dostarcza ponadprzeciętną ostrość obrazu już od przysłony F1.2.

Linia obiektywów Art w epoce aparatów bezlusterkowych wchodzi na nowy poziom jakości obrazowania. W obiektywie zastosowano trzy soczewki SLD i trzy soczewki asferyczne, w tym jedną soczewkę dwustronnie asferyczną. W obiektywie łącznie zastosowano 17 soczewek wchodzących w skład 12 grup optycznych. Oprócz konstrukcji wykorzystującej charakterystykę małego dystansu pomiędzy matrycą a bagnetem, obiektyw współpracuje z wszelkimi korekcjami oferowanymi przez współczesne aparaty. Taka kompilacja technologii korekt aberracji barwnych i geometrycznych, powoduje że obiektyw z powodzeniem może być stosowany z matrycami przekraczającymi rozdzielczość 50 milionów pikseli

Image

Za ustawianie ostrości w obiektywie odpowiada duży, kołowy silnik Hyper Sonic Motor (HSM). Zapewnia on szybką i skuteczna pracę systemu AF, a w przypadku pracy w trybie manualnego ustawiania ostrości (MF) precyzyjnie przesuwa soczewki ostrzące, dynamicznie reagując na ruchy pierścienia ostrości. Pierścień odpowiedzialny za sterowanie przysłoną może zmieniać położenie z wyczuwalnym klikiem, ustalającym określoną wartość lub pracować płynnie co jest bardzo istotne podczas filmowania. Aby dodatkowo ułatwić pracę fotografa, obiektyw wyposażono w programowalny przycisk AFL. Można do niego przypisać ulubione funkcje sterujące zestawem.

Image

Powłoka hydrofobowa i olejoodporna

Przednia soczewka jest pokryta wodoodporną i odporną na olej powłoką, która umożliwia łatwe wycieranie wody oraz zapobiega przywieraniu oleju i tłuszczu do powierzchni, nawet w trudnych warunkach fotografowania. Dzięki temu utrzymanie powierzchni soczewki w czystości staje się łatwe.

Image

 11 - listkowa przysłona

Dopełnieniem jakości obrazu jest 11 - listkowa, zaokrąglona przysłona dzięki której uzyskujemy przyjemną plastykę obrazu generującą gładką gradację i minimalizując powstawanie smug.

Image

 Odporny na pył i wodę

Obiektyw ten charakteryzuje się bardzo skutecznym uszczelnieniem odpornym na  kurz i zachlapanie. Uszczelnienia znajdują się w kilku miejscach między innymi przy mocowaniu obiektywu czy pierścieniu ostrości i pierścieniu zoomu. Taka budowa pozwala fotografom pracować w każdych warunkach pogodowych.

SLD Soczewki

Osłona przeciwsłoneczna (w zestawie)

W zestawie z obiektywem jest blokowana osłona przeciwsłoneczna.

Image

Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie.

Image

Wyjątkowa precyzja i jakość – wszystko wykonane w Japonii

Optymalizując jakość dzięki naszemu zintegrowanemu systemowi produkcji, jesteśmy skupieni na tworzeniu rzeczy jak należy, własnymi rękoma i przy pomocy naszych technologii. Obecnie jesteśmy jednym z niewielu producentów, tworzących wyłącznie w Japonii. Lubimy myśleć, że nasze produkty niejako przesiąkają esencją naszej ojczyzny: błogosławionej czystą wodą i powietrzem, wypełnionej ciężko pracującymi ludźmi. Jesteśmy dumni z jakości produktów Sigmy, zrodzonych ze związku dostosowanych ekspertyz i zaawansowanej technologii. Nasze wyszukane produkty zaspokajają potrzeby profesjonalistów i entuzjastów fotografii na całym świecie. Proces wytwarzania bazuje na prawdziwym kunszcie, popartym pasją i dumą naszych ekspertów.

Image

Zupełnie nowa linia obiektywów premium. Każdy egzemplarz odznacza się najwyższą funkcjonalnością dziękiautorskiemu systemowi pomiarów SIGMY A1 MTF.

Istnieją trzy wymogi do stworzenia wyjątkowych obiektywów: świetny projekt, precyzyjne wykonanie oraz kontrola zapewniająca zgodność ze specyfikacjami. Obiektywy SIGMA rodzą się z przemyślanych projektów i wyszukanej, zaawansowanej japońskiej technologii. Ostatnim krokiem jest ewaluacja pracy. Niegdyś mierzyliśmy wydajność obiektywów za pomocą konwencjonalnych czujników. Jednak teraz stworzyliśmy autorski system A1* MTF (funkcja przenoszenia modulacji), korzystający z 46-megapikselowych matryc Foveon. Za pomocą tego systemu sprawdzamy każdy obiektyw z nowych linii w fabryce Aizu, naszym jedynym miejscu produkcji obiektywów. Wcześniej niewykrywalne detale o wysokiej częstotliwości teraz poddają się kontroli, umożliwiając nam dostarczenie obiektywów o niezmiennie najwyższej jakości.

Zdjęcia przykładowe wykonane Sigmą 35mm f1.2 DG DN w linku poniżej:

ZDJĘCIA PRZYKŁADOWE

Specyfikacja techniczna Sigma 35mm F1.2 A DG DN:

  • Konstrukcja obiektywu: 17 elementów w 12 grupach
  • Kąt widzenia (35mm): 63.4°
  • Ilość listków przysłony: 11 (przysłona kołowa)
  • Minimalna przysłona: F22
  • Minimalna odległość ostrzenia: 30cm
  • Maksymalna skala odwzorowania: 1:5.1
  • Średnica filtra: 82mm
  • Wymiary (średnica x długość): φ87.8mm×136.2mm
  • Waga: 1090g
Ogniskowa [mm]:
35mm
Średnica filtra [mm]:
82mm
Autofokus:
tak
Waga [g]:
1080g
Stabilizacja:
nie
Mocowanie:
Sony FE
Kąt widzenia [stopnie]:
63.4
Minimalna wartość przysłony [f/]:
f1.2
Maksymalna wartość przysłony [f/]:
f22
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]:
30cm
Budowa:
17 elementów w 12 grupach (3xSLD i 3 soczewki asferyczne)
Skala odwzorowania:
1:5.1
Wymiary (średnica x długość) [mm]:
87.8 x 138.2mm

Do tego produktu polecamy

Moje ulubione produkty

Aktualnie brak ulubionych produktów

0