Santander Consumer Bank. RATY 10 x 0%.  Przy zamówieniach online.

  • Promocja

Tiffen 52mm filtr ND (52VND) Variable Neutral Density

Indeks produktu: 52VND

Wysyłamy w 24h

Dostępny
340,00 zł / 399,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 440,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni - 340,00 zł

  • -59,00 zł
Ilość sztuk

Filtr 52mm Tiffen Variable ND  52VND to wyjątkowe, wszechstronne i elastyczne narzędzie, zapewniające wygodę korzystania z kilku filtrów o neutralnej gęstości w jednym. Używany głównie jako narzędzie fotograficzne do kontrolowania głębi ostrości i ekspozycji,

Filtr Neutral Density służy do tworzenia niezwykłych efektów specjalnych, takich jak uchwycenie „rozmycia” falującej wody wodospadu lub efektu wirującego ruchu miejskiego. Ponieważ pozwala na użycie dłuższych czasów otwarcia migawki w jasnym świetle, możliwe staje się stworzenie tych efektów specjalnych, które normalnie nie byłyby możliwe do uchwycenia bez filtra. 

Neutral Density Filter z Tiffen oferuje unikalny sposób zachowując pełną kontrolę nad głębią ostrości, a także prezentując skuteczny sposób, aby utworzyć kilka efektów specjalnych. Filtr ma wbudowany obrotowy pierścień, który kontroluje neutralną gęstość w zakresie od 2 do 8 stopni (0,6 - 2,4). Im większa gęstość, tym dłuższy będzie czas otwarcia migawki. Ta dłuższa ekspozycja pozwala pozostawić otwartą migawkę wystarczająco długo, aby zarejestrować taką samą ilość światła, ale także spowoduje ruch w ujęciu. Inną ważną zaletą tego filtra jest eliminacja konieczności kupowania i noszenia pojedynczych filtrów o neutralnej gęstości. Dzięki temu jednemu filtrowi możesz obracać do żądanego stopnia ND - oszczędzając czas i pieniądze.

Zamontuj filtr na obiektywie, ustaw go na „Min” gęstość, a następnie wykadruj i ustaw ostrość. Należy zachować ostrożność przy ogniskowaniu przy większych gęstościach, aby upewnić się, że ostrość jest dokładna. Jeśli jednak tak nie jest, przełącz na ręczne ustawianie ostrości i obróć do żądanego stopnia.

Na przykład, jeśli Twoja standardowa ekspozycja bez filtra to 1/500 @ f / 8, a następnie ustawisz filtr na „Min”, zmieniasz czas otwarcia migawki na 1/125 przy tej samej przysłonie - tym samym tracisz 2 stopnie szybkości, gdy uzyskanie śladu „rozmycia” obrazu. Jeśli to za mało, kontynuuj obracanie filtra, aż osiągniesz żądany czas otwarcia migawki. Korzystając z powyższego przykładu, możesz nawet zejść do 1/2 sekundy przy f / 8 (8 stopni). Należy zauważyć, że znaki kalibracyjne na pierścieniu filtra służą wyłącznie jako odniesienie i nie powinny być traktowane jako dokładne ustawienia dla określonych gęstości.

Cienki pierścień profilowy (9 mm) - szerszy przedni pierścień filtra pomaga zmniejszyć możliwość winietowania (przyciemnienia rogów) pod szerokim kątem i nie jest wystarczająco głęboki, aby pomieścić pokrywkę obiektywu.

Umożliwia ciągłą kontrolę ilości światła wpadającego przez obiektyw w przybliżonym zakresie od 2 (ND 0,6) do 8 (ND 2,4) stopni.

 Filtry o neutralnej gęstości mają cztery główne zastosowania:

  • Aby umożliwić używanie długich czasów otwarcia migawki, zwłaszcza przy wysokich czułościach ISO, do rejestrowania ruchu obiektów, takich jak wodospady, chmury lub samochody.
  • Aby zmniejszyć głębię ostrości, umożliwiając użycie szerszych otworów, co pomaga oddzielić obiekty od tła.
  • Zmniejszenie efektywnej czułości ISO filmu o dużej szybkości (powyżej ISO 400) i umożliwienie używania go na zewnątrz w jasnym otoczeniu.
  • Aby umożliwić kamerom filmowym i wideo (ze stałymi czasami otwarcia migawki) filmowanie obiektów, takich jak śnieg, piasek lub inne jasne sceny, które mogą powodować prześwietlenie.
Średnica filtra [mm]:
52

Do tego produktu polecamy

Moje ulubione produkty

Aktualnie brak ulubionych produktów

0