Santander Consumer Bank. RATY 10 x 0%.  Przy zamówieniach online.

Obiektyw FujiFilm Fujinon XF 50-140mm f/2.8 R LM OIS WR

Dostępność 14-21 dni

Niedostępny
6 550,00 zł

Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®

Wybierając dodatkową gwarancję zyskujesz nawet do 5 lat extra ochrony dla swojego sprzętu.

Powiadom mnie jeśli produkt będzie dostępny
Przetwarzanie...
Powiadomimy Cię gdy produkt będzie dostępny
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie później...
Ilość sztuk

Obiektyw FujiFilm Fujinon XF50-140mm f/2.8 R LM OIS WR

Teleobiektyw z zoomem oferujący najpopularniejsze długości ogniskowej w trybie tele (odpowiednik 76-214 mm) i maksymalną przysłonę f/2.8. Obiektyw Fujifilm Fujinon XF 50-140mm f/2.8 R LM OIS WR wyposażono w najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym zabezpieczenia przed kurzem, wodą i niskimi temperaturami, potrójny silnik liniowy oraz najlepszy mechanizm stabilizacji obrazu w tej klasie. Teleobiektyw zoom przeznaczony do bezlusterkowych aparatów Fujifilm (mocowanie Fujifilm X Mount).

Doskonała optyka 
Zakres ogniskowych 50-140mm stanowi odpowiednik 76-213mm w formacie 35mm. Optyka obiektywu Fujinon XF 50-140mm f/2.8 R LM OIS WR składa się z 23 soczewek w 16 grupach, w tym z pięciu soczewek ED i jednej soczewki Super ED o dyspersji niemal tak niskiej, jak w przypadku soczewek fluorytowych, dzięki czemu uzyskano znaczne ograniczenie aberracji chromatycznych. Soczewki zostały pokryte powłoką Fujifilm HT-EBC (High Transmittance Electron Beam Coating) na całej powierzchni, aby zminimalizować występowanie tzw. duszków i efektu flary oraz zwiększyć ostrość i wyrazistość zdjęć.

Powłoka Nano-GI w Fujinon XF 50-140mm f/2.8 R LM OIS WR
W Fujifilm Fujinon XF 50-140mm f/2.8 R LM OIS WR zastosowano także nowo opracowaną powłokę Nano-GI, która zmienia współczynnik załamania światła między szkłem a powietrzem, dzięki czemu ogranicza duszki i flarę w przypadku światła padającego ukośnie. Otwór przysłony ma kształt koła składająca, dzięki czemu można uzyskać efekt atrakcyjnego rozmycia obszarów leżących poza głębią ostrości.

Szybki i cichy autofokus 
O szybkie działanie autofokusa w obiektywie Fujinon XF 50-140mm f/2.8 R LM OIS WR dba system wewnętrznego ogniskowania. Zmniejszenie masy soczewki skupiającej i zamontowanie trzech silników liniowych w odstępach co 120º pozwoliło dodatkowo przyspieszyć i wyciszyć pracę autofokusa. Dodatkowe przyspieszenie autofokusa można uzyskać, montując obiektyw w jednym z aparatów z serii X, które obsługują autofokus z detekcją fazową. Spust migawki w tych aparatach pracuje niemal bezszelestnie, co pozwala robić zdjęcia w sytuacjach, w których należy zachować ciszę. Autofokus wykorzystuje sygnał pobierany z matrycy, co umożliwia niezwykle precyzyjne ustawienie ostrości.

Najlepsza stabilizacja obrazu w tej klasie 
Obiektyw Fujinon XF 50-140mm f/2.8 R LM OIS WR jest wyposażony w system stabilizacji obrazu z wydajnym czujnikiem żyroskopowym i unikalnym algorytmem niwelującym zniekształcenia wynikające ze zmian temperatury. W połączeniu z jasną przysłoną f/2.8 usprawnienia te pozwalają wykonywać zdjęcia z ręki w sytuacjach, w których dotychczas nie było to możliwe dla teleobiektywów z zoomem.

Odporny na warunki pogodowe 
Dzięki uszczelnieniom w każdej części obudowy obiektyw Fujinon XF 50-140mm f/2.8 R LM OIS WR jest odporny na warunki pogodowe, kurz i mróz do -10 ºC, przez co stanowi idealne uzupełnienie aparatu X-T1, który cechuje taka sama odporność.

Wysoka jakość konstrukcji 
Pierścienie ustawiania ostrości i przysłony w Fujifilm Fujinon XF 50-140mm f/2.8  wykonano z metalu, podobnie jak elegancko wykończona zewnętrzna obudowa obiektywu. Korzystając z wieloletnich doświadczeń oraz fachowej wiedzy uzyskanej podczas produkcji najwyższej klasy profesjonalnych obiektywów do kamer i systemu CinemaScope, teksturę i obrót pierścieni dobrano tak, aby zapewnić fotografowi wygodną obsługę. Bagnet obiektywu wykonany jest z mosiądzu, aby zwiększyć jego wytrzymałość.

Parametry Fujinon XF 50-140mm f/2.8 R LM OIS WR: 

 • Ogniskowa [mm]: 50-140
 • Kąt widzenia [stopnie]: 31.7-11.6
 • Przysłona [f/]: 2.8
 • Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 2.8
 • Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 2.8
 • Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 22
 • Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 22
 • Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 100
 • Stabilizacja: jest
 • Budowa: 23 elenemty w 16 grupach
 • Skala odwzorowania: maksymalne powiększenie 0.12x
 • Osłona przeciwsłoneczna: w zestawie
 • Bagnet: FujiFilm X
 • Średnica filtra [mm]: 72
 • Waga [g]: 995
 • Wymiary (średnica x długość) [mm]: 82.9x175.9
Ogniskowa [mm]:
50-140
Średnica filtra [mm]:
72
Waga [g]:
995
Stabilizacja:
tak
Kąt widzenia [stopnie]:
31.7-11.6
Minimalna wartość przysłony [f/]:
2.8
Maksymalna wartość przysłony [f/]:
22
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]:
100
Budowa:
23 elenemty w 16 grupach
Skala odwzorowania:
0.12x
Bagnet:
Fuji X
Wymiary (średnica x długość) [mm]:
82.9x175.9
Powiadom mnie jeśli produkt będzie dostępny
Przetwarzanie...
Powiadomimy Cię gdy produkt będzie dostępny
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie później...

Do tego produktu polecamy

Moje ulubione produkty

Aktualnie brak ulubionych produktów

0