Filtr Tiffen 4x5.650 Polaryzacyjny

Indeks produktu: 45650POL

Niedostępny

1 650,00 zł
0 Opinia(e) 
Ilość sztuk

Filtr szklany polaryzacyjny 4x5.650 (45650POL)

Filtr polaryzacyjny Tiffen 4x5.650 Polarizer (45650POL), do zastosowań filmowych i telewizyjnych.

Filtr polaryzacyjny, wykonany z wysokiej jakości szkła to kolorystycznie neutralny, polepszający jakość obrazu filtr do fotografii czarno białej, jak i kolorowej oraz kamer. Przy odpowiednim ustawieniu kamery względem płaszczyzny odbijającej światło, możliwe jest pełne spolaryzowanie i wygaszenie tych niechcianych odbić. Redukuje refleksy i odbicia niemetaliczne światła zarówno na wodzie, niebie, szkle i innych płaszczyznach takich jak budynki, liście czy też fotografowana twarz. Pogłębia błękit nieba i poprawia jego kontrast, zwiększa nasycenie kolorów powierzchni matowych m.in. żółtego, zieleni roślin, oraz koloru czerwonego.

W przypadku zdjęć plenerowych filtr działa najskuteczniej przy ustawieniu kąta filtrowania 90° w stosunku do kierunku padania światła.

Filtr polaryzacyjny jest w stanie przyciemnić błękit nieba i podkreślić obecność chmur. W fotografii kolorowej to jedyna, oprócz filtrów połówkowych, metoda na przyciemnienie nieba.

Dzięki wykorzystaniu filtra polaryzacyjnego możemy sfotografować to, co dzieje się pod powierzchnią wody, za szybą w której odbija się światło słoneczne. Za jego pomocą nawet w słoneczny dzień możemy uzyskać jednolicie ciemną powierzchnię wody pozbawioną blików.

Filtr polaryzacyjny pozwala on uzyskać wiele ciekawych efektów, niemożliwych do podrobienia w Photoshopie, np. zajrzeć przez... szybę. Umożliwia bowiem stłumienie odblasków, utrudniających sfotografowanie wnętrza np. witryny sklepowej. Przydaje się on także, gdy nie chcemy, by nasza postać odbijała się w szkle.

Bez filtra polaryzacyjnego nie byłoby możliwe profesjonalne fotografowanie samochodów, motocykli, samolotów etc.

W przypadku zdjęć portretowych eliminuje odblaski wynikające z braku pudru na twarzy.

Komentarze

Na razie nie dodano żadnego komentarza.

Napisz swoją opinię

Filtr Tiffen 4x5.650 Polaryzacyjny

Filtr szklany polaryzacyjny 4x5.650 (45650POL)

Moje ulubione produkty

0