Aparat Hasselblad X1D II 50C Body

Indeks produktu: CP.HB.00000423.01

Dostępność 3-7 dni

Niedostępny
26 999,00 zł
Ilość sztuk

Średnioformatowy aparat Hasselblad X1D II zamknięty w kompaktowej obudowie.

Ulepszony i nadal kompaktowy
Tak jak wielokrotnie nagradzany X1D pierwszej generacji, X1D II 50C utrzymuje fotografię średniego formatu, idąc w parze z kompaktową budową, na najwyższym poziomie.Zawiera ulepszony i powiększony 3,6 calowy dotykowy wyświetlacz, poprawiony EVF (elektroniczny wizjer), szybsze odświeżenie obrazu na żywo oraz intuicyjną i jeszcze lepszą kontrolę interfejsu. Ponadto, połączenie poprzez USB-C lub Wi-Fi z Hasselblad Phocus Mobile 2 pozwala na niezawodną transmisję danych na iPad Pro i modele iPad Air 2019. A dzięki równie wysokiej jakości obiektywów, włączając w to modele serii XCD, HC/HCD, XPan i obiektyw serii V, twórcze możliwości nie mają żadnych granic.

Lekki i przenośny
Indywidualnie wyskalowana pod kątem wydajności 50-megapikselowa matryca CMOS (43.8 x 32.9 mm), charakteryzuje się wyjątkową głębią kolorów i ogromnym zakresem dynamiki. Hasselblad Natural Colour Solution (autorska technologia Hasselblad) jest zintegrowana z systemem aparatu, zapewniając żywe kolory, najbardziej zbliżone do barw odczytywanych przez ludzkie oko. Łącząc formę i funkcjonalność w ergonomicznym kształcie, przyjętym w wielokrotnie nagradzanym pierwszej generacji aparacie, X1D II 50C nadal zapewnia niesamowitą jakość obrazu, z 16-bitowymi obrazami RAW, w kompaktowym rozmiarze i lekkiej konstrukcji.

Intuicyjne użytkowanie
X1D II 50C posiada doskonały, 3,6 calowy dotykowy wyświetlacz, z 2,36 milionem punktów i ulepszony OLED EVF o rozdzielczości 3,69 miliona. Wyższa rozdzielczość umożliwia dokładniejszą ocenę zdjęć, od razu po ich wykonaniu. Dzięki zbliżeniu 0,87x, X1D II pozwala zobaczyć większy obraz bez utraty jakości. Dodatkowo, menu dostępne jest podczas patrzenia w EVF, co zapewnia większą użyteczność, nawet podczas bardzo słonecznej pogody. Opierając się na intuicyjnym interfejsie poprzedniej wersji aparatu, przeglądanie zdjęć w trybie "prich-to zoom" i ich przesuwanie, jest jeszcze łatwiejsze. Kolejne ulepszenia obejmują dodatkowe usprawnienia tylnego wyświetlacza, czyli m.in. możliwość przesuwania punktowego autofokusa i regulację jego rozmiaru poprzez przesuwanie i rozsuwanie dwóch palców na ekranie. Dzięki jeszcze szybszemu uruchomieniu, podglądowi na żywo i większej częstotliwości 60 kl/s, X1D II 50C zapewnia płynniejszą i szybszą obsługę.

Ulepszona Elektronika

Zaktualizowana elektronika pozwala na zwiększenie czułości kamery, włączając w to szybszy przegląd zdjęć. Ponadto, prędkość 60 kl/s, sprawia, że jest on płynniejszy zarówno na wizjerze EVF, jak i wyświetlaczu. Znacznie wyższa rozdzielczość ekranu (1024x768) zapewnia bardziej realistyczne doświadczenia podczas oglądania obrazów. Dodatkowo, X1D II 50C umożliwia tworzenie wysokiej jakości obrazów JPEG z kolorami w technologii Hasselblad Natural Colour Solution. Podwójne gniazda kart SD, obsługują szybszy standard UHS-II. Zapewnia to optymalną przestrzeń do przechowywania lub tworzenia kopii zapasowych obrazów na drugiej karcie podczas fotografowania.

Wszechstronny transfer plików i geotagowanie zdjęć
Wbudowane Wi-Fi oraz port USB-C tworzą możliwość przewodowego lub bezprzewodowego eksportu zdjęć. Tethered shooting można zastosować w stacjonarnej wersji Phocus, dostępnej zarówno dla komputerów Mac, jak i PC. X1D II 50C pozwala na ładowanie baterii za pomocą kabla USB, ładowarki lub poprzez power bank. Dodatkowo, Moduł GPS umożliwia automatyczne geotagowanie obrazów, co również przydaje się w fotografii plenerowej.


Zaprojektowany z myślą o potrzebach fotografa
Frezowane, solidne i wysokiej jakości elementy z aluminium, zapewniają przyjemną i komfortową obsługę aparatu. X1D II zawiera tylko kilka kluczowych przycisków, ponieważ dążąc za nowoczesnością, większość poleceń możliwa jest za pomocą dotykowego wyświetlacza. A wszystko po to, by zwiększyć ergonomię użytkowania oraz zmniejszyć wagę i rozmiar, co znacznie przekłada się na jeszcze większy komfort codziennej pracy.

Łatwa obsługa
Specjalnie zaprojektowany grip modelu X1D II 50C pozwala na pewne trzymanie aparatu oraz dodatkowo umożliwia wygodne fotografowanie. Zostało w nim również wbudowane gniazdo na akumulator. Wystarczy kliknąć, a akumulator płynnie się wysunie.


Wysokiej jakości obiektywy od 21-500mm
Fotografowanie za pomocą X1D II 50C zapewnia dostęp do wysokiej jakości jakości obiektywów średniego formatu, w tym 9 obiektywów z serii XCD oraz 12 obiektywów z serii HC / HCD i konwerter H 1.7x z adapterem XH oraz innych akcesoriów systemu H. Wszystkie obiektywy HCD i HC / HCD wyposażone są w zintegrowaną centralną migawkę, która zapewnia synchronizację błysku do 1/2000s we wszystkich obiektywach serii X. Obiektywy Hasselblad są wielokrotnie testowane, by móc zapewnić świetną wydajność i doskonałą jakość obrazu.


Phocus Mobile 2 - nowy poziom edycji zdjęć
Dzięki Phocus Mobile 2 codzienny worklfow jest jeszcze wygodniejszy. Za pomocą PM2 przeniesiesz proces edycji zdjęć na nowy, mobilny poziom. Kompatybilny z X1D II 50C przy pomocy USB-C lub Wi-Fi, Phocus Mobile 2 jest obsługiwany w modelach iPad Pro i iPad Air 2019. Dzięki temu fotograf będący w podróży, ma możliwość wykonywania płynniejszej i szybszej pracy. Za pomocą Phocus Mobile 2 można importować, edytować i oceniać zdjęcia, bezpośrednio na swoim urządzeniu. Ponadto, Phocus Mobile 2 obsługuje pełną jakość eksportowanych zdjęć, tethering i bezpośrednie sterowanie kamerą.

 
Importuj zdjęcia w pełnej jakości poprzez USB-C lub Wi-Fi
W łatwy sposób można połączyć się z aparatem za pomocą USB-C lub Wi-Fi. Umożliwia także płynny i szybki transfer danych. Pozwala na import plików RAW, jak i JPEG w pełnej jakości. Za pomocą Shoot tethering, zdjęcia wyświetlają się od razu po ich zrobieniu. Możesz przeglądać je w swojej własnej bibliotece na iPad.

 
Edytuj zdjęcia od razu po ich zrobieniu
Zaimportowane do lokalnej biblioteki pliki RAW, można łatwo edytować za pomocą narzędzi, tj. Highlight Recovery, Shadow Fill i Clarity.

 
Eksportuj zdjęcia w pełnej jakości
Phocus Mobile 2 pozwala na eksport zdjęć w ich pełnej jakości do formatu JPEG lub 3FR. Umożliwia ich łatwe udostępnianie za pomocą Share Panel. Pozwala na ocenianie swoich plików RAW, jak i JPEG w bibliotece Phocus Mobile 2, dzięki czemu można je łatwo sortować i katalogować.

 

Technologia Hasselblad - Hasselblad Natural Color Solution (HNCS)
Technologia HNCS jest w pełni zintegrowana z oprogramowaniem Phocus, dzięki czemu zapewnia niezwykle wysokiej jakości kolory, w pełni odzwierciedla odcienie skóry, a także specyficzne barwy różnych obiektów.

 
Bezpośrednie sterowanie
Phocus Mobile 2 pozwala na ustawienie aparatu, bezpośrednio z aplikacji. Możesz dostosować przysłonę, szybkość migawki, i czułość ISO, bezpośrednio w urządzeniu za pomocą połączenia Wi-Fi lub USB-C. Dodatkowo, od razu po zrobieniu zdjęcia możesz zapisać je na karcie SD lub w lokalnej bibliotece iPada. * Aplikacja aktualnie obsługuje modele X1D II 50C i CFV II 50C.** Zalecane urządzenia to iPad Air 2019 i iPad Pro 2, pierwszej i drugiej generacji, o minimum 3 GB RAM. Już wkrótce aplikacja Phocus Mobile 2 będzie dostępna na iPhone.

Moje ulubione produkty

close
close
close
close

Gimbal DJI Ronin RSC 2

close

Filtr Hoya UV HMC 37mm

close

Filtr Hoya UV HMC 40,5mm

close
close

Aparat Sony DSC-HX99

close

Rejestrator Tascam DR-70D

close
close
close
close
close
close
close
close
close
close

Sony PFD-50DLA

close

Rekorder Atomos Ninja V 5"

close
close

Filtr Tiffen 4x4 Pro-Mist 1

close
close
close
close

Karta Sony XQD 120 GB

close

X Slider STANDARD

close
close

Żarówka OSRAM 64516 300W

close
close

Aputure V-Screen VS-1 FineHD

close
close
close

Rejestrator Zoom H6 Black

close

Monitor Feelworld F5 5" 4K

close

Akumulator NP-F750, 3500 mAh

close
close
close
close

Filtr Hoya Protector HD 72mm

close

Statyw LMC-1900 63-221 cm

close
close
close
close
close
close
close

Kamera Sony HXR-NX5R

close

Slider LIBEC ALX S4

close
close
close
close

Statyw Video Fotopro DV-2

close

Statyw Benro KH-25P

close

Uchwyt DJI PROSSD

close
close

Przeciwaga DJI Zenmuse X9

close

DJI LiDAR Range Finder

close
close
close
close
close
close

Lampa GlareOne LED 600D

close
close
close

Kamera Sony PXW-Z90

close

Fomei LED MINI 15W

close
close
close

Aparat Nikon D7500 Body

close

Napęd DC HDN do slidera

close

Z-Shape (Z-Riser)

close
close

Lampa 1000W Fresnel LED

close

Super Clamp Zacisk

close
close

Slidekamera adapter AF-15

close
close

Pasek Peak Design Leash v3

close

Lampa Lishuai Led Focus 600D

close

Zacisk Clamp NOGA CS4500

close
close

Slider Edelkrone Wing PRO

close

Dron DJI Mini 3 Pro (DJI RC)

close
close

Dron DJI Mavic Air 2S

close
close
close

Zestaw bezprzewodowy DJI Mic

close

Lampa Aputure MC

close
close
close
close
close

Kamera Canon EOS C70

close

Ładowarka USB SWIT UC-2120

close

Monopod Manfrotto MVMXPROA4

close

Monopod Manfrotto MVMXPRO500

close

Statyw Libec HS-150

close

Adapter Sigma MC-21

0