Santander Consumer Bank. RATY 10 x 0%.  Przy zamówieniach online.

Obiektyw FujiFilm XF 56mm f1.2 R

Niedostępny

Niedostępny
3 799,00 zł
Powiadom mnie jeśli produkt będzie dostępny
Przetwarzanie...
Powiadomimy Cię gdy produkt będzie dostępny
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie później...
Ilość sztuk

Fujinon XF56 mm f/1.2R to obiektyw typowo portretowy wyróżniający się ogromnym poziomem jasności f/1,2. Ogniskowa 56 mm w aparatach z matrycą APS-C daje taki sam kąt widzenia jak 85 mm w aparatach z matrycą pełnoklatkową.  Duża wartość przysłony pozwala na efektowne rozmycie tła, a także fotografowanie w naprawdę trudnych warunkach oświetleniowych.

Maksymalny otwór przysłony w tym obiektywie wynosi f/1,2. Taka wartość pozwala zarówno na uzyskanie bardzo małej glębi ostrości ale też fotografowanie w ultra słabym oświetleniu. Jest to więc obiektyw, który może znaleść zastosowanie również poza fotografią portretową.  Połączenie dużej jasności z ogniskową 56 mm jest idealnym rozwiązaniem do portretów w naturalnym oświetleniu.

Budowa obiektywu oparta jest na 11 soczewkach umieszczonych w 8 grupach. Wśród nich znajdują się szereg soczewek specjalnych: dwie soczewki ze szkła ED cechujące się bardzo niską dyspersją, jedna obustronnie asferyczna, cztery z wypukłą powierzchnią oraz  jedna soczewka asferyczna ze szkła optycznego. Dla podniesienia jakości obrazu oraz minimalizacji refleksów na wszystkich soczewkach zastosowano autorską powłokę HT-EBC.

7-listkowa, zaokrąglona przysłona natomiast pozwala uzyskać atrakcyjnie wyglądający efekt bokeh charakterystyczny dla niemal wszystkich obiektywów XF.

Zastosowany w obiektywie XF56 mm f1.2 R  mechanizm wewnętrznego ogniskowania w połączeniu z bezrdzeniowym silnikiem prądu stałego zapewnia szybkie i precyzyjne ustawieie ostrości. Miłośnicy ręcznego ustawiania ostrości docenią szeroki, wygodny w użyciu pierścień ostrości na obiektywie.

Powiadom mnie jeśli produkt będzie dostępny
Przetwarzanie...
Powiadomimy Cię gdy produkt będzie dostępny
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie później...

Moje ulubione produkty

Aktualnie brak ulubionych produktów

0